Кладилница (Генерална дискусија)

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ти ропак еден, да се фрлиш од брод ќе го промашиш океанот. Јас толку глуп лик како тебе немам видено, горд дека бил коцкар.
Толку си глуп што си нереален.[DOUBLEPOST=1522103216][/DOUBLEPOST]

Венус е закон, феномен. :pipi: Инаку, му реков на Чикси денес да не ја пиши Конта, само Свитолина и Плискова.
Ti na ovoj nacin da komuniciras mozes samo preku internet. Da ne se objasnuvame i sam si znaes deka vo zivo sleduva nokaut :)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Не е толку добра колку што има противник кој нема никакво оружје за неа. Ага нема ни офанзива ни сервис ни бутур во моментов, инаку дефанзивно е лоша Азаренка што би требало да се види против првиот противник што може да ја притисне.

Конта во меѓувреме фамилијата да ти умре гнидо одвратна неинтелигентна.
Како немаше офанзива нз.. Ја збриша од терен, ти Конта ја имаш пратено :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
posleden go cekam idiotov na dva poena od set bese sega ke go izgubi ..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
posleden go cekam idiotov na dva poena od set bese sega ke go izgubi ..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Ја сет го чекам да земе.. Веќе го имав штиклирано.[DOUBLEPOST=1522109879][/DOUBLEPOST]
Не си ме прочитал убаво, Ага немаше офанзива, а не Азаренка. :D
Него батали ти Ага. Кажи Тиафо дали вреди да се стави нешто. Премногу подценувачки е 3 квота, на домашно тло знае да влезе у опасен моуд. И титула лапна на домашен терен годинава.
Роџер лани едвај го тепаше во Мајами, а и на УСО висеше.
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ти ебам усташот глуп пак на исти начин го посра сетот ..
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
ФАЛААА КУ*ЦУ...
Какви психички блокади има дечково кога води, ова треба да се снима и да се покажува на секое дете кое почнува да игра тенис, како пример како не треба да играш кога водиш. Па јбм ти јес да ти е Чилич сонародник, ама не мора до толку да го копираш бе...
Ќе набројам само последниве два турнири што пропушти:
-сет и брејк предност во втор сет, и брејк предност во трет сет против Роџер (ајде добро ГОАТ е, се блокира)
-сет и 6-2 у тајбрејк на втор сет против факинг Фриц
-5-2 прв сет, 5-2 втор сет против великан ко Џек Сок.
Борбен менталитет коа губи, никад не се предава, ама не дај боже да води и има контрола врз мечот, у 15 минути се ќе посере.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
ФАЛААА КУ*ЦУ...
Какви психички блокади има дечково кога води, ова треба да се снима и да се покажува на секое дете кое почнува да игра тенис, како пример како не треба да играш кога водиш. Па јбм ти јес да ти е Чилич сонародник, ама не мора до толку да го копираш бе...
Ќе набројам само последниве два турнири што пропушти:
-сет и брејк предност во втор сет, и брејк предност во трет сет против Роџер (ајде добро ГОАТ е, се блокира)
-сет и 6-2 у тајбрејк на втор сет против факинг Фриц
-5-2 прв сет, 5-2 втор сет против великан ко Џек Сок.
Борбен менталитет коа губи, никад не се предава, ама не дај боже да води и има контрола врз мечот, у 15 минути се ќе посере.
Еве го повторно .. да му ебам менталниот ... прави брејк и се блокира во мозокот и го сере сервисот..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom