Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.346
Знам дека Рома испратија понуда, мислев на некој посериозен клуб, некој што игра ЛШ, а таков не се појави, тоа ми е поентата.
epa sea ako im se veruva na mediumite, napoli i roma zagrizale za nego od italija i dvata kluba bile informirani od negoviot agent deka saka vo inter, napoli ne se ni zamarale da vlezat vo pregovori za nego, roma bile izvesteni otkako veke ja naredija so kaljari i trebaa da pregovaraat so nego za dogovorot. Ne deka praime muabet za sasuolo i bari :)

Vo konkretniov slucaj inter izigraa pametno, zasto veke go ubedija barela za potpis u inter i u nekolku navrati imase potvrdi deka saka samo u inter, u mnogu bolja situacija bea staveni vo pregovorite.
Dovolno e da se vidi deka prvicnata ponuda na inter bese kade kade bolja varijanta za kaljari, a ne tolku dobra i za nas, posle toa i se povlekoa i rekoa deka ne pokacuvaat nisto, kaljari smesta prifatija kesh od 35 od roma plus defrel, i normalno ostanaa so k u usta.
Sega finansiski brojkata e pogolema od tie 35, ama so tie 35m evra kesh, go gubevme bastoni a kaljari ke si zgolemea dosta transfer budzet ko za ekipa sto prvicno ima za cel da osptane. Sea dobivaat pari za pozajmica, 3 pati pomalce od ona sto mozea da go izvlecat od inter taka da izgubija soliden transfer budzet za ova leto plus vmetnuvanje na 3ca igraci od koi eden ogromen potencijal u rosterot, igraci so koi sigurno ke opstanea i ke teraa za top 10 plasman dokolku ispazarea dopolnitelno nesto ok.
Kako i da ja vrtime, se sjebaa, izgubija trojca prvotimci, jak transfer budzet, i kapak na se, barela, koj im bese najbolji igrac u sredina, nisto cudno i da ispadnat slednava sezona dokolku nekoj od ovie so vlegoa u prva liga se pokaze u dobro svetlo.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
epa sea ako im se veruva na mediumite, napoli i roma zagrizale za nego od italija i dvata kluba bile informirani od negoviot agent deka saka vo inter, napoli ne se ni zamarale da vlezat vo pregovori za nego, roma bile izvesteni otkako veke ja naredija so kaljari i trebaa da pregovaraat so nego za dogovorot. Ne deka praime muabet za sasuolo i bari :)

Vo konkretniov slucaj inter izigraa pametno, zasto veke go ubedija barela za potpis u inter i u nekolku navrati imase potvrdi deka saka samo u inter, u mnogu bolja situacija bea staveni vo pregovorite.
Dovolno e da se vidi deka prvicnata ponuda na inter bese kade kade bolja varijanta za kaljari, a ne tolku dobra i za nas, posle toa i se povlekoa i rekoa deka ne pokacuvaat nisto, kaljari smesta prifatija kesh od 35 od roma plus defrel, i normalno ostanaa so k u usta.
Sega finansiski brojkata e pogolema od tie 35, ama so tie 35m evra kesh, go gubevme bastoni a kaljari ke si zgolemea dosta transfer budzet ko za ekipa sto prvicno ima za cel da osptane. Sea dobivaat pari za pozajmica, 3 pati pomalce od ona sto mozea da go izvlecat od inter taka da izgubija soliden transfer budzet za ova leto plus vmetnuvanje na 3ca igraci od koi eden ogromen potencijal u rosterot, igraci so koi sigurno ke opstanea i ke teraa za top 10 plasman dokolku ispazarea dopolnitelno nesto ok.
Kako i da ja vrtime, se sjebaa, izgubija trojca prvotimci, jak transfer budzet, i kapak na se, barela, koj im bese najbolji igrac u sredina, nisto cudno i da ispadnat slednava sezona dokolku nekoj od ovie so vlegoa u prva liga se pokaze u dobro svetlo.
Зашто не им го дадовме ова на почеток ако било подобро за нас, или дарежливи сме биле? :)
Поентата ми беше и си остана, можевме порано да го земеме ако веќе бевме спремни за оваа понуда. Сега Барела сакаше во Интер, следниот може ќе нема да го сака само Интер. Ова од искуство.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.346
Зашто не им го дадовме ова на почеток ако било подобро за нас, или дарежливи сме биле? :)
Поентата ми беше и си остана, можевме порано да го земеме ако веќе бевме спремни за оваа понуда. Сега Барела сакаше во Интер, следниот може ќе нема да го сака само Интер. Ова од искуство.
Zaso kaljari e toj sto odlucuva na krajot od denot kakva ponuda saka da izvlece, odnosno, logicno, bi sakale da go izmolzat maksimumot od dadenata situacija, baranjata im bea i seuste im se previsoki, Inter odgovorija na start so ponuda koja nikad ne trebase da ja odbijat tuku smesta da ja prifatat, pozajmica vo nikoj slucaj ne doagase togas vo predvid a toa mozes da go vidis i od ponudata na roma, a i onaa na inter na kraj kraeva, da bese toa u igra, marota sigurno ke go ponudese.

E sea mesec dena posle taa ponuda, igracot seuste e deciden kaj saka, im odbiva ponudi koi niv im odgovaraat poise ko onaa na roma, vitkaat opaska, prifakaat pozajmica, za koja rekov, e mnogu polosa ponuda od onaa koja na start ja imaa na masa. Toj period od toa sto se pisuvase niz mediumi interes projavuvaa napoli, milan, i psg vleguvaa vo kombinacija i prilicno sum ubeden deka se nadevaa na leonardo koj uste dur bese u milan projavuvase interes za nego, od tamu e i muabetot na marota deka ne sakal da se naddava so drugi klubovi.
Realno, ko sto i ja pisuev na temava toj period, bolja ponuda od onaa prvicnata na inter oni nema da dobijat, makar i nekoj im daese 50m kolku sto i baraa i se nadevaa deka ke zemat letovo. Ponuda od 50m za ekipa od vakov rang e polosa od onaa ponuda na inter so 35m i plus trojca dobri starteri, zasto realno ne deka igracite ke se tepaat da idat u sardinija da igraat za kaljari. Nit so tie 35 nit so tie 50 nemase da zemat nesto wow, ama bar znaea deka si kjarile trojca starteri i so tie 35 mozea da zemat 2-3 igraci ko za niv i toa e toa, plus par pozajmici i ete ti solidno timce za top 10 plasman.

Sea so napravija, klasicna marota ponuda prifatija, so pozajmici so rati so kurci so palci so bonusi, zaso ukapiraa deka barela e resen po sekoja cena da potpisue so inter, sto od sam start se znaese a glumea ludilo i se nadevaa deka ke se polakomi za pari i ke gi recne na krajot inter i konte.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Недвед и Паратичи веќе го имаја договорено Конте и до последно го убедуваа Ањели за втор пат да дојди во Јуве зато и се тегнеше за кај вас работата ама мн ја спукаа прошлиот пат со Ањели. Дури е Ањели председател тешко дека Конте ќе се врати.
Џузепе Бепе Бергоми, кои се куќни пријатели со Алегри, кога потпиша Сари за Јуве, изјави дека Алегри знаеше дека тренер на Јуве ќе биде Маурицио Сари уште пред Алегри официјално да замини од Јувентус. Сари изјави дека со Јуве се договорил уште сезоната не била завршена. Таа што му води трансферите на Челзи (не ми текнува името) изјави дека Јуве прашал за Сари, веднаш после дуелот на Јуве со Атлетико Мадрид..Со тоа паѓаат во вода сите Контеовци, Гвардиоловци, Мурињовци и со уште куп имиња со кои ги поврзуваа Јуве, и кои испаднаа само тешки шпекулации..Недвед и Паратичи сакале, Ањели нејќел, и тоа мислиш и да е така ќе протечи во јавност ?

Особено тој шабанот Момблано кој спамираше секоја минута со Гвардиола, а со тоа си ја посра цела кариера. Цела Италија на подбив ја зема секоја негова напишана новост, а особено по фанклубојте на Јуве. А за волја на вистината, што би рекол Бранче наш од Телма, и со потполно право:

Momblano: #Messi è il piano A per l'attacco della Juventus, 70% di possibilità.
:facepalm::facepalm:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Џузепе Бепе Бергоми, кои се куќни пријатели со Алегри, кога потпиша Сари за Јуве, изјави дека Алегри знаеше дека тренер на Јуве ќе биде Маурицио Сари уште пред Алегри официјално да замини од Јувентус. Сари изјави дека со Јуве се договорил уште сезоната не била завршена. Таа што му води трансферите на Челзи (не ми текнува името) изјави дека Јуве прашал за Сари, веднаш после дуелот на Јуве со Атлетико Мадрид..Со тоа паѓаат во вода сите Контеовци, Гвардиоловци, Мурињовци и со уште куп имиња со кои ги поврзуваа Јуве, и кои испаднаа само тешки шпекулации..Недвед и Паратичи сакале, Ањели нејќел, и тоа мислиш и да е така ќе протечи во јавност ?

Особено тој шабанот Момблано кој спамираше секоја минута со Гвардиола, а со тоа си ја посра цела кариера. Цела Италија на подбив ја зема секоја негова напишана новост, а особено по фанклубојте на Јуве. А за волја на вистината, што би рекол Бранче наш од Телма, и со потполно право:

:facepalm::facepalm:
Не знам а бергоми што рекол, како, рекол, не ни, прочитав искрено ама дека ЏДМ и Агрести ја сподлеуваја ја сподлеуваја од др страна и ти мислиш дека Бергоми, Недвед или било кој ќе речат - Е вистина го сакавме Конте ама ете Сари е тоа е? Кога сме кај Ајакс и Атлетико Недвед одби да го потврди Алегри додека Ањели даде потврда дека нема да си оди. Сите ама сите новинари изјавија дека Паратичи и Недвед се про Конте и имале каков таков договор т.е Конте дал зелено светло но Ањели од прва ги одбил, од ЏДМ, Агрести до Педула ако не се лажам. Плус и со тебе говтпњавме тој муабет на Фб во тие моменти ама ок. :)

Секако дека се е шпекулации ама тоа е.

Иначе Момблано беше следен поради трансферот на Роналдо прв го погоди, исто ткаа и прв напиша дека Алегри ќе си оди (што реално се знаеше од месечина после мечот со Атлетико и изјавата на Недвед).

И мислам ова не е местото за Ањели, Конте, Недвед, Паратичи итн и дискусија сепак е тема за Интер.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Докторски изиграно од Марота, док-тор-ски. Позајмица од 12 милиони евра и задолжителен откуп, за да стигнеме до бројка од 45-50 милиони евра кои ќе се исплатат практично на рати и нема да биде инстант удар за буџетот ова лето. И тоа носи екстра играч по барање на Конте... што вика диџејот, да го земеме уште Тонали и поздрав.

Го искористивме факторот Конте и ЛШ, јебига, секој би го избрал Интер пред Рома и Наполи, од Италија само Јуве би бил во предност во трка за играч, никој друг. Океј, можда и Милан што го потпишаа Сенси и ни го крадеа Барела пред очи :D Со истата формула Марота оди и за ангажман на Џеко и Лукаку, го користи тоа што самите играчи сакаат да дојдат за да добие пониска цена, иако со Енглезите ќе биде потешко (а и мислам дека Лукаку не ни вреди толку).

За Лазаро мислам дека потрошивме 20-тина, за Барела 12 и за Сенси околу 5 за позајмица, што значи дека досега буџетот го имаме олеснето за околу 40 милиони евра, со што се остава простор за Лукаку/Џеко и можеби и уште некое поголемо име. Јасно е дека тоа влегува во оваа фискална година, али добро е што буџетот не е толку оптеретен, па имаме простор за маневар и носење на уште некој квалитетен играч.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.444
Abe Marli mislam imase pisano, za Pinamonti, Radu, Karamoh i toj Vandenhojsjsbaksbaj Marota izvadi 50m evra. :pos: Pinamonti 18m evra, boga pitaj sto pravat so Dzenova, kakvi matni biznisi i perenje na pari, 12 za Karamoh so 50 posto od sledna prodazba, 13 mislam za toj vandehahsbsbsbsb vo Standard, najskap transfer u Belgija :pos:, i Radu za 8m.:icon_mrgr:
Lud e Marota, ako im go iskopa Lukaku na UTD na rati togas ne znam sto da kazam. Ej UTD, tim sto e mnogu zaeban za transferi, tim sto krlezi kako Roho gi cuva na klupa i ne gi prodava samo zatoa sto nekoj ne plakja dovolno za niv, odnosno kolku sto mislat oni deka treba.

Inace smrkni si go Barela denes, smrkni ko Leo sto smrkase vo Wolf of Wall Street.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.346
Од сите коа ќе видиш, за раду можеше бар 15 да земе, једини од сите набројани што лани беше првотимец цела сезона за својот клуб, и на младинското европско бранеше добро за Романија кои стигнаа мислам до полуфинале.

Инаку првичните информации за вчерашниот состанок со Јунајтед се дека прифатиле таков формат на трансфер, само треба да се договори првичната исплата и вкупната сума која Интер ќе треба да ја плати, тука нешто ќе треба да се појача. Изворот е gds.

п.с. За раџа има најави дека клубот ќе ја преиспита првичната одлука за тоа што е ставен на трансфер листа. Изворот е тутоспорт, али бар за ова не верувам да се вадат рандом шпекулации од рукав, прилично логично би било вакво нешто да се деси.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Zaso kaljari e toj sto odlucuva na krajot od denot kakva ponuda saka da izvlece, odnosno, logicno, bi sakale da go izmolzat maksimumot od dadenata situacija, baranjata im bea i seuste im se previsoki, Inter odgovorija na start so ponuda koja nikad ne trebase da ja odbijat tuku smesta da ja prifatat, pozajmica vo nikoj slucaj ne doagase togas vo predvid a toa mozes da go vidis i od ponudata na roma, a i onaa na inter na kraj kraeva, da bese toa u igra, marota sigurno ke go ponudese.


Sea so napravija, klasicna marota ponuda prifatija, so pozajmici so rati so kurci so palci so bonusi, zaso ukapiraa deka barela e resen po sekoja cena da potpisue so inter, sto od sam start se znaese a glumea ludilo i se nadevaa deka ke se polakomi za pari i ke gi recne na krajot inter i konte.
Значи не знам зашто ми го вртиш муабетот, Каљари го добија тоа што го бараа на почетокот, дали било тоа подобро од нашата понуда или не они си знаат, нема врска со тоа дека можевме да го решиме во 3 дена ако играчот го сакал Интер.
Каљари може само чекал некој ден на ПСЖ, и тоа е.
Пак со класика Марота, ко до вчера во кеш да купувавме играчи. Нас играчи престанаа да ни даваат на позајмица со право на откуп дека ги враќавме сите што така ги земавме. Вклучување на бонуси е since ever.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.308
Поени од реакции
7.442
Јас не знам како не ви се реални цените за младите играчи кога на Раду цената му е 15м а продаден е за 8м на Пинамонти цената му е 10м а продаден е за 18м (го бараа многу клубови) Карамо има цена од 10м а продаден за 12м, Ванхаусден е проценет 10м а продаден 12,5м. За какви малверзации зборите? Плус сите овие имаат потенцијал за идни ѕвезди поготово Ванхаусден...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Не знам а бергоми што рекол, како, рекол, не ни, прочитав искрено ама дека ЏДМ и Агрести ја сподлеуваја ја сподлеуваја од др страна и ти мислиш дека Бергоми, Недвед или било кој ќе речат - Е вистина го сакавме Конте ама ете Сари е тоа е? Кога сме кај Ајакс и Атлетико Недвед одби да го потврди Алегри додека Ањели даде потврда дека нема да си оди. Сите ама сите новинари изјавија дека Паратичи и Недвед се про Конте и имале каков таков договор т.е Конте дал зелено светло но Ањели од прва ги одбил, од ЏДМ, Агрести до Педула ако не се лажам. Плус и со тебе говтпњавме тој муабет на Фб во тие моменти ама ок. :)

Секако дека се е шпекулации ама тоа е.

Иначе Момблано беше следен поради трансферот на Роналдо прв го погоди, исто ткаа и прв напиша дека Алегри ќе си оди (што реално се знаеше од месечина после мечот со Атлетико и изјавата на Недвед).

И мислам ова не е местото за Ањели, Конте, Недвед, Паратичи итн и дискусија сепак е тема за Интер.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Бергоми е интераш, така да има нешто врска со фанклубов.:D И Бергоми не е `должен` да дава политички одговори за да му удоволи некому, затоа мислам дека држи вода неговото мислење.

Не можиме ние од тука да бидиме 100% сигурни во ништо, ама во досегашниве практики на Јуве, никогаш не отпуштиле тренер а да немаат најдено замена. Јас искрено бев про Конте и сакав да го земат, и мислев дека 99% тој е веќе договорен, но не испадна така.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Барса го сакаат Лаутаро, се надевам нашиве го планираат да игра годинава, ќе биди лошо да го исшутираат посебно кога се покажа за тоа време шо му беше дадено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom