UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 септември 2017
Мислења
105
Поени од реакции
112
Вие што викате дека Јувентус ќе освои сезонава ми сте најсмешни а и многу сте наивни. Да не се разбериме погрешно не навивам за Барселона ама УЕФА им е наклонета и после доминацијата на Реал последниве години ќе направат се што е во нивна моќ за да освои Барселона.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Вие што викате дека Јувентус ќе освои сезонава ми сте најсмешни а и многу сте наивни. Да не се разбериме погрешно не навивам за Барселона ама УЕФА им е наклонета и после доминацијата на Реал последниве години ќе направат се што е во нивна моќ за да освои Барселона.
Каков пацерски муабет.
Па да е како што викаш ти, во ждрепката ќе им го дадеа Порто или Ајакс.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Зошто Јунатед и Сити не можат да бидат во исто време домаќини, а Челзи и Арсенал од друга страна можат да бидат?
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Де бе да му ебам мајката баталете тие апчиња и такви глупости. Дај ако ти се дебатира, дебатирај како што треба. Ако не прескокни ме.

Јас мислам (не прогнозирам, не се дујам) дека Јувентус е многу поквалитетен од Ајакс и испаѓањето од нив за Јуве ќе претставува катастрофа. Може вака? Не велам дека 100% ќе помине, дека ќе ги победи два пати, дека ќе ги растури, туку дека ако не ги помине тоа ќе биде едно од најголемите разочарувања последните 8 години.

Бетер од оние испаѓањата од групи во ЛЕ/ЛШ, поради тоа што сега околностите се ептен различни.
Тоа и ми беше целта да се спуштиш на земја и да напрајш муабет!
Никој не спори дека Јуве се поквалитетни од Ајакс, прашање е колку ќе можете да ја одржите формата и мотивацијата, против еден Ајакс, составен од 90% деца кои уште не се бричат!
На Кики никогаш не му фали мотивација, ама остало друштво уште колку е маса на која треба здраво да се работи, за да се утера во строј!
Лесно можно и играчите на Јуве да ги држи иста мисла како тебе, ако не ги тепаме двете-срамота! Баш затоа мислам дека шансите на Ајакс не се така мизерни, плус млади се и имаат порелакс првенство.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Интересен податок :)
Да останеше Мурџо сите единаесет ќе ни беа над 1,9м.
Он беше љубител на математика, вкупен волумен над игралиште поделен на вкупниот волумен на играчи, кој има подобар коефициент победува:D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Вие што викате дека Јувентус ќе освои сезонава ми сте најсмешни а и многу сте наивни. Да не се разбериме погрешно не навивам за Барселона ама УЕФА им е наклонета и после доминацијата на Реал последниве години ќе направат се што е во нивна моќ за да освои Барселона.
Прво вртеше муабет дека ждрепката ќе била наместена и дека Барса ќе падне со Порто или Ајакс. Откако тој муабет ти падна во вода сега вртиш тука теории на заговор. Вакви муабети се за пред кооперација бе друже, не за тука на форум.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Ај полека малце, без фаворизирања, сите што се у 1/4 финале не е случајно. Ајакс? Покажаа што умеат против Реал и Баерн у групи, децата знаат да играат фудбал и сигурен сум дека Јуве е свесен за тоа и дека нема да ги потцени. Тотенхем? Имаа доста тешка група, ги здрвија Борусија на два пати и тоа саглам. Ни малце нема да му е лесно на Сити. Јунајтед? Сетете се какви беа реакциите коа паднаа со ПСЖ. :)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Јуве - Ајакс 90-10%
Сити - Тотенхем 75-25%
Утд - Барса 35-65%
Ливерпул - Порто 95-5%
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Ај полека малце, без фаворизирања, сите што се у 1/4 финале не е случајно. Ајакс? Покажаа што умеат против Реал и Баерн у групи, децата знаат да играат фудбал и сигурен сум дека Јуве е свесен за тоа и дека нема да ги потцени. Тотенхем? Имаа доста тешка група, ги здрвија Борусија на два пати и тоа саглам. Ни малце нема да му е лесно на Сити. Јунајтед? Сетете се какви беа реакциите коа паднаа со ПСЖ. :)
Sega nema da ima iznenaduvanja.. site 4 favoriti ke idat dalje - juve, city, pool i barca..
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Ако може Трибиани да пише дека Барса лагано иде даље?
Пишав против Лион и помина :D

Веројатно Јувентус и Ливерпул лабаво во следната фаза..Ливерпул и лани го масакрира Порто,ама оваа година нема да биди така убедливо но доволно да помини...Сити и Барселона се фаворити ама тука можи и изненадување да има :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Вие што викате дека Јувентус ќе освои сезонава ми сте најсмешни а и многу сте наивни. Да не се разбериме погрешно не навивам за Барселона ама УЕФА им е наклонета и после доминацијата на Реал последниве години ќе направат се што е во нивна моќ за да освои Барселона.
Да бе, Барса реал се па да им подаруваат титули во ЛШ.
Барса е тим, а не заебанција ко реал.
 
Член од
30 септември 2017
Мислења
105
Поени од реакции
112
Прво вртеше муабет дека ждрепката ќе била наместена и дека Барса ќе падне со Порто или Ајакс. Откако тој муабет ти падна во вода сега вртиш тука теории на заговор. Вакви муабети се за пред кооперација бе друже, не за тука на форум.
Форумов е бетер од кооперација бе друже не разбирате вие колкава мафија е во фудбалов. Заследи го Нусрет - салт бае ќе видиш цел фудбалски свет помина кај него во ресторантите, па гз и гаќа беа едно време со Инфантино. Нусрет моментално е еден од најголемите мафијаши во светов, и симпатизер на Барселона. Јас мислам дека е лесно да се соберат 2 плус 3 овде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom