Black Mirror

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Weeeell this was something...
Мислам дека се на се 2 и нешто саати гледав, со враќање назад кога можеше да бираш дали да одиш на credits или да се вратиш назад на некој од изборите.
Kill Bill сцената кај психијатарот беше лудило.
Ја добивте сцената со ќерка му на Колин која се случува во сегашноста?

Како и да е ова ќе треба уште неколку пати да се изгледа чисто од љубопитност. Краевите се најверојатно или мојот или на анон спојлерот.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ја добивте сцената со ќерка му на Колин која се случува во сегашноста?
Не се сеќавам на ова. Фак.
Kill bill беше прејако да, се вклучив ептен.
Ама некако не ми се репризира пак, шознам.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Weeeell this was something...
Мислам дека се на се 2 и нешто саати гледав, со враќање назад кога можеше да бираш дали да одиш на credits или да се вратиш назад на некој од изборите.
Kill Bill сцената кај психијатарот беше лудило.
Ја добивте сцената со ќерка му на Колин која се случува во сегашноста?

Како и да е ова ќе треба уште неколку пати да се изгледа чисто од љубопитност. Краевите се најверојатно или мојот или на анон спојлерот.
Ја имав јас оваа сцена на второ гледање. Ама наместо крај, ми даде да се вратам и добив еден друг крај. При прво гледање крајот ми беше истиот што го пиша анон.

Иначе кога ќе бидете пак кај сцената кај психијатарот, изберете ја другата опција :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не се сеќавам на ова. Фак.
Kill bill беше прејако да, се вклучив ептен.
Ама некако не ми се репризира пак, шознам.
Барем јас мислам дека му е, исто презиме and shit.
Инау еве нешто од нешто, проверете дали сте промашиле нешто...
https://imgur.com/40a9idK
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.798
Поени од реакции
33.618
Ја добивте сцената со ќерка му на Колин која се случува во сегашноста?
2 пати. И по неа два пати продолжи во различни насоки. Јас мислам дека пробав сѐ, освен да внесам PAX на сефот од татко му, не знам кај тоа ќе ме однесеше.
А крајот ми беше ист ко на Анон, и не сфатив кој бил твојот крај, зашто тоа што го пиша дека било крај, во спојлерот, за мене не беше, и по таа сцена продолжив. Ко што реков, два пати.
Предобро ова! И баш беше исто ко Сечилото на гилотината. Секоја чест![DOUBLEPOST=1546032989][/DOUBLEPOST]
добив еден друг крај.
Кој ти беше другиот крај?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Кој ти беше другиот крај?
Ги поминував сите опции, ептен долго одбивав да зборам за мајката и главното беше што три пати ме врати на она кај што бираш дали да го закопаш или да го сечеш таткото. Бирав да го закопа три пати. Првиот дур го влечка низ куќата на врата доаѓа девојката/жената на Колин, вториот дојде Колин, па го убиваш и него, и третиот доаѓа овој газдата на компанијата, го убиваш и следна сцена е како во затвор гледаш интервју со Колин кој вика ако можев да му дадам совет на Стефан, би било да направи различни избори. По што завршува интервјуто, и наратор кажува дека студиото е затворено, и Колин уапсен откако му нашле нелегални супстанци. И така ми заврши :D

Иначе ако не се лажам јас пробав со PAX и само дава дека е грешен пасворд, се појавува чудовиштето и се будиш.

Netflix's Black Mirror: Bandersnatch - The First Time Through Is Good, The Second Is Insane

Овој го имал речиси истото искуство како мене. Второто гледање е многу подобро. Првото ми траше баш 90 минути, а второто над два саати затоа што многу пати ме враќаше. Доколку се точни информациите дека има над пет саати материјал, има уште скоро два саати кои поима немам како да ги најдам затоа што по второто гледање стварно не знам кај би ископал повеќе опции. Ама така мислев и по првото гледање. Ќе мора бар уште еднаш :D
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
ете што ќе правам цел викенд.
незнам, прејако. прав мастерпис. денеска сведочевме револуција.
Идеиве што ги пренесува филмов, психологијата, длабочината која остана конзистентна со онаа на серијата - многу многу позитивно искуство. Врвно дури!!!!!
На моменти филмот ме врати у трето одделение.

Овој special e во топ 3 black mirror изданија. Не дека е фрешко, туку да напраиш нешто толку комплицирано, да го осмислиш и прејако да го егзекутираш тоа е за сета почит.

И престанете да ставате спојлери, you psychotic fucks.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.798
Поени од реакции
33.618
Ги поминував сите опции, ептен долго одбивав да зборам за мајката и главното беше што три пати ме врати на она кај што бираш дали да го закопаш или да го сечеш таткото. Бирав да го закопа три пати. Првиот дур го влечка низ куќата на врата доаѓа девојката/жената на Колин, вториот дојде Колин, па го убиваш и него, и третиот доаѓа овој газдата на компанијата, го убиваш и следна сцена е како во затвор гледаш интервју со Колин кој вика ако можев да му дадам совет на Стефан, би било да направи различни избори. По што завршува интервјуто, и наратор кажува дека студиото е затворено, и Колин уапсен откако му нашле нелегални супстанци. И така ми заврши :D

Иначе ако не се лажам јас пробав со PAX и само дава дека е грешен пасворд, се појавува чудовиштето и се будиш.

Netflix's Black Mirror: Bandersnatch - The First Time Through Is Good, The Second Is Insane

Овој го имал речиси истото искуство како мене. Второто гледање е многу подобро. Првото ми траше баш 90 минути, а второто над два саати затоа што многу пати ме враќаше. Доколку се точни информациите дека има над пет саати материјал, има уште скоро два саати кои поима немам како да ги најдам затоа што по второто гледање стварно не знам кај би ископал повеќе опции. Ама така мислев и по првото гледање. Ќе мора бар уште еднаш :D
Ама мене ми ги даде сите тие сцени, и по нив - опција да продолжам. Единствено кога умре, немав опција да се вратам назад.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Без оглед што и да изберете, крајот е секаде негативен за Стефан.
Иначе, какво задирање во суштината на нашето постоење и животи е целава епизода, пред се моментите каде што праат трип со жолтиот и овој објаснува за Пек Мен.
Дали сме ние под контрола на нашите животи, дали воопшто постои слободната волја, дали уствари сите ние сме пек мен заглавени у "игра" ?
Од вчера го гледав 3 пати... перфекција.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Фактчки освен раните "испајѓања од игра" имаме 4 можни завршетоци, јас вака одбирав дополнете ако пропуштив нешто
1.Првиот пат одбрав да го убие татко му и да го закопа па со тоа идат различните 3 убиства и рејтингот од 2.5 затоа што го фајќаат одма(исто овде спаѓа и завршетокот ако го погодиш бројот од психијатарот и повикот дека го убил татко му и дека следно ке ја убие нејзе)
2.Вториот пат одбрав да го исече и со тоа иде и перфектниот рејтинг 5 и највероватно најдобриот завршеток
3.Третиот пат ми беше завршетокот со Нетфликс
4.За чудо наједоставниот крај со смрта кој шо појкето го добивте на почеток јас тек на крај го видов
 
Последно уредено:

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Tie so nemame netflix, kako e od tornet da se gleda? Simnal nekoj? Moze da birame ili so ni servirale, toa?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.798
Поени од реакции
33.618
Фактчки освен раните "испајѓања од игра" имаме 4 можни завршетоци, јас вака одбирав дополнете ако пропуштив нешто
1.Првиот пат одбрав да го убие татко му и да го закопа па со тоа идат различните 3 убиства и рејтингот од 2.5 затоа што го фајќаат одма(исто овде спаѓа и завршетокот ако го погодиш бројот од психијатарот и повикот дека го убил татко му и дека следно ке ја убие нејзе)
2.Вториот пат одбрав да го исече и со тоа иде и перфектниот рејтинг 5 и највероватно најдобриот завршеток
3.Третиот пат ми беше завршетокот со Нетфликс
4.За чудо наједоставниот крај со смрта кој шо појкето го добивте на почеток јас тек на крај го видов
5 се. Едниот и јас не го најдов.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Tie so nemame netflix, kako e od tornet da se gleda? Simnal nekoj? Moze da birame ili so ni servirale, toa?
Black Mirror Bandersnatch 2018 1080p WEB X264-DEFLATE

From the 250 available decision events, this is the default 68 choices, Netflix have defined as the default 'linear' timeline
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Black Mirror Bandersnatch 2018 1080p WEB X264-DEFLATE

From the 250 available decision events, this is the default 68 choices, Netflix have defined as the default 'linear' timeline
На кој сајт го најде, замунда, pirate bay или ?
И има ли исто опција за одбирање?
Дали мора преку некој посебен плеер да гледаш за да ја има таа опција?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
На кој сајт го најде, замунда, pirate bay или ?
И има ли исто опција за одбирање?
Дали мора преку некој посебен плеер да гледаш за да ја има таа опција?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Не можеш да бираш. На IPTorrents го најдов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom