UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Jувентус мислам дека годинава има шанси за титула. Во последниве години највеќе достигнаа и најмногу играа во финале. Сега со Роналдо кој е во одлична форма можат многу повеќе/
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Многу маки ќе тргате во животот вие што се подбивате со моето мислење. Отворете слободно на истаграм профилот на Нусрет. Ќе видите на стори дека доби честитка од тимот на Јувентус која вклучува и дрес кој е за 2-3 броја премал од мерата на Нусрет. Секој ден го пратам како се убива од вежбање во теретана а сега добива подбив од Јувентус. Погледнете го финалниот резултат на натпреварот каде имаше и поништен гол за Јувентус а потоа и бришење од теренот.
Зш вака лошо тролаш...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Многу маки ќе тргате во животот вие што се подбивате со моето мислење. Отворете слободно на истаграм профилот на Нусрет. Ќе видите на стори дека доби честитка од тимот на Јувентус која вклучува и дрес кој е за 2-3 броја премал од мерата на Нусрет. Секој ден го пратам како се убива од вежбање во теретана а сега добива подбив од Јувентус. Погледнете го финалниот резултат на натпреварот каде имаше и поништен гол за Јувентус а потоа и бришење од теренот.
Ное ти си ? !
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Многу маки ќе тргате во животот вие што се подбивате со моето мислење. Отворете слободно на истаграм профилот на Нусрет. Ќе видите на стори дека доби честитка од тимот на Јувентус која вклучува и дрес кој е за 2-3 броја премал од мерата на Нусрет. Секој ден го пратам како се убива од вежбање во теретана а сега добива подбив од Јувентус. Погледнете го финалниот резултат на натпреварот каде имаше и поништен гол за Јувентус а потоа и бришење од теренот.
Веќе тргаме маки шо те читаме.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Decision: The CEDB has decided to:

- to fine the Juventus player Cristiano Ronaldo €20,000 for his improper conduct.

Иста казна како Симеоне.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.273
Decision: The CEDB has decided to:

- to fine the Juventus player Cristiano Ronaldo €20,000 for his improper conduct.

Иста казна како Симеоне.
Стварно не ми се јасни казниве што им ги даваат, ова ти е исто ко да возам 200 и да ме застане полиција и да ми пише 20 денари казна. Многу без врска.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.523
Стварно не ми се јасни казниве што им ги даваат, ова ти е исто ко да возам 200 и да ме застане полиција и да ми пише 20 денари казна. Многу без врска.
Баце, 20,000 се, не 2,000.
Колку очекуваш? 1 милион?
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Баце, 20,000 се, не 2,000.
Колку очекуваш? 1 милион?
А па и една страшна работа шо ја напраи... може условна затворска казна да му дадат наредни 2 години да не смее да се почеша за јајца на утакмица.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Стварно не ми се јасни казниве што им ги даваат, ова ти е исто ко да возам 200 и да ме застане полиција и да ми пише 20 денари казна. Многу без врска.
Во странство имаат помали казни за вакви работи зошто владее убедување дека за misconduct мала казна ќе те замисли повеќе што си направил и ќе ти делува како блага опомена поготово ако е прв прекршок. Чудно е знам ама тоа е, кај нас на Балканот без 100 стапа по грб не ни треба да има казна.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.645
Поени од реакции
38.835
Најубаво да му дадат да чисти улици, тоа е најубава казна за толкав егоманијак
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Може како во ШвеЦка, две неделни плати и готоФо.
Moze samo podot so Ajaks da go iscisti.... If you know what I mean :icon_lol:
А да беа добри плус две текми забрана да му акнат. Па тие што ги викате деца да го тратат Јуве? Не беше лоша варијанта;)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Може како во ШвеЦка, две неделни плати и готоФо.

А да беа добри плус две текми забрана да му акнат. Па тие што ги викате деца да го тратат Јуве? Не беше лоша варијанта;)
Небитен си ко ланско кокиче...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom