Гледање online филмови и серии - KODI XMBC..

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Фала ви на туторијалот и информациите но имам едно нубско прашање. Инсталирав green build и сум воодушевен, но сакам да го деактивирам openload pairing (чиста превара е)со овој туторијал но неможам да исчистам cash и providers бидејќи не можам да пристапам до првичното мени на подесувања туку апликацијата дирекно ми се отвара на cody green build. Некое чаре?
Значи сакам да пристапам до менито на 9тата секунда од видеово
https://www.youtube.com/watch?v=C56Zl8_eYMY
Си требало кога внесуваш, после во репосити, идеш во ВИДЕО, а не во програм цело мени да си го инсталирал, и за гледање ти е доволно само Денис лист платинум топ му работи.
Иначе да се вратиш на менито одиш System-Settings-Interface-Skin-Estuary
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Фала ви на туторијалот и информациите но имам едно нубско прашање. Инсталирав green build и сум воодушевен, но сакам да го деактивирам openload pairing (чиста превара е)со овој туторијал но неможам да исчистам cash и providers бидејќи не можам да пристапам до првичното мени на подесувања туку апликацијата дирекно ми се отвара на cody green build. Некое чаре?
Значи сакам да пристапам до менито на 9тата секунда од видеово
https://www.youtube.com/watch?v=C56Zl8_eYMY
Зошто чиста превара openload pairing ?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Зошто чиста превара openload pairing ?
Секоја веб страна ти ја знае IP адресата штом пристапиш до неа, ај што треба да се направи pair но зошто мора на секои 4 часа да се прави pair? Mене сето тоа ми е многу сомнително
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.718
Поени од реакции
2.523
Секоја веб страна ти ја знае IP адресата штом пристапиш до неа, ај што треба да се направи pair но зошто мора на секои 4 часа да се прави pair? Mене сето тоа ми е многу сомнително
За да мора да им го отвориш сајтот за да ти пушти реклами. Нема некој заговор во позадина.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Секоја веб страна ти ја знае IP адресата штом пристапиш до неа, ај што треба да се направи pair но зошто мора на секои 4 часа да се прави pair? Mене сето тоа ми е многу сомнително
Друга опција па нема како да се гледаат Екс ју филмовите и сериите на Balkan Green. Мора тоа да се прави.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Друга опција па нема како да се гледаат Екс ју филмовите и сериите на Balkan Green. Мора тоа да се прави.
Па тоа и јас се обидувам 2 дена ама нема чаре за Балкан грин
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Приметувам на Balkan Green дека некој филмови и серии српски не ми бара Pair воопшто, содржината се гледа без да мора да се прави сето тоа. Најверојатно смениле изворот од каде што ги земаат содржините и не се веќе на openload, така да jovankrstevski1 сега немораш да му ја секираш за повеќето српски содржини :)
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Приметувам на Balkan Green дека некој филмови и серии српски не ми бара Pair воопшто, содржината се гледа без да мора да се прави сето тоа. Најверојатно смениле изворот од каде што ги земаат содржините и не се веќе на openload, така да jovankrstevski1 сега немораш да му ја секираш за повеќето српски содржини :)
Дали ти кочи стримот кога гледаш тв во живо (посебно кочат арените) ?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Дали ти кочи стримот кога гледаш тв во живо (посебно кочат арените) ?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Телевизија преку Коди ретко гледам, мене на компјутер поточно лаптоп со wifi знае да кочи некогаш. Мислам јас тоа зависи и каков квалитет е стримот, интернетот, каков е компјутерот или телевизорот / бокс андроид уредот. Плус тие стримови се бесплатни некој што ги покрал од некаде, не очекувај дека ќе ти се стабилни 24/7 а и тие листи што ги има Kоди Balkan Green често се менуваат затоа то како што пишав не се стабилни 24/7 не траат долго.

За гледање филмови, серии и друга видео содржина нема проблем работи одлично како подмачкано :)
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Дали ти кочи стримот кога гледаш тв во живо (посебно кочат арените) ?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ти работи ли тебе Exodus ? Пред некој саат и нешто сакав да гледам филм ама ниеден линк од понудените не го отвара само openload еден ми отвори со pair и доста сецкаше филмoт.

Знае некој друг добар аddon за гледање филмови во Kodi ? oвие понудениве во Balkan Green се безвезе одвај ги отвара, не отвара линкови од филмовите Ужас се. Balkan Green го имам инсталирано највеќе заради српските филмови, серии и телевизијата.

Пишав горе другиот пост дека филмови и серии работи подмачкано ама нешто не сака сега Еxodus, a тој беше најдобар. Овие Gotham и останатите што ги додадоа во новиот апдејт Balkan Green се ужас и тие проверувам одвај работаат.
 
Последно уредено:

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
Дечки купив андроид бокс па ако сакате споделете ми добри аддони што би ги додал?
Инаку имам само ЛајвТвСрбија. Поздрав и убав ден
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Moментално го инсталирам и хрватскиот build Phoenix Reborn па да го пробам и тој да видам што нуди. Овој српскиов Balkan Green e добар ама ме нервира Exodus addon почна да не ми ги отвара линковите на скоро сите филмови. Знам Phoenix дека имаат соработка со Balkan Green.
 
Последно уредено:

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.435
Абе дечки што мислите од каде тие силни адони ги влечат филмовите и сериите? Не треба адон само една адреса треба, пр:
Код:
http://avadl.uploadt.com/Movie/
ЗА liveTV не треба некој адон кој е јавен и сите гледаат. PVR IPTV Simple Client и во него сопствена листа, не некоја најдена на интернет. Тогаш нема да сецкаат каналите.
TvViet со српски арени у FHD, не е крадена листа.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Ти работи ли тебе Exodus ? Пред некој саат и нешто сакав да гледам филм ама ниеден линк од понудените не го отвара само openload еден ми отвори со pair и доста сецкаше филмoт.

Знае некој друг добар аddon за гледање филмови во Kodi ? oвие понудениве во Balkan Green се безвезе одвај ги отвара, не отвара линкови од филмовите Ужас се. Balkan Green го имам инсталирано највеќе заради српските филмови, серии и телевизијата.

Пишав горе другиот пост дека филмови и серии работи подмачкано ама нешто не сака сега Еxodus, a тој беше најдобар. Овие Gotham и останатите што ги додадоа во новиот апдејт Balkan Green се ужас и тие проверувам одвај работаат.
Гледав на Yoda адонот без проблем вчера

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom