Македонска фудбалска репрезентација

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.897
Без разлика што противник е Лихтенштајн, ова едно од најдобрите полувремиња што го има изиграно репрезентацијава години наназад. Би рекол на ниво на некоја екипа од топ 5 европски лиги.
 
Ф

Флеш

Гостин
Несторовски дечково,е за клупа ....Буквално не е за стартер ..... Подобро да влегува подоцна во игра ....

Муслиу се изгуби дечково .....Подобро Митровски од Хапоел да е повикан ;)
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.035
Поени од реакции
7.756
Асистенциите на Гоче за првите два гола треба школски пример да се, класа играч 5-6 над сите други наши играчи во историјата, штета што не се искористи тој талент што го има за репрезентацијата..
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Еј а зошто химнава на Лихтенштајн е иста со англиската god save the qween само различен текст ?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.582
Поени од реакции
5.505
Inaku sega ako sme prvo mesto se prefrluvame vo Grupa C, tamu protiv koj protivnici ke igrame? Prvo plasiranite ? Nekoj neka objasni koj pojke go razbira vakviot sistem na natprevaruvajne.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.968
Поени од реакции
5.563
Inaku sega ako sme prvo mesto se prefrluvame vo Grupa C, tamu protiv koj protivnici ke igrame? Prvo plasiranite ? Nekoj neka objasni koj pojke go razbira vakviot sistem na natprevaruvajne.
Ако сме прво место одиме во ранг Ц за наредната сезона на Лигата на нации.
Четирите првопласирани од лига Д играат полуфинале (првопласираната репрезентацијата со најдобар скор игра против репрезентацијата со најслаб скор - двете репрезентации со најдобар скор се домаќини на тоа полуфинале). После тоа се игра финале на неутрален терен, шампионот ќе се пласира на ЕП.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.147
Поени од реакции
5.527
Inaku sega ako sme prvo mesto se prefrluvame vo Grupa C, tamu protiv koj protivnici ke igrame? Prvo plasiranite ? Nekoj neka objasni koj pojke go razbira vakviot sistem na natprevaruvajne.
samo kako dodatna informacija: ako vlezime vo liga C togas tamu bi igrale vo 2020ta posle EP, znaci ima uste vreme do togas. prethodno bi se igrale regularnite kvalifikacii za EP 2020 (startuvaat slednata godina), polufinale i eventualno finale od aktuelnata liga D, pa EPto leto 2020.

normalno preku liga C mnogu potesko ke bide da se vlezi na turnir bidejki protivnicite ke bidat daleku pokvalitetni vo sporedba so tie od liga D, no i od tamu vleguva samo edna drzava (pobednikot na celata liga C), taka sto nastapot vo aktuelnata liga D ni e nesto ko "do or die". ako ne ni uspee da vlezime preku ovoj format tesko deka ke se kvalificirame vo narednite10+ godini.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Па после европско 2020 иде светско, а не знам дали преку лига на нации може да се стигне до светско. Ако не може, да си завршиме последни, најубаво и од 2022 пак да бркаме место на ЕП 2024 преку Д-лига :свиркам:

Али ваљда има цака, иначе ќе се тепаат сите да паднат ранг подолу.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.220
Поени од реакции
18.649
Уште со овие работи?

Луѓе 21 век сме,фудбалот не познава националности туку само квалитет,и како тоа албанска кога овие фудбалери се сите од Македонија,значи освен Алиоски мислам дека другите се наш производ,ние не донесовме играчи од друга држава па да не се гордееме со нив...нека ги добијат сите до крајот и нека влезат во Европско па ако сака сите нека бидат албанци во составот..пак ќе игра Македонија.
Јас не би имал против и 24 играчи кои не се од македонска националност да играат ама да ја почитуваат репрезентацијата а не вака кога се интоираше химната вчера дел од играчите(Вислар,Буба,Бејтулаи и Барди) како на погреб да се.
Минатиот пат истото го кажав.Кога може Елмас и Николов да ја пеат химната не гледам зошто овие погоре наведените да ја пеат.Јас лично не се согласувам со тоа нека ги добијат дома сите а другото не е важно.Видовте што се случи со Озил.Пред неколку години имав случај кога Абдурахими славеше со навивачи кои вееа албанско знаме и според мене тоа требаше да помине со казна.Ќе видиме со Косово ако играат како ќе се движат работите.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.147
Поени од реакции
5.527
Па после европско 2020 иде светско, а не знам дали преку лига на нации може да се стигне до светско. Ако не може, да си завршиме последни, најубаво и од 2022 пак да бркаме место на ЕП 2024 преку Д-лига :свиркам:

Али ваљда има цака, иначе ќе се тепаат сите да паднат ранг подолу.
valjda i za SP ke bide taka, inaku mala bi bila motivacijata. sekako interesno e kako ke bide kon kraj vo liga C bidejki mislam deka nekoi namerno ke sakaat da padnat vo liga D. zaradi toa i ne mi se sviga toa so iskacuvanje i paganje preku ligite, podobro bi bilo spored rejtingot da se pravat sesirite kako sto bess i za aktuelnata sezona.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom