Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 ноември 2019
Мислења
12
Поени од реакции
6
Интересна работа е колку ви се испрани мозоците(ако воопшто ги имате) За шо ќе бидите во скопје? Да плукаш по државата од која што јадиш леб и ти овозможила секакви права? Не ме сфаќај погрешно немам ништо против Албанците напротив имам мн пријатели(шо го користат мозокот) Мислам дека на тој ден ќе покажеме колку сме цивилизирани како народ и ние и вие. Ама читајќи ги коментариве мислам дека ќе бидам разочаран. Патем треба да си мн глуп за сметаш дека целава омраза не е потикната преку политиката. Најлесно е да манипулираш со народот кога ќе им го тргнеш вниманието од вистинските проблеми како мизерните плати и услови за живот во оваа бедна и примитивна државичка. Не знам зошто воопшто пробав ова да го објаснувам на некој шо тепа плитки муабети од типот на "не можите со нас да ги мерите" оф мори мајкоо златна...
So kur zboris be idiot, na forumot se zbori za navivackite grupi, potocno kako ke se organiziraat i koj za koga ke naviva na utakmicata Nmk vs Kosovo. I jas imam milion drugari makedonci, a toa ne znaci deka nema da se tepame vo tribina ili vo stadion. Toa e navivacka kultura sto makedoncite kako tebe nikogas nema da go razberaat.
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
109
Поени од реакции
209
So kur zboris be idiot, na forumot se zbori za navivackite grupi, potocno kako ke se organiziraat i koj za koga ke naviva na utakmicata Nmk vs Kosovo. I jas imam milion drugari makedonci, a toa ne znaci deka nema da se tepame vo tribina ili vo stadion. Toa e navivacka kultura sto makedoncite kako tebe nikogas nema da go razberaat.
Готово јасно ми е, нема да ви сметам повеќе.
Среќно
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Мене ме интересира што ако отидат нашиве индијанци на јужна или на север рецимо? И што ако почнат со некакви довикувања како каури или слично. Што тогаш? Или што ако слушаат како до нив на 10 метра викаат мртов ш добар ш? Како тоа ќе го регулираат не ми е јасно..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Мене ме интересира што ако отидат нашиве индијанци на јужна или на север рецимо? И што ако почнат со некакви довикувања како каури или слично. Што тогаш? Или што ако слушаат како до нив на 10 метра викаат мртов ш добар ш? Како тоа ќе го регулираат не ми е јасно..
Добро прашање. Одговорот ќе се дознае таму на лице место.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Мене ме интересира што ако отидат нашиве индијанци на јужна или на север рецимо? И што ако почнат со некакви довикувања како каури или слично. Што тогаш? Или што ако слушаат како до нив на 10 метра викаат мртов ш добар ш? Како тоа ќе го регулираат не ми е јасно..
Па затоа ке им ја дадат цела источна и карти ке зимаат преку сојузот на косово, за да нема вакви работи.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Па затоа ке им ја дадат цела источна и карти ке зимаат преку сојузот на косово, за да нема вакви работи.
Пак не можат да спречат да се помешат Албанците од тука со нашите на јужна и северна трибина.
Ризична утакмица ќе биде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom