Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ovie sto gi izdava nasata policija kakvi se?
Биометриски. Ќе отидеш во АМСМ со твојата дозвола, две слики како за пасош, лична карта, ќе уплатиш 700 денари (трае 3-4 години, ме мрзи сега да одам до соба да ја видам мојата) и ќе си цепаш. Мали се шансите некој да ти ја побара ама полицаец ако ти ја побара и ја немаш (ако не му е денот), најмалку што може е да те задржи во станица.
Автоматски споено мислење:

Но, доколку граѓаните патуваат во Албанија, Црна Гора, Србија, Бугарија, Словенија, Романија, Италија и Шпанија не мора задолжително да поседуваат и меѓународна возачка дозвола, доволно е да ја имаат националната, бидејќи со овие земји Македонија има потпишано договор за признавање на националните возачки дозволи.

Значи само за Грција ти треба меѓурародна, за Бугарија не.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.735
Поени од реакции
35.269
Во здружение на возачи мислам ви беше најефтино за Меѓународна возачка дозвола, амсм ако не се лажам е скоро 950, а во здружение 708ден.
2 сликчиња ви требаат, важи 3 години или до истекување на биометриската, т.е ако таа истекува побрзо од тие 3год.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.971
Поени од реакции
6.225
Jas od ovie sto gi poznavam nieden ne poseduva megunarodna vozacka a patuvat nis grcija skoro sekoe leto.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Вода на патосниците и под нив, пред да ја приметам водата видов дека когс не е пуштена климата се замаглува шофершајбната? Што би можело да е проблем?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.997
Поени од реакции
10.672
Jas od ovie sto gi poznavam nieden ne poseduva megunarodna vozacka a patuvat nis grcija skoro sekoe leto.
и јас познавам такви ама тоа не е изговор
убаво пиша Фросе ќе возиш се додека не налеташ на некој што не му е денот затоа свесно не влегувајте у ризик


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
и јас познавам такви ама тоа не е изговор
убаво пиша Фросе ќе возиш се додека не налеташ на некој што не му е денот затоа свесно не влегувајте у ризик


Sent from my iPhone using Tapatalk
Абе за 700 денари сакаат да дремат 24 часа во станица и цел аранжман да си го расипат, страшна работа.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.997
Поени од реакции
10.672
Абе за 700 денари сакаат да дремат 24 часа во станица и цел аранжман да си го расипат, страшна работа.
незнаат дека можат да го изедат и за каиши позади патниците ако немаат ставено
ама ете само да се направам интересен некој шо би рекол па си јадам гомна


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Вода на патосниците и под нив, пред да ја приметам водата видов дека когс не е пуштена климата се замаглува шофершајбната? Што би можело да е проблем?
Казанче за парно ... се вади цела шалт табла има мн работа
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Добро знае ли некој да активира hidden menu на АУДИ А5 2011 , можно ли е да сме толку утепани да не знаат по сервисиве една обична дијагностика и преку него да се активира , има ли некој што знае или што бил да активира кај некој?
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Screenshot_2019-08-01-16-15-19-460_com.miui.gallery.png

Може некој да ми објасни што светло е тоа заокруженото, сите дугмиња ги пробав не се пали, се работи за ауди а5
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.017
Поени од реакции
14.864
Казанче за парно ... се вади цела шалт табла има мн работа
да...највероватно капи од казанчето.

во кичево има мајстор(полицаец по професија) кој е специјализиран за вакви поправки. мене за менување на казанче на Ауди А4 ми зеде 1500 денари.....да не се верува
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Прегледај го приврзокот 213956

Може некој да ми објасни што светло е тоа заокруженото, сите дугмиња ги пробав не се пали, се работи за ауди а5
Друже,тоа се магленки обично кај постарите ауди долу подбраникот има магленки,а сега тие новите немаат па затоа е сместено во фарот има и таква опција како долго светло. Кај вашата кола ротационен прекидач за светло вклучи и повлечи назад па види дали свети?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Добро знае ли некој да активира hidden menu на АУДИ А5 2011 , можно ли е да сме толку утепани да не знаат по сервисиве една обична дијагностика и преку него да се активира , има ли некој што знае или што бил да активира кај некој?
Не оди тоа така лесно да се активира скриени мени бидејќи постои два типа компјутер во самата кола едниот е со заклучен код и другиот е со отклучен код во компјутерот таквите компјутери се доплаќа фабрички, лаички кажано пример кај интел процесор за компјутер едните е со назнака К и другите без назнака К ако ме разбираш. Овде кај нас сервисери се дудуци и пештерски луѓе туку само кај официјален сервис па тие ќе ви кажат дали е можно или не да се активира скриени мени


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.017
Поени од реакции
14.864
Друже,тоа се магленки обично кај постарите ауди долу подбраникот има магленки,а сега тие новите немаат па затоа е сместено во фарот има и таква опција како долго светло


Sent from my iPad using Tapatalk
И кај Пунто 2 се ставени во фарот.....:ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom