НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Еден oд знaците зa слaбa oргaнизaцијa се кoнфети вo првa утaкмицa дoмa, уште пa нa нерешенo
Мислам после секоја победа пуштаат конфети, дури и во регуларна сезона. Се занесе конфети мајсторот дека е тројка тоа на белинели :D

Инаку очигледно дека Ембид нема кондиција сеуште за да изигра многу минути на ниво, преспор беше на крај, со симонс ја шитнаа утакмицата. Иако сум за Лејкерс, добра кошарка играат Бостон, одличен тренер + овие ѕвездиве од Фила се преарогантни ко за млади играчи, се однесуваат ко по 3 мвп и 4 титули да имаат, треба некој да ги спушти на земја (макар тоа бил и Бостон). Летово и идното лето за Филаделфија ќе биде клучни да додадат ветеран играч, зашто наскоро ќе треба да почнат да ги плаќаат младите играчи, Симонс и Шарич истекуваат 2019/2020,Ембид веќе го платија, Холмс и Мекконел идната сезона, овие нема да имаат претерано големи договори, ама поготово Мекконел докажа дека е солиден бекап плеј во моментов и заслужи многу повеќе минути од тоа што го игра.

За Леброн што да се каже, со години ги малтретира торонто, Дрејк на апарати, ќе побараат во запад да ги префрлат бар Леброн нема да им прави вакви работи.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Па незнам, Бостон се мачеше со умрените Милвоки кои играат без тренер а Фили имаа тепано 22 од последни 23 утакмици или така нешто.. Изгледаа како прв фаворит на истокот.. Не очекував дека тренерот ќе има дотолку импакт.. А и Тејтам дека ќе повампири толку рано тешко кој очекуваше
Умрените Милвoки изгледaјa мнoгу пo oргaнизирaни oд oвие. Тaму бaрем гркoт и Мидлтoн се трудеa oд петни жили. Oвде oсвен Ембид кoј сaмиoт прoбувa дa нaпрaви нештo, немa некoјa пoдршкa oд другите.

Милвoки дoбијa 2 тесни утaкмици, oвие ги изгубијa. Требa уште дa се кaлемaт.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
Умрените Милвoки изгледaјa мнoгу пo oргaнизирaни oд oвие. Тaму бaрем гркoт и Мидлтoн се трудеa oд петни жили. Oвде oсвен Ембид кoј сaмиoт прoбувa дa нaпрaви нештo, немa некoјa пoдршкa oд другите.

Милвoки дoбијa 2 тесни утaкмици, oвие ги изгубијa. Требa уште дa се кaлемaт.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Немаше врска организацијата Мидлтон преку 2 играчи ги годеше 60% од тројки.. Искина против вас.. Фили немат таков играч.. Ембид сеуште очигледно не е 100% кондиционо се виде на крајот факинг Хорфорд побрзи реакции од него имаше.. Редик, Белинели и Илјасова се одлични шутери но се се типични closer-и.. Симонс страв му е агресивно да влегва пошто ќе го фаулират а слаб шутер од линијата е.. Требаше да му дат шанса на Фулц серијава
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Па незнам, Бостон се мачеше со умрените Милвоки кои играат без тренер а Фили имаа тепано 22 од последни 23 утакмици или така нешто.. Изгледаа како прв фаворит на истокот.. Не очекував дека тренерот ќе има дотолку импакт.. А и Тејтам дека ќе повампири толку рано тешко кој очекуваше
Што се повампирил Тејтам кога секоја утакмица исто ја игра, тоа што талентот број еден семоќниот Симонс изгледа ко мало дете покрај него е друго. Јас ти реков посакувам тесни утакмици за да го видиме талентот на дело, ете ги дојдоа тие утакмици а Симонс го следи примерот на неговиот ментор и воедно пиче кога доаѓа време за решавање утакмица, Леброн. Така да следниот пат не коментирај еуфорично, те разбирам понесен беше од серијата на Филаделфија ама take it easy постојат и други фактори, а не абе овие тепаа 22 од 23 сигурно метла ќе им мавнат на Бостон. Ај зз се глеаме со кралицата во финале.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.445
И на крај ќе дое во Лејкерс и на запад ќе ги малтретира. :ROFLMAO:
И јас сакам да дојди на запад ама не ми се верува, полесно е да се одмара цела сезона на истокот и во плејоф да дава 130%.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Што се повампирил Тејтам кога секоја утакмица исто ја игра, тоа што талентот број еден семоќниот Симонс изгледа ко мало дете покрај него е друго. Јас ти реков посакувам тесни утакмици за да го видиме талентот на дело, ете ги дојдоа тие утакмици а Симонс го следи примерот на неговиот ментор и воедно пиче кога доаѓа време за решавање утакмица, Леброн. Така да следниот пат не коментирај еуфорично, те разбирам понесен беше од серијата на Филаделфија ама take it easy постојат и други фактори, а не абе овие тепаа 22 од 23 сигурно метла ќе им мавнат на Бостон. Ај зз се глеаме со кралицата во финале.
Ти се чудам на паметот.Види ЛеБрон шопрај ова сезона и пак го плукате. Одете Аба Лига гледајте не се глупирајте тука живи мајка.
 
G

garthok

Гостин
Што се повампирил Тејтам кога секоја утакмица исто ја игра, тоа што талентот број еден семоќниот Симонс изгледа ко мало дете покрај него е друго. Јас ти реков посакувам тесни утакмици за да го видиме талентот на дело, ете ги дојдоа тие утакмици а Симонс го следи примерот на неговиот ментор и воедно пиче кога доаѓа време за решавање утакмица, Леброн. Така да следниот пат не коментирај еуфорично, те разбирам понесен беше од серијата на Филаделфија ама take it easy постојат и други фактори, а не абе овие тепаа 22 од 23 сигурно метла ќе им мавнат на Бостон. Ај зз се глеаме со кралицата во финале.
Смири си ги цицките, се резилиш пред цел форум со постов
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Boston koga ke gi dobie Cavsi vo konferencisko so decava ke se smeam mnogu :) Inace dovolno mi bese 2 utakmici na duke da izgleam za da vidam Tatum sto igraciste ke bide, nisto ne e ova za nego, poleka kazano vi bese. 25 ppg igrac sledna godina i nisto podole od toa :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Па контрираш на вистината. И ја еве не го сакам Кари и одбегнувам да го гледам но прејак и паметен е.
Замисли кралот е прејак и паметен но сепак не е ништо доколку во една утакмица 5 пати флопне. Буквално 5 пати против Индијана последната утакмица, се одби од Богданович ко од ѕид. Друга работа, не е тајна дека кралот се криеше во ќош додека течеа последните секунди од утакмицата, ок признавам се поправи сега и почна да ги решава и тој некогаш. Ама никад нема да го искорени тоа педерското од него, глумењето. Затоа и никад нема да биде Гоат, ко што сакаат понекогаш на темава да не насмеат драгите членови.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Кралот го врти плејофот со еден жетон ко Роналдо што ја врти нокаут фазата во ЛШ.

Порано имаше аргументи со кои можеше да му се замери величината, но неколкуве сезони, а особено последнава мајки ебава и сам ги носи полуспособните соиграчи до победа. Дали ќе биде он КОЗА, веројатно нема да биде, пошто секогаш ќе се збори со сентименталност за Коби и Џордан, но без никакво размислување може да се седне со нив на троседот кај што седат козите. Тоа флопер мопер се глупи замерки, не постои играч кој не глуми барем минимално.

Единствено нешто што иде контра негова корист е можеби тоа дека (бар според мене) моментално лигава има ужасен квалитет во споредба со 90s и 00s, претходните две децении па и со годините после тоа, а особено сезонава за која мислам дека одамна немало толку интересна и израмнета, ама е интересна и израмнета затоа што квалитетот на сите освен забеганите од GSW е просечен...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom