Коронавирус (COVID-19)

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.062
Поени од реакции
11.411
Купувајте маски со време, кај и да е ќе снема

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Денешниот наднормален скок во бројот на заразени, ми се чини, е техничко прашање.
Скокот е поврзан со денешното кинеско признавање и на други побрзи методи за детекција на заразен.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Не дај боже кај нас да се појави, големите нации не можат да се справат не пак ние.
Неам ја гајле, тој од СЗО кажа дека е малку веројатно оти епидемија би се десило во земјите со поразвиен здравствен систем, а ние, тоа барем е одамна познато, сме лидери во регионот, светот и пошироко.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... не знам како можат да кажат дека нашиот државјанин имал „поблага форма“ на корона вирус? како полесна? вирус си е вирус онаков како што си е секогаш напаѓа живо ткиво, не може да биде „потежок“ и „полесен“, може да биде само тоа живо ткиво т.е. телото - организмот со посилен или послаб имунитет!
ако во моментот имаме силен имунитет, телото полесно се справува со симптомите и последиците од нападот на корона вирус, а не дека бил од послаб или посилен тип на корона вирус, сега вирусот некогаш има „блага форма“ некогаш не? :facepalm:
...имунитетот и состојбата на самиот организам е важен во тој момент кога напаѓа корона вирусот, тој напаѓа секогаш исто! (y)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Со помин нека му е на дечкото од Јапонија, се надевам дека ќе се спаси.

Не знам само што е со дел од народов кај нас, пишуваат "досетливи" коментари како да се работи за некоја забавна работа а не за вирус кој го стресе цел свет.Ај да се дечишта ама восрасни луѓе бе еј.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.711
Поени од реакции
15.581
Неам ја гајле, тој од СЗО кажа дека е малку веројатно оти епидемија би се десило во земјите со поразвиен здравствен систем, а ние, тоа барем е одамна познато, сме лидери во регионот, светот и пошироко.
друго е работата, кај нас многу се консумира зелка и лути пиперки, за ќебапи со кромид и лук да не кажувам :icon_mrgr: ..
башка ние имаме комбинирано, дим од ложење ама + цемент/манган загадување, а такво не му одговара на корона вирусот
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.711
Поени од реакции
15.581
друго е работата, кај нас многу се консумира зелка и лути пиперки, за ќебапи со кромид и лук да не кажувам :icon_mrgr: ..
башка ние имаме комбинирано, дим од ложење ама + цемент/манган загадување, а такво не му одговара на корона вирусот
Туку

Je li prva žrtva koronavirusa u Hrvatskoj Pelješki most?

Како е кај нас со автопатот Кичево - Охрид ??
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.107
Купувајте маски со време, кај и да е ќе снема


veke nema recisi nikade niz azija... proveri niz sidnej i ke se iznenadis
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
cela familija sme griposani bdeam ,da razbijam nesonica dvete kerki jas,zenami sin mi tatkomi od doma ne izlezeni skolata e so skrateni casovi ,virusot preventivno ili vo celos vleze vo mkdd niz najuzniot grad
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.504
Поени од реакции
9.408
cela familija sme griposani bdeam ,da razbijam nesonica dvete kerki jas,zenami sin mi tatkomi od doma ne izlezeni skolata e so skrateni casovi ,virusot preventivno ili vo celos vleze vo mkdd niz najuzniot grad

Кој вирус бе душичко ви влегол??
За корона вирусот во оваа тема станува збор:)
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
da jas sum griposan,zenata,tatkomi,kerkami sinot i najmalata sega neznam dali e korona ali eve bdeeme site i primame antibiotici nie sme najuzni ucilnicite prazni casovi skrateni eve i na t.v ne potenciraa dali e sezonski ili korona neznam znam deka se siri
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
da jas sum griposan,zenata,tatkomi,kerkami sinot i najmalata sega neznam dali e korona ali eve bdeeme site i primame antibiotici nie sme najuzni ucilnicite prazni casovi skrateni eve i na t.v ne potenciraa dali e sezonski ili korona neznam znam deka se siri
сезонски е и мислам дека веќе оди накај епидемија али се тактизира да не се крева паника
инаку и јас сум грипосан али еве моиве по дома нека ги чува господама не ги фаќа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
loso e sto sezonskiot i korona udrija naednas a nema kolku znam aparatura za rozlozuvanje
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Туку

Je li prva žrtva koronavirusa u Hrvatskoj Pelješki most?

Како е кај нас со автопатот Кичево - Охрид ??
Оваа зима и онака немаше многу кинези низ Кичево. Откако ги пробија тунелите, каде воглавном работеа кинези, ги има све помалку.

а и самата динамика на градење е многу успорена
 

Kajgana Shop

На врв Bottom