Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Супер е МИС кај Милош ако сакаш со лесно да пројдеш, кај Слободан има повеќе замарање знам. Имаш поени од присуство и поени од активност, исто имаш поени од дискусија на форум, не знам како беа точно ама мислам 15 со 15, така да 30 поени можеш да собереш ако се позамараш малку и се активираш. Тоа активноста на час ти е да даваш мислења и да одговориш прашања од видео што го гледате на час некое едукативно Амазон како работат во тој стил. Е сега имаш и колоквиуми на етест, мислам немаше база, си учиш од предавањата, не беше тешко. Јас извадив 8 без да имам поени од активнсот и дискусии, а знам девојче 10 извади без многу замарање, така да сите поминуваа релативно добро.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
И да дополнам, кај Калајџиски лесно е за 6ка или 7мица, а претешко за повеќе. Скалата за положување му беше минимално 60 поени (некако попушти на крајот и симна на 55 кога виде дека многу беа блиско до паѓање).
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
90
Поени од реакции
67
Дали е можно со молба да се промени професор доколку нема поклопување во распоредот?
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
90
Поени од реакции
67
Mozes da ides kaj ti odgovara spored raspored na predavanja i bez molba no za ocenuvanje ke ti ostane profesorot sto ti e pisan vo iknow.
Да ама во мојот случај различни професори предаваат на различен начин. Прашувам конкретно за МИС дали можам да се сменам од кај Велинов кај некој друг професор?
 
Член од
3 октомври 2019
Мислења
8
Поени од реакции
8
Мислење (како предаваат и како оценуваат) за:
АПС - Слободан Калајџиски
Компјутерски мрежи - Мирослав Мирчев
 
Член од
6 февруари 2018
Мислења
27
Поени од реакции
6
За компјутерски мрежи нешто слушнав ќе се договарале професорите како да биде полагањето на теоретскиот дел.
Мислам стварно поделбата до сега некои на етест да полаагаат некои на лист беше нефер(од моја гледна точка).
Вие што мислете?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
За компјутерски мрежи нешто слушнав ќе се договарале професорите како да биде полагањето на теоретскиот дел.
Мислам стварно поделбата до сега некои на етест да полаагаат некои на лист беше нефер(од моја гледна точка).
Вие што мислете?
Тие што се на лист профитираат со знаење, тие на е-тест со лесно положување. Предметот е навистина корисен и интересен, вреди да се помачиш да го научиш убаво.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
МиС кај Ристе Стојанов да не знае некој како е?
Мислам дека прв пат го предава Ристе овој предмет. Ако оди според материјалот на Слободан и Кире, подобро е да слушаш кај нив, едни од најдобрите професори според мене.

За компјутерски мрежи нешто слушнав ќе се договарале професорите како да биде полагањето на теоретскиот дел.
Мислам стварно поделбата до сега некои на етест да полаагаат некои на лист беше нефер(од моја гледна точка).
Вие што мислете?
Јас кога слушав кај Гушев и Спасов се полагаше е-тест, кај другите си беше на лист. Искрено, не ми се верува Спасов да се реши да прегледува теорија на лист. :D
 
Член од
6 февруари 2019
Мислења
57
Поени од реакции
25
Кај кој е најдобро да се слуша АПС?
Јас сум кај Бојана, ама искрено не ми се свиѓа како предава.
 
Член од
1 октомври 2019
Мислења
5
Поени од реакции
4
Мислам дека прв пат го предава Ристе овој предмет. Ако оди според материјалот на Слободан и Кире, подобро е да слушаш кај нив, едни од најдобрите професори според мене.


Јас кога слушав кај Гушев и Спасов се полагаше е-тест, кај другите си беше на лист. Искрено, не ми се верува Спасов да се реши да прегледува теорија на лист. :D
Гушев ќе се реши сигурно :D
Автоматски споено мислење:

Да ама во мојот случај различни професори предаваат на различен начин. Прашувам конкретно за МИС дали можам да се сменам од кај Велинов кај некој друг професор?
Ако нема многу барања ќе ти одобрат. Но, ако повеќето колеги го бараат истото тогаш не верувам.
Автоматски споено мислење:

Кај кој е најдобро да се слуша АПС?
Јас сум кај Бојана, ама искрено не ми се свиѓа како предава.
Јас слушав кај Анастас и Бојана и од таму можам да ти кажам дека доста научив. Супер објаснуваа и кажуваа точно на што да се посвети внимание за да се положи предметот.
Автоматски споено мислење:

За компјутерски мрежи нешто слушнав ќе се договарале професорите како да биде полагањето на теоретскиот дел.
Мислам стварно поделбата до сега некои на етест да полаагаат некои на лист беше нефер(од моја гледна точка).
Вие што мислете?
Сите треба да предаваат и оценуваат на ист начин, но некои што ги мрзи да прегледуваат си ставаат етест :D.
 
Последно уредено:
Член од
3 октомври 2019
Мислења
8
Поени од реакции
16
Здраво колеги! Ми треба мислење за дипломска работа, кај кого да изберам? Сакам да изработувам нешто пракитчно и да имам брз одговор од професорот.
Автоматски споено мислење:

И мене ми е одбиена..
Веројатно не ги исполнувате условите за предметот.
Автоматски споено мислење:

Бази на податоци кај Кире или Слободан ако веќе сакаш да научиш нешто. Дури и Велинов да ти е професор, во прв колоквиум материјалот е ист, освен нешто плус што има кај Велинов во однос на Кире и Слободан, бидејќи тој побрзо предава. На вежби можеш да одиш и кај Кире/Слободан и кај Бојана ако Велинов ти е професор, повеќе ќе научиш така. Георгина мислам дека оди по иста програма со Слободан и Кире така да не би требало да е проблем. Ако те интересира нешто повеќе пиши ми пп.
Кај Велинов постои опција за е-тест за оценка 6, но тоа е само ако сакаш да положиш, со е-тест тешко дека ќе научиш нешто.
Автоматски споено мислење:

Кај кој е најдобро да се слуша АПС?
Јас сум кај Бојана, ама искрено не ми се свиѓа како предава.
Кај кој и да слушаш треба многу време дома да посветиш на вежбање и решавање на задачи. Поважно ти е што ќе научиш од вежби. Јас имам слушано вежби кај Бојана и сум прилично задоволен од начинот на решавање на задачи. Предавања слушав кај Владимир и исто така многу добро објаснуваше. Предметот го положив без проблем, но сепак решив многу задачи пред полагање :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom