НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.287
Поени од реакции
41.910
Мене срам ме фати од ова што го изигра филаделфија денес, незгодно ми беше да глеам на крај ...
симонс најверојатно со мензис играше, зашто делуваше како класична пичкица денес, му се тресеа раце и све тоа кулминираше со утнато куцање у битни моменти у задња четвртина, Стивенс Иста акција два пати им протнува, еднаш на крај од четврта вака кош дадоа и сеа, 3 пати губат топка у клучни моменти на пародичен начин, на крај од 4та се извадија, белинели дае за израмнување а претходно напад за победа шитнаа, епа у продолжение не им поминаа тие бламови и тоа у два наврати кретените шитнаа топка и конечно ги казнија...

Какви мудоњи се бостон, а играат без двајца клучни играчи, штета стварно што им се издесија тие малери, Стивенс е доктор, реално и вакви какви што се сеа, десеткувани, подобро изгледаат на терен од филаделфија, искрено се надевам дека метла ќе им удрат, нема што да се заморуваат дополнутелно а и филаделфија со тоа што до сеа го покажаа не ни заслужуваат нешто повеќе у оваа серија со бостон.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Да не се заборави дека Ембид не даде кош последните 10+ минути. Период во кој изгуби клучни топки кои можеби значеа и победа.

Симонс едноставно не превзема одговорност кога се крши резултат, а моментот кога сам промаши - брука.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.042
Па тоа е тоа што го зборам за Симонс, затоа никогаш нема да биде играч од типот на Дурант, Леброн, Коби... Системски играч да, нема збор преквалитетен си е дечкото ама повеќе не. И да ја земеше топката ништо немаше да направи, ќе го чуваа на метар од него и ќе беше приморан да фрла цигли.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.231
Поени од реакции
4.996
Заслужено си тепа Бостон, гази ги таму, Стивенс тренериште !
Среќа шо промашените слободни на Тејтум не значеја пораз, напротив смирена игра и мајсторија во последните минути од Хорфорд -кош и украдена топка...
И Фила оди под нозе, "исто како и од Милвоки" шо ќе губевме :D

П.С. Шо е фората со Симонс вс Селтикси ?
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Па тоа е тоа што го зборам за Симонс, затоа никогаш нема да биде играч од типот на Дурант, Леброн, Коби... Системски играч да, нема збор преквалитетен си е дечкото ама повеќе не. И да ја земеше топката ништо немаше да направи, ќе го чуваа на метар од него и ќе беше приморан да фрла цигли.
На три метри.*
Момаков не ни погледнува кон кош освен ако не е во рекет, од поголема оддалеченост не ни помислува на било што друго освен пацерски пас на некој. Значи факинг Арон БЕЈНС почна да лупа од полудистанца и има ЧЕТИРИ погодени тројки во серијава, овој не може да погоди ништо а се води дека игра плеј. Абе срамота,јад ,очај и беда, се надевам луѓево гледаат што се труби цела сезона за колку ограничен играч се работи и целиот хајп околу него е безвезен.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.563
Поени од реакции
2.145
Да не се заборави дека Ембид не даде кош последните 10+ минути. Период во кој изгуби клучни топки кои можеби значеа и победа.

Симонс едноставно не превзема одговорност кога се крши резултат, а моментот кога сам промаши - брука.
Сакав ова да го кажам. Последните неколку минути ништо не одигра Фила, само пас до Ембид па овој да завршува како знае и умее. Хорфорд мајсторски го лимитира. Ми се чини најбар поединец е оваа серија.

Воопшто не го обвинувам Ембид, туку неговите соиграчи и стручниот штаб. Изгубени беа во тие моменти.
Заслужено си тепа Бостон, гази ги таму, Стивенс тренериште !
Среќа шо промашените слободни на Тејтум не значеја пораз, напротив смирена игра и мајсторија во последните минути од Хорфорд -кош и украдена топка...
И Фила оди под нозе, "исто како и од Милвоки" шо ќе губевме :D

П.С. Шо е фората со Симонс вс Селтикси ?
Валда Смарт.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Уште една погрешна предикција од мене за серијата. Мислев дека искуството кај Ембид и Симонс нема да игра улога. Изгледа игра.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
судењето е катастрофа, еден куп фаули недосудени... воопшто катастрофа судење, вакви судии ни во евролига камоли во плејоф на нба натпревар. најмалку 3-4 одлуки имаа што можеа да донесат победа на една од екипите, на страна др дел од натпреварот што не беше суден како што треба.
Аааа не. Ова беше повеќе од очигледно наклонување кон една страна т.е Филаделфија. Воопшто не ме чуди тоа, очекувано беше после цело пување и медиумска кампања со Процесот, форсирањето на екипава да биде изразено и преку ова до некаде. Памтам минимум 10 смешни одлуки во корист на Сиксерси, ама ова само го најдов на фб.
Прво е ЧИСТ фаул над Хорфорд од Ковингтон за 2+1, секако не се суди. После Ембиид со две раце го влече Хорфорд за дрес во контра, секако нема неспортска туку обичен фаул.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.613
Поени од реакции
10.301
Да им ги смениш тренерите сигурен сум 3-0 ќе водат Фили.. Незнам ни шо ќе биди кога ќе му додајш Кајри и Хејвард на овај тим.. Бред Стивенс е дефинитивно новиот Попович

Дефинитивно се зголемват шансите за Леброн да оди во Фили ако Фили отпаднат втора а Кливленд оди во финале.. Да изгубеа од Фили конференциско немаше шанси да оди кај нив со класичниот Дурант потег 'If you cant beat them, join them'
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Една ноќ нема да глеаш плејоф и одма вакви утакмици се дешаваат.
Бостон :oleee: Тејтам последните 4 поени (без последниот кош на Хорфорд), какви влезови им направил :drk: . Ги работи ко мали деца, не можат чувар да му најдат веќе трет меч.

ЛЕБРОН?! Има ли потреба од коментар за човеков? Ај ќе чекам следна од центар да реши за да коментирам.
Ајде игра ко игра, него имаше сомнежи минативе сезони нешто, клач ова она? Не беше клач ?
"Floater" од 4 метри у последна секунда. Колку само уверен беше дека ќе го даде, обрач не пипна топката. Чао пријатно.
ЛЕБРОНТО!
ДеРозан криминал.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Да им ги смениш тренерите сигурен сум 3-0 ќе водат Фили.. Незнам ни шо ќе биди кога ќе му додајш Кајри и Хејвард на овај тим.. Бред Стивенс е дефинитивно новиот Попович

Дефинитивно се зголемват шансите за Леброн да оди во Фили ако Фили отпаднат втора а Кливленд оди во финале.. Да изгубеа од Фили конференциско немаше шанси да оди кај нив со класичниот Дурант потег 'If you cant beat them, join them'
Како беше ти сигурен дека Бостон нема ниедна да победат ако викаш дека Бостон има боље тренер? Затоа што Филаделфија ги има Белинели и талентот број еден?
Сериозно сеа без заебанции, не ми е јасно со кој памет го кажа тоа.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.613
Поени од реакции
10.301
Како беше ти сигурен дека Бостон нема ниедна да победат ако викаш дека Бостон има боље тренер? Затоа што Филаделфија ги има Белинели и талентот број еден?
Сериозно сеа без заебанции, не ми е јасно со кој памет го кажа тоа.
Па незнам, Бостон се мачеше со умрените Милвоки кои играат без тренер а Фили имаа тепано 22 од последни 23 утакмици или така нешто.. Изгледаа како прв фаворит на истокот.. Не очекував дека тренерот ќе има дотолку импакт.. А и Тејтам дека ќе повампири толку рано тешко кој очекуваше
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom