Војната на патиштата

Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.950
https://skopje1.mk/archives/49613

Малокуревизмот во РСМ повторно на дело
Аууу дебили левел 100000000,од планина да ги симнале ќе имаат троа осет, овие како од пештера сега да излегле,па уште мерцедеси возат сељандуриве :facepalm:
Во Северна Недојдија е неопходно да се воведе ден во кој може да му ебеш матер на кој сакаш и да не одговараш и тоа да се стрима во живо на тв како експеримент до каде може да отиде човечката лудост и гнев. Овие пример јас би ги масакрирал комплет до 3то колено за да го истребам затуцаниов приматски ген.
Не во ЕУ, со вакво ниво на свест добро е што не оставиле да постоиме воопшто. Само камшик за овој народ и оставање да трпи за леб, целосна изолација и забрана за визите, а за племенската заедница систематско чистење кварт по кварт на се што е нецивилизирано :mad:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
сеедно ке ти е штотуку исперена кола у перална да ти ја испрска и цела флеки да е? или па да си ја напраиш лом зашо му текнало со црево на улица прашината д аја навлажни
епа мене не ми е а ми се има десено


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па не еднаш ми се случило да ја вратам дома попрљава откако сум ја однела на перење. Скопје е, полно со прашина и дупки со вода. Може поинаку го сфаќам животот ама метал е ебате, не ќе се расправам по паркинзи за нешто што се поправа/пере. Еве баш вчера нова донесов од салон, поминал камион по дождот, лом ја направил од едната страна. Да не треба да не спијам? :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Во Прилеп владее друг бон-тон. Кај нас не е модернод а се вози 150+.
Се мекнее со 30км/ч во ноќните часови. Колку дома да не се седи :D
Ова е топ за релаксација после напорен ден. Умерено музиче, спуштени прозори, штурци свират надвор, топло-ладен летен воздух надвор... Само не со 30км/ч колку да се иживљаваш со другите учесници во сообраќајот.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.089
сеедно ке ти е штотуку исперена кола у перална да ти ја испрска и цела флеки да е? или па да си ја напраиш лом зашо му текнало со црево на улица прашината д аја навлажни
епа мене не ми е а ми се има десено


Sent from my iPhone using Tapatalk
:)

Чекај дур не почнат да ти ја гребат.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.561
Во Германија освен брзина се мери и растојание меѓу две коли. Мерцедесот вози 120 а држи растојание од 26 метри. Во табелата му пресметуваат дека му требаат минимум 50 метри за да застане на таа брзина - 75 ЕУР казна
 

Attachments

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Во Германија освен брзина се мери и растојание меѓу две коли. Мерцедесот вози 120 а држи растојание од 26 метри. Во табелата му пресметуваат дека му требаат минимум 50 метри за да застане на таа брзина - 75 ЕУР казна
А на оној што го утепа шабан шаулич што му мериле?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Ова е топ за релаксација после напорен ден. Умерено музиче, спуштени прозори, штурци свират надвор, топло-ладен летен воздух надвор... Само не со 30км/ч колку да се иживљаваш со другите учесници во сообраќајот.
Нема толку сообраќај како во СК. Тие 5 коли што ќе се разминете ќе се трнеш малце десно до тротоарите и нема гајле.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Колата под сенка <3

Иначе ова е скриншот од видео и тој што го има снимено од кола се гледа дека вози 240, не запира и го одминува полицаецот.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
На ова Видео мислеше??
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
59
Поени од реакции
41
Мене ме интересира едно нешто..Дали постои закон кај што стои напишано дека полицијата има право да стопира возила на автопат поради контрола,прекршок и слично ?? Ако смеат они да стојат на автопат,тогаш зошто е казниво ако јас како пешак или велосипедист се движам по истиот тој пат ??
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Мене ме интересира едно нешто..Дали постои закон кај што стои напишано дека полицијата има право да стопира возила на автопат поради контрола,прекршок и слично ?? Ако смеат они да стојат на автопат,тогаш зошто е казниво ако јас како пешак или велосипедист се движам по истиот тој пат ??
Ако не е забрането, тогаш има право, а за тебе како пешак е забрането со закон и затоа е казниво.

Ако немаме камери, како тогаш ќе казниш некој што вози 240 кај што е дозволено 120? На жими мајка? На еци пеци пец?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Казниво е затоа што така вели законот. Не е казниво оти така вели законот. Просто ко грав. Не барај логичности. Си ги носат законите како што им одговара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom