Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ја колку што разбрав Камчев му средил на Самсоненко да земе кредит во некоја бугарска банка од некаде 5 милиони евра и да ги покрие сите финансиски побарувања што ги имаат физички/правни лица од клубот, пред да си ги собере парталите...
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Ја колку што разбрав Камчев му средил на Самсоненко да земе кредит во некоја бугарска банка од некаде 5 милиони евра и да ги покрие сите финансиски побарувања што ги имаат физички/правни лица од клубот, пред да си ги собере парталите...
Тоа значи дека расчистил и ќе си оди. Рк кој ќе води во таков случај?
Ваква информација тешко дека ќе стигне во јавност.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Сеа ко за беља, зедоа пари и ќе влезат во некоја лоша серија :D
Да не им праам малери, екстра се дечките сега за сега, без пари неколку месеци а извадија одлични резултати, нека продолжат.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Ја колку што разбрав Камчев му средил на Самсоненко да земе кредит во некоја бугарска банка од некаде 5 милиони евра и да ги покрие сите финансиски побарувања што ги имаат физички/правни лица од клубот, пред да си ги собере парталите...
Komercijalna ne im dale , ova 100% e tocno . A deka barale pari po banki , barale
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.034
Поени од реакции
1.944
Што е работата , сте се скарале со купот :D? Оти намерно не сте играле со првиот состав, или имало друга причина? Нема ни извештај за играта во Ѓорче од вас?!
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
461
Поени од реакции
1.396
Одличен составов за денеска, Брдаровски и Цветановски ќе ја решат напред . Јуфо на клупа а Барсегјан и Максимов нигде ги нема.. нешто чудно е денеска.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Одличен составов за денеска, Брдаровски и Цветановски ќе ја решат напред . Јуфо на клупа а Барсегјан и Максимов нигде ги нема.. нешто чудно е денеска.
Кој е составот? На ффм нема ни на страната.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
461
Поени од реакции
1.396

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Одличен составов за денеска, Брдаровски и Цветановски ќе ја решат напред . Јуфо на клупа а Барсегјан и Максимов нигде ги нема.. нешто чудно е денеска.
Па Барсегјан имал стомачен вирус а Максимов за Русија заминал пред неколку дена поради некои обврски.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Hoy
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Па Барсегјан имал стомачен вирус а Максимов за Русија заминал пред неколку дена поради некои обврски.
Максимов е на клупа во Работнички


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.823
И oдиме, Ренoвa тетoвa мaкедoнскo челзииииии :-D

Не бев вo мoжнoст дa oдaм денес, имa некoј инфo зa игрaтa? Гледaм Брдaрoт игрa живoтнa сезoнa :-D

Плус седум пo еднa четвртинa oд првенствoтo и дуел сo Шкендијa пo пaузaтa. Акo тепaме oдиме нa +10 и тoгaш веќе требa дa се свестaт декa мoжеме дo титулa.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Одличен составов за денеска, Брдаровски и Цветановски ќе ја решат напред . Јуфо на клупа а Барсегјан и Максимов нигде ги нема.. нешто чудно е денеска.
Bash Brdarovski ja reshe, ISKINA svaka cast, Matej deneska super izigra, imashe nekolku probivi kaj sho izdribla po 3 igrachi, posle 3tiot gol Lira asistira za Cvetanovski koj izleze 1 na 1 so golmanot sudijata sudi bukvalno NEPOSTOECKI ofsajd (Valjda ja imashe vkladilnica pishano od 0-3 gola..)
So se odnesuva do drugite igrachi Lira pozitivno me iznenade, super se gradi cvrst igrach i ima silen shut, Todoroski levo izigra isto super, i vo odbrana i vo napad (motorce vo gzot ima) iako igra na neprirodna pozicija, Bitang standard si ora po teren, beshe i asistent za 3tiot gol, inahce deneska izlegovma so 3-5-2 formacija so koja imavme super igra, so ogled na igrachite koj gi imame na raspolagajne dobro ke e ako prodolzime so istata, jas licno sum fan na 3-5-2 i nishto cudno da pocnime da gradime tim vrz istata.
PS. Vlatko Stojanovski gazi vo Renova, strelec 53,54 minuta protiv Shkendi, letoto blisku bevme do negov potpis, dobro ke e ako go donesime na zima mesto Maksimov koj od ko dojde vo Vardar nema nikakov napredok.
 
Последно уредено:
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Брдаровски денес за чиста 10ка.
Битанг се повеќе ми се допаѓа.
Дарко и Филип одлични на средина, контролираа буквално се. Матеј денеска конечно одигра добра партија. Тодоровски денес ко врхунски бек. Гача немаше многу работа, но скина два-три шута. Попов и Новак позади ко џелати.
Тошевски денес исто солиден, жив беше. Лира не покажа премногу, но влечеше двајца на себе и оставаше простор.

Се приметуваше дека легнала паричка.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Брдаровски денес за чиста 10ка.
Битанг се повеќе ми се допаѓа.
Дарко и Филип одлични на средина, контролираа буквално се. Матеј денеска конечно одигра добра партија. Тодоровски денес ко врхунски бек. Гача немаше многу работа, но скина два-три шута. Попов и Новак позади ко џелати.
Тошевски денес исто солиден, жив беше. Лира не покажа премногу, но влечеше двајца на себе и оставаше простор.

Се приметуваше дека легнала паричка.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Tosevski vishe od soliden ...vo odbrana gazese a isto i napred i penal iznudi bukvalno gazeja so Brda po desno ...svaka cast na Vasoski!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom