1TV.mk (национална и интернет телевизија)

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Не знам што се случило точно но мое мислење (а и не мора да значи дека е точно ова) можно да преувеличуваат дека се нешто нападнати само заради тоа што Боки е скаран со Елена па она го тужеше Боки и мислам дека ја добила тужбата Елена. Сега сакаат најверојатно да и вратат нешто.
Па тоа ми е муабетот. Дека праат слон од некоја безвезна ситуација, само за да имаат нешто да кажат, да снимат некој "прилог"....шо би работел инаку клингонецот, треба у некое јавно wc да го запослиме, за тоа има квалификации.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.874
Симпатичен формат на емисија му дале на Чомовски. Ноќе во ниедно време со јавувања во живо .
Да, погодувате, после 400 години првокласна новинарска кариера и продавање како врвно новинарско перо, стариот Цинцар е сведен на комуњарски Јанко или Томиќ, кој сега треба да ги ислуша мислењата на најутепаниот слој од нашето опшесво.
Напуши се од куров тиебам влавот прљав. :icon_lol:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Ќе ве замолам без пцости. Досега ајде не реагирав ама ќе почнам да реагирам т.е делам казни. Такви зборови грди не ви доликува па макар и од дно на душата некого мразите.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.665
Ќе ве замолам без пцости. Досега ајде не реагирав ама ќе почнам да реагирам т.е делам казни. Такви зборови грди не ви доликува па макар и од дно на душата некого мразите.
Може сме сељаци и ропаци, па баш такви зборови ни доликуваат. Зошто би казнувал и цензурирал пцуење? Ај да е помеѓу членови на форум можам да разберам (иако и тоа е многу нежно), ама пцуење на некоја јавна личност да цензурираш е лудост. Особено со естетско објаснување за истото.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.874
Стварно бе модератор, што се наапа толку па уште и предупредувања некои гледам си ми пуштил. Што па Чомовски да не го прозивам тука, па не ми доликувало, да ме знаеш какво долно човече сум, све ќе ти биде јасно. :icon_lol:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
ама пцуење на некоја јавна личност да цензурираш е лудост.
Лол кај се наоѓаш ти знаеш ли, цели теми се бришеле без објаснување поради вакви работи.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
Ќе ве замолам без пцости. Досега ајде не реагирав ама ќе почнам да реагирам т.е делам казни. Такви зборови грди не ви доликува па макар и од дно на душата некого мразите.
Добро бе , а Тричко не важи пцуењето и погрдни зборови а? Е па ќе им враќаме со дупла мера. Впрочем таквите се тие екипите во кАналот


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Може сме сељаци и ропаци, па баш такви зборови ни доликуваат. Зошто би казнувал и цензурирал пцуење? Ај да е помеѓу членови на форум можам да разберам (иако и тоа е многу нежно), ама пцуење на некоја јавна личност да цензурираш е лудост. Особено со естетско објаснување за истото.
Ама пцуе на етничка припадност. Пишал "тиибам влавот прљав"
Иако јас не сум влав не се ни навредив сепак не ми се допаѓа таквата навреда.И јас сум пцуел на форуми ама не вака да пишам.
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Какви сакаат инциденти нека режираат, одамна веќе ја прескокнувам. Читам сега и Вучиќ нешто имал квиз со автобусиве :vozbud:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Симпатичен формат на емисија му дале на Чомовски. Ноќе во ниедно време со јавувања во живо .
Да, погодувате, после 400 години првокласна новинарска кариера и продавање како врвно новинарско перо, стариот Цинцар е сведен на комуњарски Јанко или Томиќ, кој сега треба да ги ислуша мислењата на најутепаниот слој од нашето опшесво.
Напуши се од куров тиебам влавот прљав. :icon_lol:
Јас сум веројатно една од ретките која смета дека Чом е нула од новинар. Човекот употребува зборови чиешто значење не го знае и склопува неверојатно бесмислени реченици.[DOUBLEPOST=1545924101][/DOUBLEPOST]А кавгата со Елена е под секое ниво. Од акде и биле парите? Мене многу повеќе ме интересира на Боки од каде му се парите за да отвори телевизија и да изигрува Мајка Тереза.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Спукани се Бокица и Еленчето, затоа Чом мава рафали, од работодавецот има задолжување :D
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Соработката е потврдена: „БМЈ Медиа Груп“ и „1ТВ“ ги носат светските модни брендови во Скопје (ФОТО)

Ова на почетокот со работа на телевизијата го најавија но дуриг сега ќе го реализираат. Насловов мислиш земале лиценци за да отворат во Македонија бутици, ебати тоа насловот, обична конференција од еден, два или максимално три дена.
Ќе викнат неколку продавачи да паламудат за цели и стратегии, со обавезен пауер поинт и одржани работилници. Првиот од коментарите е на оној Радио Милева со високо чело :pos::pos::pos:
А девојчето што чита толку провинциски звучи, што ми доаѓа да ги бранам скопјани.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Спукани се Бокица и Еленчето, затоа Чом мава рафали, од работодавецот има задолжување :D
Јас лично не верувам у "спукувањата". Ова е багра жедна за внимание и во недостаток на случувања си измислуваат дури и конфликти за да има за нешто да се праи муабет. Не можеш да очекуеш да излезат со некоја вест дека откриле лек за рак, па тоа да биде сензацијата. Да сака некој да ја тепа клингонската главурда, ќе го прати на интензивна нега на неколку години.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас лично не верувам у "спукувањата". Ова е багра жедна за внимание и во недостаток на случувања си измислуваат дури и конфликти за да има за нешто да се праи муабет. Не можеш да очекуеш да излезат со некоја вест дека откриле лек за рак, па тоа да биде сензацијата. Да сака некој да ја тепа клингонската главурда, ќе го прати на интензивна нега на неколку години.
Знам, знам на што целиш ама овие се спукани уште од средно кога беа никој и ништо, и пред на оваа да и излезе М2 тезгата и на оној тоа 13ка ова она. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom