MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Vidi si u dogovorot, imas klauzuli tamu za predvremeno raskinuvanje

Sent from my Huawei P20 using Tapatalk
Не можам да си го најдам договорот.
Тамо ми викаат,договорот е стар и не е во опција.....од 2015год.или 2014год. не сум сигурна.
Мене до февруар ми важи:(
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
679
Не можам да си го најдам договорот.
Тамо ми викаат,договорот е стар и не е во опција.....од 2015год.или 2014год. не сум сигурна.
Мене до февруар ми важи:(
Доколку договорот ти е од 2015 тој е веќе изминат бидејки се склучува на 24 месеци односно 2 години,под услов да немаш земено некој уред на рати и тие рати да го преминуваат овој рок од 24 месеци во тој случај нема да можеш да го раскинеш договорот се додека не ги отплатиш ратите
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598
да....како што ми кажаа мене(но за договор за мобилен )...кога ќе истечи договорот си слободен
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Според Закон - ако ти го активираш, тогаш ќе си го плаќаш ако заборавиш. Ако они го сами ти го активираат - не им дужиш пари ако заборават да го деактивираат. Просто е :)
Во случајов ти сам го активираш :)
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
679
Телеком додаде уште еден Музички канал BALKAN MUSIC
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Значи ако заборавиш да го изгасиш - ќе си плаќаш...
Или да се направиш на Тошо не си знаел да се пожалиш, приговор да ти напраат па ако ти го одобрат нема да наплатиш.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Или да се направиш на Тошо не си знаел да се пожалиш, приговор да ти напраат па ако ти го одобрат нема да наплатиш.
Нема основ - ти си активирал, твој проблем. Туку порано можеше и по 2-3 дена да си активираш канали, сега е најмалку еден месец :(
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
253
Поени од реакции
60
значи дефинитивно после долги години планирам да го напуштам телеком, оптика и тако даље. причина ми истекува договор после две години (корисник сум од почеток) и овие ми качуваат цена памми даваат попуст, па се пазарат... не се нормални таква фирма
идам во неотел со оптика и пакет кој ми е за 499 ден месечно поевтин...ненормално
 

Kajgana Shop

На врв Bottom