UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.715
Вака или онака, Пеп е мастермајнд, стварно не сфаќам зошто толкав хејт према него. Сите ќутиме цела сезона, уста никој не отвара за него, доби прво шљакање У МАРТ МЕСЕЦ и одма курчење на сите страни, глуп бил, едносмерна улица бил, не знаел да напраи ова или она.
Па се деси тоа што го пиша и @Ilumious а го пишав и ја во темава после групната фаза.

Го префатија ќелавицата филозовските мисли и се изглупира во клучна утакмица, по којзнае кој пат.

Одличен мастерманјд потег беше играњето со „моно“ страни иако знае дека тоа му е најјакото оружје сезонава. Лево го лупна Лапорт демек фластер на Салах, го остави Сане сам без помош таму да удвојува некој а десно не го ни играше Стерлинг, фактички без десно крило отиде.

Му се зачести во ЛШ во нокаут да прави некој ваков потег, кој ептен го кошта после.

Не сакам да ги потценам Ливерпул за резултатов, ама видовме против Јунајтед дека не е многу голема филозофија да го затвориш нападот на Клоп, ама е еве филозофов не најде филозофија во која ќе го надигра средниот ред сочинет од Милнер и Чембрлен...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
можеше да проба со Бернардо Силва
:icon_lol: поголеми се шансите Компани да го префрли во офанзива отколку на Бернардо да му даде шанса. Тешка незналица а ми беше сомнително уште од летоска кога само Сити тргнаа по него а имаше извонредна сезона во ЛШ. Испаѓа Монако = Дортмунд во поглед на системот и играчите кои подоцна тешко се снаоѓаат надвор од него.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.212
Поени од реакции
14.538
:icon_lol: поголеми се шансите Компани да го префрли во офанзива отколку на Бернардо да му даде шанса. Тешка незналица а ми беше сомнително уште од летоска кога само Сити тргнаа по него а имаше извонредна сезона во ЛШ. Испаѓа Монако = Дортмунд во поглед на системот и играчите кои подоцна тешко се снаоѓаат надвор од него.
Од тоа што го имам гледано сезонава имаше солидни утакмици кога играше.
Далеку е од незналица, и мислам дека посебно денес можеше да смени нешто и да му даде повеќе слобода на Де Брујн.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Сити една шанса не направија, една! изненадувачки паметна игра на Ливерпул, не е решено се, но голем резултат и голема победа на Клоп лично, мајторски ги реши денеска.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Од тоа што го имам гледано сезонава имаше солидни утакмици кога играше.
Далеку е од незналица, и мислам дека посебно денес можеше да смени нешто и да му даде повеќе слобода на Де Брујн.
Стерлинг требаше да почне од почеток, вака со Гундоган плус се надмудри Пеп самиот себе. Ни јас не се слагам со еднонасочна улица ау бау муабетите ама си ги има овие моменти кога од многу мислење знае да ја закомплицира до максимум. Бернардо ама ич мене ми нема оставено впечаток како што оставаше додека играше за Монако, висок плафон постави лани, годинава онака, солиден играч да пополни место и ништо повеќе.

Не сакам да ги потценам Ливерпул за резултатов, ама видовме против Јунајтед дека не е многу голема филозофија да го затвориш нападот на Клоп
Антифудбал беше тоа тогаш ;)
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.320
Поени од реакции
4.040
Стерлинг требаше да почне од почеток, вака со Гундоган плус се надмудри Пеп самиот себе. Ни јас не се слагам со еднонасочна улица ау бау муабетите ама си ги има овие моменти кога од многу мислење знае да ја закомплицира до максимум. Бернардо ама ич мене ми нема оставено впечаток како што оставаше додека играше за Монако, висок плафон постави лани, годинава онака, солиден играч да пополни место и ништо повеќе.



Антифудбал беше тоа тогаш ;)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.715
. Вакво резилење на елитен тренер не сум видел од 5-0 класикото во 2010..Апсолутно посран во секоја смисла
Па не дека и нему лично баш му се десија вакви резилења двапати веќе со Баерн во ЛШ...


barcelona-vs-bayern-munich-3-0-a.jpg BmbLrC0IUAEJAEa.jpg

Не си ги заборавил oвие :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.567
Поени од реакции
6.262
Најмногу ја заеба со Гундоган на позиција на Де Брујн а Де Брујн десно место Стерлинг. 2 позиции сјеба со тој потег. Јас Гундоган не го видов дека е на терен.
Агуеро каде е?


Незнам зошто има изненадени од резултатот секој што малку разбира фудбал знае дека на Ливерпул му одговара фудбалот кој го форсира Пеп.

Очајно 1/4 финале за неутралните навивачи. Фудбалски не толку колку што резултатски. 98% се знаат полуфиналистите. Но затоа пак очекувам бомбастични полуфиналиња и им давам еднакви шанси на сите за пласман во финале безразлика на ждрепката.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.035
Поени од реакции
24.986
Реално со резултативе нема потреба да се играат реваншите. Не бладајте дека Ливерпул не прошле, сигурно ќе дадат еден гол на Етихад. Гвардиола ќе мора да се отвори и Ливерпул ќе си ја играат нивната игра преку контри.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Liverpool's on fire:)
Гледај Алегри пичко една како се влага без респект, ќерка ти да ја ебам!!!
Не дека Сити е некој пич мајчин тим и е на рангот на Реал ама нашиов изветреан уште у соблекувална ја свитка опашката, све да му изнаебам до десето колено!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom