Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.544
Жена му на раџа има рак, не знам за каков рак станува збор, се надевам све ќе биде ок, ова е момент кога клубот треба да излезе во пресрет, а и малце дебилно ќе биде сега да го продаваат, шознам ... деликатна ситуација е ова, а и не гледам зијан од него ако остане уште година дена бар а у меѓувреме клубот да му излезе во пресрет и во врска со лекувањето на неговата сопруга. Се надевам периодов ќе го тргнат од трансфер листа.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Жена му на раџа има рак, не знам за каков рак станува збор, се надевам све ќе биде ок, ова е момент кога клубот треба да излезе во пресрет, а и малце дебилно ќе биде сега да го продаваат, шознам ... деликатна ситуација е ова, а и не гледам зијан од него ако остане уште година дена бар а у меѓувреме клубот да му излезе во пресрет и во врска со лекувањето на неговата сопруга. Се надевам периодов ќе го тргнат од трансфер листа.
At least најглупо на свет ќе е у ебената Кина да го дадат.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901
Жена му на раџа има рак, не знам за каков рак станува збор, се надевам све ќе биде ок, ова е момент кога клубот треба да излезе во пресрет, а и малце дебилно ќе биде сега да го продаваат, шознам ... деликатна ситуација е ова, а и не гледам зијан од него ако остане уште година дена бар а у меѓувреме клубот да му излезе во пресрет и во врска со лекувањето на неговата сопруга. Се надевам периодов ќе го тргнат од трансфер листа.
Со хемотерапија почнува така да сериозно е. Дон Масимо никогаш не би избркал играч во таква ситуација ама овие сега се друга приказна...

@beneamata, Frogly. :)
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Со хемотерапија почнува така да сериозно е. Дон Масимо никогаш не би избркал играч во таква ситуација ама овие сега се друга приказна...

@beneamata, Frogly. :)
Видовме кај не донесе таа сентиметалност на Морати како клуб.

Иако се сложвам дека треба да остани,ама сепак ние не сме кадарни за тоа и си има кадарни луѓе за тоа да одлучат.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.544
Барела скоро и готово би требало до крајов на неделава, евентуално наредна додека да се средат формалностите, па играчот да биде и официјално претставен ко ново засилување на клубот.

Inter have finally agreed a deal to sign Cagliari midfielder Nicolo Barella for a reported €45m plus bonuses.

Sky Sport Italia, Sportitalia, Gazzetta dello Sport and Niccolo Ceccarini all report Barella will undergo a medical tomorrow before putting pen to paper on his Inter contract.

While Sky note the Nerazzurri are signing the 22-year-old on loan with an obligation to buy for €45m plus bonuses, Gazzetta counter that it is a €10m loan with a €35m option to buy.

He is expected to sign a four-year contract worth €2.5m a season and join up with the Beneamata for the International Champions Cup, which kicks off in Singapore against Manchester United on July 20.
Денес инаку Аусилио бил во Манчестер и официјално се започнати преговори со Јунајтед за Лукаку, барем како што известија од Скај Италија, поставена е некаква основа за истите, па ќе видиме како ќе се одвиваат понатака и каков ќе биде епилогот.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Добар играч е Барела, огромен upside има, така да ваква инвестиција има смисла. Објективно гледано малку е скап, меѓутоа плаќаат премиум за тоа што купуваат млад талентиран италијански репрезентативец. Во секој случај, талентот го има, искуство во лигата има и доаѓа кај тренер што може да го однесе на друго ниво. Во овој момент трансферов од секој аспект има смисла. Натаму останува на него и како клубот ќе го користи.
И он и Сенси се добри играчи, меѓутоа за овој дел на теренот, пак ќе повторам, треба уште еден играч. Докажан, гарантиран квалитет. Некој што на грб ќе го носи тимот на средина на терен во моментите кога е густо и притисокот е најголем. Таква инвестиција според мене, спортски, ќе има најголем поврат за Интер. Лани на најголемиот дел од битните натпревари беа надигрувани баш од таа причина, поради тоа што немаа квалитетен играч да преземе, кога рутата преку Брозович беше прекината.

Се надевам дека има вистина и во муабетите дека клубот се предомислува за Наинголан. Играч со негов квалитет одма ја менува математиката.
Доколку, хипотетички, успеат да го заменат Валеро, Марио и еден од Весино и Гаљардини со Барела, Сенси и еден класа играч, без да го продадат Наинголан, ќе завршат монументална работа. Додади на тоа и еден reliable напаѓач и тимот опасно се доближува на Јувентус по квалитет. А тоа е се што му треба на Конте, нека го доближат ростерот квалитативно на оној на Јуве и Наполи, другата работа ќе ја заврши он. Во домашни првенства ги јаде за доручек и Сари и Анчелоти.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
На крај испадна џабе толку натегање за Барела кога им дадовме што бараа од почетокот, само имаше ризик да улета друг клуб.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.544
Барела вечерва пристигнал во Милано, медицинските се закажани за утре како и потпишувањето на договорот, така да на располагање за Конте ќе биде и за натпреварот со Лугано.[DOUBLEPOST=1562880217][/DOUBLEPOST]
На крај испадна џабе толку натегање за Барела кога им дадовме што бараа од почетокот, само имаше ризик да улета друг клуб.
Улета друг клуб, Рома, не отиде во рома само зашто веќе одлучил дека сака да игра за Интер, по што повторно влегоа во преговори со Каљари, само што сега наместо кеш и играчи, добија позајмица и облигативен откуп, горе доле исто е, иако мислам дека многу подобро ќе поминеа каљари ако ја прифатеа првата понуда, се заебаа.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Денес на тактичкиот тренинг што го одржал тимот за пред првиот контролен натпревар против Лугано, Конте не му дозволил присуство на Икарди, а му дозволил на Наинголан да биде присутен.

Исправна одлука на управата, си ја знаат работата, Идемо даље.
(y)


Барела пристигнал во Милано.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Улета друг клуб, Рома, не отиде во рома само зашто веќе одлучил дека сака да игра за Интер, по што повторно влегоа во преговори со Каљари, само што сега наместо кеш и играчи, добија позајмица и облигативен откуп, горе доле исто е, иако мислам дека многу подобро ќе поминеа каљари ако ја прифатеа првата понуда, се заебаа.
Рома, не ме зезај :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.544
Рома, не ме зезај :D
Ispratija oficijalna ponuda, koja im bese prifatena, citaj i kaj niv u fan klub, za toa izvestija site, 35m plus defrel ( baraat napagac kaljari ), samo sto ovoj veke bil dogovoren so konte i insistiral da dojde vo inter. Sea pak defrel im go baraat za 12m.
Na fcinternews citav deka i Napoli bile vo kombinacija ama i niv gi odbil, psg mislam deka nikad ne ispratija oficijalna ponuda od 50m, najverojatno se koristea za da se izvadat poveke pari za ovoj.
Ali za Roma e sigurno deka klubovite se dogovorija za transferot, a igracot e toj sto cekase na Inter, i eve go, doceka. Sigurica im bese ovoj, mnogu pametno zasto preku agentot ja naredija veke so nego, da ne ni bese konte trener tesko deka ke zavrsese ovoj kaj nas.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ispratija oficijalna ponuda, koja im bese prifatena, citaj i kaj niv u fan klub, za toa izvestija site, 35m plus defrel ( baraat napagac kaljari ), samo sto ovoj veke bil dogovoren so konte i insistiral da dojde vo inter. Sea pak defrel im go baraat za 12m.
Na fcinternews citav deka i Napoli bile vo kombinacija ama i niv gi odbil, psg mislam deka nikad ne ispratija oficijalna ponuda od 50m, najverojatno se koristea za da se izvadat poveke pari za ovoj.
Ali za Roma e sigurno deka klubovite se dogovorija za transferot, a igracot e toj sto cekase na Inter, i eve go, doceka. Sigurica im bese ovoj, mnogu pametno zasto preku agentot ja naredija veke so nego, da ne ni bese konte trener tesko deka ke zavrsese ovoj kaj nas.
Знам дека Рома испратија понуда, мислев на некој посериозен клуб, некој што игра ЛШ, а таков не се појави, тоа ми е поентата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom