Најекономично греење и ладење

Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Maximumot na klimata e 2,1kw vo uslovi -10C nadvoresna temperatura.
Ako imas 30m2 a zagubite ti se 100W/m2 klimata nema da ti zadovoli ni na -7.
LomoECO ti e podobar izor
Najdobar izbor e da ne go slusal botov, tuku da si go slusas srceto. najdobar izbor e toa sto ti sakas/mislis da kupis. informiraj se od katalozi i direktno od prodavnici/prodazni saloni za bela tehnika. forumov batali go. definitivno stana marketing alatka na @Strelec i gree. objektivnost nema.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.600
Поени од реакции
7.395
Haha najde koj objektivnost da bara a barata so folovi....objektivnsta ja imas na 100 strani za ovoj model....dizajnirana bozem kako 2,8kw na -10, izmerena iskocila samo 2,1Kw na -10 :D....dopolnitelna oprema i e Fen od 700W :D
Toa e objektivnoto.....a od tebe samo trolizam moze da vidime.
HaierBH.jpg
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
@Strelec како оди ова преку Клими мк ...монтажата во Штип?
Колку се чека....плаќа ?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.600
Поени од реакции
7.395
Nemam vrska so tie za koj sto prasuvas.....mislam Lithium podobro da go prasas on e po Haier karier :D
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Haha najde koj objektivnost da bara a barata so folovi....objektivnsta ja imas na 100 strani za ovoj model....dizajnirana bozem kako 2,8kw na -10, izmerena iskocila samo 2,1Kw na -10 :D....dopolnitelna oprema i e Fen od 700W :D
Toa e objektivnoto.....a od tebe samo trolizam moze da vidime.
Прегледај го приврзокот 194063
може ваква табела да видиме за таа грее ломо еко? за споредба
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Nemam vrska so tie za koj sto prasuvas.....mislam Lithium podobro da go prasas on e po Haier karier :D
Па само што ми пушти линк од нив...мислев дека знаеш како оди работата.
Нема врска...од каде да се купи тогаш и дали овие клими од Штип се дорби ?

https://hamachi.ecwid.com/AUX-12-Инвертер-ASW-H12E4-DBR1DI-RU-p96584922

Претпоставувам 12 е иста јачина како оваа шо ми ја пушти ?
Пошто од тука ќе можам на рати!
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Бааук сум...која квадратура би задоволило оваа клима ?
Klima uredite 3.5kw obicno se predvideni za 30 do 35m2 zavisi od izolacijata na prostorot vo koj ke se koristi klimata
Konkretno za Haier klimava ja koristi moj prijatel i za ladenje i za greenje so solidna izolacija 3-ta godina po red ja koristi i e prezadovolen.


Ti za kolku kvadrati sakas da ja koristis klimata ?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Klima uredite 3.5kw obicno se predvideni za 30 do 35m2 zavisi od izolacijata na prostorot vo koj ke se koristi klimata
Konkretno za Haier klimava ja koristi moj prijatel i za ladenje i za greenje so solidna izolacija 3-ta godina po red ja koristi i e prezadovolen.


Ti za kolku kvadrati sakas da ja koristis klimata ?
Одприлика 30кв....
Како што читам тука сватив дека има разлика од клима до клима (настрана препукувањата)
Мене ме интересира некоја препорака но и исто така прашав за оваа која ми е во Штип и која можам да ја земам на рати!
https://hamachi.ecwid.com/AUX-12-Инвертер-ASW-H12E4-DBR1DI-RU-p96584922
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Одприлика 30кв....
Како што читам тука сватив дека има разлика од клима до клима (настрана препукувањата)
Мене ме интересира некоја препорака но и исто така прашав за оваа која ми е во Штип и која можам да ја земам на рати!
https://hamachi.ecwid.com/AUX-12-Инвертер-ASW-H12E4-DBR1DI-RU-p96584922
Iskustvo so AUX klima uredite nemam ni licno nitu od prijateli
Moja preporaka e Haier bidejki toj model go ima moj prijatel i e zadovolen sepak ti odlucisi a za AUX klimata nemozam nisto da kazam bidejki nemam nikakvo iskustvo.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Одприлика 30кв....
Како што читам тука сватив дека има разлика од клима до клима (настрана препукувањата)
Мене ме интересира некоја препорака но и исто така прашав за оваа која ми е во Штип и која можам да ја земам на рати!
https://hamachi.ecwid.com/AUX-12-Инвертер-ASW-H12E4-DBR1DI-RU-p96584922
За Аукс клима нема шанси да најдеш на форумов искуство. Ваљда ќе треба да ризикуваш.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.600
Поени од реакции
7.395
Koga uvoznikot od tuka naracuva Toshiba ili Mitshubishi ili Daikin ili nekoj drug popoznat brend naracuva model i se znae sto sleduva vo toj model i ne mozes da dodavas sto ti tekne i da menuvas i si nacisto kako kupuvac sto dobivas so site plusovi i minusi za toj brend i model.Kaj Gree i Vivax i toj tip na brendovi e druga prikazna rabotat po naracka sakam vakva nadvoresna so takva vnatresna da ima ova da se isfrli toa i toa i na kraj ne znaes sto imas vnatre, treba da veruvas na importerot koj moze da manipulira do beskraj.
Sea ti go vidov postov, po neznam koj pat pisuvas gluposti na temava, tumacis raboti koi samiot ne gi poznavas ne pa drugi da ucis. Zemjo otvori se :D

Ke ti navedam 3 primera Od gornive so si gi spomnal-Japanckite za koi sve se znaelo ;)
1. Novata Toshiba Suzumi16 na R32....nema twin kompresor kako prethodnikot na R410, akoj kompresor go ima sega nigde nemoze da se procita....zasto li krijat ;)....a ista cena se i isti Eurovent ?? :D

2. Daikin FTXB-50C/RXB50C...ima servisno za site velicini no fali informacijata koj kompresor nosi 50kata, 430evra e razlika vo cena na megju JV/GV modelot i ovoj RXB50C vo Srbija, kaj nas ni 100evra razlika (kupi si go poeftiniot :D).

3. Mitsubishi LN25 na R32, dizajnesrka serija od 1700evra nosi singl rotary kompresor Made in China :icon_lol:....(da si go kupis i ovoj ):pos:

Bonus model br.4
4. Edna firma prodava klima za 65.000 pod ime AS*G 18 LFC-ASYG18KNCAZ vakov model prvo nepostoi ne pa drugo da e poznato.

Preku nokj doktor od tebe doktor za nestanuva, gjabe se strudis uste mnogu vreme ke ti treba da ne stignes, a da ne prestignes nikogas :D[DOUBLEPOST=1531772813][/DOUBLEPOST]
Kakov dijagram sakas takov ke ti sklopat u Kina ,na -20 vadi poveke toplina od +2, rabotata e bez eurovent ne si siguren dali e taka ili e vetar vo magla.
A tvojata Suzmi demek Made in Japan e ?
Da bese tolku dobra taa tvojata nemase da se pojavi ovakov predlog za menuvanje od clen sto gi ima i dvete doma i celo vreme kazuva deka Toshibata poladno duva pri greenje.
Menjacnica.jpg
 
Последно уредено:
Член од
13 март 2017
Мислења
110
Поени од реакции
182
Ти бе стрелчо по муабетот испаѓа дека југо 1.4 бензин е појако од ауди 1.2. Шо би рекол кили немој да ме јебеш. Батали тоа спецификации еве ти погоре пример дека не е се во спецификации

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.600
Поени од реакции
7.395
Ти бе стрелчо по муабетот испаѓа дека југо 1.4 бензин е појако од ауди 1.2. Шо би рекол кили немој да ме јебеш. Батали тоа спецификации еве ти погоре пример дека не е се во спецификации

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
.i ti da ne popravas zabi ko Alekso a usput i za klimi si doktor pa i za koli ?
Ja za razlika od vas trolovite ne meram na kantar celi firmi "Yugo-Audi" , meram modeli od markite....a takvi modeli za postmev bogami ima i na dvete strani, i kaj japanckite !
...ete vi 4 modeli na klimi koi gi ima kaj nas (povtoruvam kaj nas, ne u japan).....japanskite modeli kaj nas nikogas gi nemalo i nema da gi ima.
Eve primer i za tebe :)
Mitsubishi Heavi so kompresor GKT128MF....ova Mitsubishi dali ima motor Audi ili da ti odgovoram spored tvoeto potsmevanje....Audivo e so Yugo motor? :)
ZMP.jpg
Zirni tuka :)
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1

Kajgana Shop

На врв Bottom