UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
569
има на troll football: roma scored 3 goals... still lost XD.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.212
Поени од реакции
14.538
Перфектно прво полувреме на Ливерпул и дисциплинирано второ.
Имаа и малце среќа во два наврати со офсајд одлуките али дел од фудбалот јебига.

Пеп мислам дека тотално промаши со составот, а можеше уште на полувреме да се оправи.
На лев бек требаше да биде Данило/Зинченко вака офанзивно беше ептен сам Сане и беше исфрустриран на моменти.
Исто откако веќе виде дека не иде во средина, можеше да проба со Бернардо Силва и Де Брујн да иде понапред.

Поразов иде на душа на Пеп.

Е сеа и покрај 3-0, Ливерпул може да посере у реваншот :D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Голема штета ќе биде Салах ако е повреден озбилно, пошто немаат никаква замена напред освен тоа трио Салах- Мане - Фирмино.
Сити не би го отпишал никако, ако некој може да клава голови од поразениве у 1/4 финале тоа ќе е Сити.:icon_mrgr:
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Не ми се верува дека Ливерпул им изигра ваква одбрана цело полувреме. The end is near. :eek:
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.765
Поени од реакции
20.485
0 - Manchester City failed to direct a single shot on target in a game for the first time since 26th October 2016 (v Man Utd in the League Cup). Blunt.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.047
Поени од реакции
17.947
Ако тепаше Сити мастермајнд ќе беше Пеп така ?
Ливерпул фаворити од сенка, како ги издоминираа свака част, баш ми е мило за дечките
ете да не биди дека се прам генерал после војна

Рано е сеуште ама мислам дека и на домашен терен нема да поминат баш најдобро Сити.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.715
Ако тепаше Сити мастермајнд ќе беше Пеп така ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Добро бе што ви е со глупиве АКО постови. :facepalm:

Ако беше ова, ако биднеше вака, ако тепаше овој...

Сити ако тепал ќе бил филозофот мастермајнд, Јуве ако не примел гол Киелеини ќе бил ѕвер. Знаеш ли колкаво е тоа АКО во случаиве? Тој муабет може да ти држи вода ако беа наптреварите добиени со по 1 гол, ко Севиља-Баерн на пример, ако беа израмнети дуелите и некој ради еден потег тепаше. А не вака со 3-0/0-3 млатење...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Вака или онака, Пеп е мастермајнд, стварно не сфаќам зошто толкав хејт према него. Сите ќутиме цела сезона, уста никој не отвара за него, доби прво шљакање У МАРТ МЕСЕЦ и одма курчење на сите страни, глуп бил, едносмерна улица бил, не знаел да напраи ова или она.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.047
Поени од реакции
17.947
Добро бе што ви е со глупиве АКО постови. :facepalm:

Ако беше ова, ако биднеше вака, ако тепаше овој...

Сити ако тепал ќе бил филозофот мастермајнд, Јуве ако не примел гол Киелеини ќе бил ѕвер. Знаеш ли колкаво е тоа АКО во случаиве? Тој муабет може да ти држи вода ако беа наптреварите добиени со по 1 гол, ко Севиља-Баерн на пример, ако беа израмнети дуелите и некој ради еден потег тепаше. А не вака со 3-0/0-3 млатење...
Ироничен ми е постот.
тука после еден кикс одма паѓа во вода цела сезона, сите ќутат за Пеп одма после пораз слаб тренер, да тепаше Сити ќе го величеа. Истото и за Роналдо вчера да изгубеа Реал ќе се скапеа од коментари дека за Кина бил печен.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.630
Поени од реакции
10.344
А јас па мисли се цело време на кој ме потсеќаш у постовиве. Здраво Стелт, 6upraj6?
Арен беше Лапорт другите потфрлија.. Пеп ја утна работата.. Цела сезона со 4-3-3 тераше сега смена незнам кој кур беше она.. Од Лапорт до Сане 70 метри имаше оддалеченост.. Никаква подршка за Сане а цела утакмица преку него се играше.. Хесус топката не ја гибна.. КДБ-Силва издоминирани од Милнер и Хендерсон.. Вакво резилење на елитен тренер не сум видел од 5-0 класикото во 2010..Апсолутно посран во секоја смисла
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom