Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
9 мај 2011
Мислења
84
Поени од реакции
35
Ми треба малку помош.Сакам да купам автомобил до кај 10000 евра, па ако имате некој предлог слободно :)
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Знае ли некој како можам да одлепам фар од кола?
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Дечки да не знае некој дали може да се купи само пластичниот дел-црниот,бидејќи ми пропадна долното копче и ми се изгуби,а нема низ сервисиве.Од Пежо 307 клучот Peugeot-HU83T-2-button-remote-case__25818_zoom.jpg .
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ми треба малку помош.Сакам да купам автомобил до кај 10000 евра, па ако имате некој предлог слободно :)
Прајме муабет за нова или за половна?

Знае ли некој како можам да одлепам фар од кола?
Како да одлепиш? Мислиш на отварање на фарот и делење измеѓу стаклото и куќиштето?
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
84
Поени од реакции
35
Прајме муабет за нова или за половна?


Нова сакам да купам.Се мислам измеѓу пежо 207, опел корса, поло или ова поевтинава дачиа сандеро?
Ако може мислење за нив или некој друг предлог.
 
П

Пепси_

Гостин
Прајме муабет за нова или за половна?


Нова сакам да купам.Се мислам измеѓу пежо 207, опел корса, поло или ова поевтинава дачиа сандеро?
Ако може мислење за нив или некој друг предлог.
Батали дачиа не ти треба....земи си корса или пежо ама гледај со 5 врати да биде нај мразам нова кола со 2/3 врати....стани да седнам ШИТ!
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Прајме муабет за нова или за половна?


Нова сакам да купам.Се мислам измеѓу пежо 207, опел корса, поло или ова поевтинава дачиа сандеро?
Ако може мислење за нив или некој друг предлог.
Од овие би ти препорачал корса бензинче 1.2 солидно моторче или па дизел 1.3 CDTi ако ти се фрла повеќе, астра класик незнам дали ја има уште на понуда, полото е исто така добро и квалитетно ама слабо опремено е јбг фолксваген, француски или во најлош случај дачија не сакам и не препорачувам :)
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Имобилајзерот ми се расипа, кога ке пуштам контакт внатре се свети свири и несака колата да запали, сега е исклучен, дали може некако да се поправи или треба да барам нов. инаку се работи за ровер 214?
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
се премостува имобилајзерот.... а може и грешка до компјутерот да биде... појди до сервис на ровер кој е во мк и прашај. ако е некоја редовна појава имаат решење сигурно и не е скапо, а ако е нешто што е ретко и они ке се консултираат и ке ти кажат цена одма... и тоа вака со муабет, просто кажано.. само ке треба шлеп до кај нив...
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Прајме муабет за нова или за половна?


Како да одлепиш? Мислиш на отварање на фарот и делење измеѓу стаклото и куќиштето?
Да. Како да го одвојам стаклото на фарот и пластиката, за да се расклопи целиот фар?
Сакам Angel Eyes да ставам во колата па затоа.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Za sto kola stanuva zbor? Znam na ponovive gi stavaat farovite vo rerna za da popusti lepakot..
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Дечки имам Фелиција и едно прашање :) Зашто кога ке олади малку моторот (или целовечерно стоење) на плин не пали од прва туку како да пали и одма гаси,и прави 2-3 пати така и после ќе запали или понекогаш па ич нема да запали колку и да верглаш(можеби пресисува).Свеќици има сега сменето,филтер за воздух сменето буквално се е сменето,уље сменето,гаста е е штелувана,плинот е штелуван исто така,сум пробал со плинови од 2-3 бензински исто е од секаде неможе плинот секаде да е толку шит,ова првпат ми се има случено во Маврово за 1-2 Мај и од тогаш натака нонстоп прави вака.На бензин ќе пробам деновиве затоа што сум немал време до сега :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom