1TV.mk (национална и интернет телевизија)

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Знам, знам на што целиш ама овие се спукани уште од средно кога беа никој и ништо, и пред на оваа да и излезе М2 тезгата и на оној тоа 13ка ова она. :D
Не знаев дека им ја пратиш "врската" :D

Како и да е...клингонецот измисли дека бил болен од тешка болест, па оздраве. Не бираат средства за да привлечат внимание.

Бтв, најавава за новогодишнава прослава е крв простаклук....не знам шо се замишљаат уопште, посебно сер геј шо "у 1 на 1" го пресликува турбо-фолкон за кој јаде трици и хистерично вриска секој ден.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знаев дека им ја пратиш "врската" :D

Како и да е...клингонецот измисли дека бил болен од тешка болест, па оздраве. Не бираат средства за да привлечат внимание.

Бтв, најавава за новогодишнава прослава е крв простаклук....не знам шо се замишљаат уопште, посебно сер геј шо "у 1 на 1" го пресликува турбо-фолкон за кој јаде трици и хистерично вриска секој ден.
Генерација беше Елена на братучед ми во НК а во четврта полничкиов ми се досели во смена во ЈБТ
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.282
Кабранов, Фаци, Боки, оној со брковите што кажува за мода...

Добро овие буквално сите хомосексуалци што се по медиуми ги собраа?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
А девојчето што чита толку провинциски звучи, што ми доаѓа да ги бранам скопјани.
Оваа што води Ексклузив, убава лична девојка ама мислам не баш бистра... Ја следам на инста, и да не јадам гомна, ама онаков паулокоељовски мајндсет не е на арно. Затоа после во прилогот за Елена, наместо брендирана облека, ни срам ни перде вели блендирана :icon_lol:
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Kolku se padnati kriteriumite znaci strasno sekoj moze da se dovlece na televizija voditel da bide :popce:
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Оваа што води Ексклузив, убава лична девојка ама мислам не баш бистра... Ја следам на инста, и да не јадам гомна, ама онаков паулокоељовски мајндсет не е на арно. Затоа после во прилогот за Елена, наместо брендирана облека, ни срам ни перде вели блендирана :icon_lol:
Најзагреови е дечкото се тетовираната рака. А колку амбициозен се замислува.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
накви се вакви, а што воопшто ги гледате
потсвесно ви се допаѓаат такви лигавештини и изопачености
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
накви се вакви, а што воопшто ги гледате
потсвесно ви се допаѓаат такви лигавештини и изопачености
Такви сме ние сакаме да гледаме за после да се оговара и сеир да се фаќа.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.356
Такви сме ние сакаме да гледаме за после да се оговара и сеир да се фаќа.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hate-watching

Толку е долно се што се емитува, што е дури интересно да се гледа, чисто ради самото тоа. Каналов е буквално комбинација од Сител и А1 во најбоље дани, со целиот фуш, сензационализам, курви, педери, све све.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Малку ја гледав новогодишната програма. Секоја чест за Индира Кастратовиќ! Нема песна што не ја знаеше!
А Сергеј, оној депилираниот и девојчето од провинција беа за никаде! За никаде!
Една македонска песна не знаат! А девојчето беше у фустан од кој мене душата ме здоболе. Ни оро знаат да играат нит валцер ништо.
Сергеј беше у стулу Елвис да бидам! Ама не го бива. Освен за оговарање девојчиња на инстраграм, за ништо друго не е.

Имам претстава како се договориле за емисјата: Ало, а бе шо праиме за Нова Година? Ќе правиме емисија? Еве Серегеј демек ќе биде домаќин, а ние ќе му дојде ме на гости. Ќе биде интересно да носиме и подароци, она празни кутии ќе ги запакуваме у хартија! А, шо викаш?
Ало, еве, ја барав Блага,рече ќе дојде, доаѓа и Виолета, и Индира и ... И они пеат, ние играме.
Прво ќе бидеме ние, демек како резиме на цела година ти реков ми рече. Нема сите да седиме до крај, ќе нема место.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Па спрема другите тв.не беа ништо полоши;)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Tоа новогодишната не личеше на ништо како да се локална телевизија што нема буџет за нешто повеќе па ајде набрзина направиле емисија со играње на музика. Воопшто не ни требаше оваа телевизија да добие национална концесија не само заради новогодишнава туку и поради она со Елена Ристеска.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Си ја видов најавата на време и се поштедив од тој терор.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Водителкава на фотките на инста не ми личи на она што го гледам вака на тв. Ај петте кила шминка настрана, али којзнае што алатки и фотошопи си прават на тие сликите, тоталка непрепознатлива ми е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom