Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.450

Дебелиот го зачукале на салата диета. Едвај гледа од трчање или па се надувал 200...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.336
Овој го примил тестаментот од Наинголан изгледа... :facepalm:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.299
Поени од реакции
12.664

Дебелиот го зачукале на салата диета. Едвај гледа од трчање или па се надувал 200...
Или го пратиле кај вештерот од планината.

As Shaqiri explains things are done a little differently at Stoke:
"One time I was injured and I needed to be ready for a game. They told me that there was a miraculous healer who lived in the mountains. I drove for half an hour in a car to have been manipulated by an old man, but he did not help me at all.
"This is also why Stoke City was the best choice: here there are seven physiotherapists, who will examine me everyday: hips, feet, legs. Everything in a professional manner".
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Подобро Годин,Дармијан...за 0еур него Габигол и ред други за 20+милиони еуричи и буџет осакатен.Овака не влијаат на трансфер буџетот,едно големо браво од мене така се работи...догодина уште финасиски појаки.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.550
Поени од реакции
21.565
Сфатија дека не можат да убодат бек, па се решија бар пари да не фрлаат.
Кога ќе ми текне какви хавуз комбинации испаднаа со Чанер Еркин. :facepalm:
Па последниве 3 сезони само купуваме некои странични бекови и пак еве сме тенки на тие позиции.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
"Inter, Napoli and Roma have reportedly formed an anti-Juventus alliance to stop the Old Lady from signing Mauro Icardi.
According to Corriere dello Sport, the three sides have put on ‘a united front’ to strengthen their respective attacks and ensure Juve miss out on Icardi.
The newspaper talks up a three-way striker scramble, which would see the Argentine join Napoli, Arkadiusz Milik head to Roma and Inter snap up Edin Dzeko."

:pos::pos::pos:
Ваљда не се сериозни и весников трипа нешто. Ова ти е Вин, Вин, Луз ситуација.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.338
Поени од реакции
57.951
Немаат што да пишуваат бидејќи ништо конкретно не се случува а мораат да објават нешто. Рециклираат едни те исти шпекулации:

1. Размена Икарди - Џеко
2. Икарди сака само во Јувентус
3. Икарди во Наполи

Секој ден во истите медиуми се вртат истите три информации, ќе сменат по една реченица колку да се рече дека е нов артикл и ќе го пуштат. Сега смислија и анти-јуве пакт колку да се смени нешто.

Со тоа ќе видиме што ќе биде, туку повеќе треба да не загрижуваат излезните трансфери. Значи таков џган од играчи имаме купувано што дома не би ги прибрале а камо ли да ги купи некој. На позајмица кога ќе успеат да пратат играч мислам дека со музика прославуваат дека барем од платата се ослободиле. Страшна ситуација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom