Dreamboy / Dreamgirl

T

Tetro

Гостин
Би додала ... некој на кој ќе можам да му кажам се и да разговарам за која било тема.
Јас сум за, дали Вие би прифатиле за разговори на било која тема, ама притоа да не заглавите со одговорите е прашањето мое? :icon_lol:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Јас сум за, дали Вие би прифатиле за разговори на било која тема, ама притоа да не заглавите со одговорите е прашањето мое? :icon_lol:
Другар, лично јас секогаш би прифатила да разговарам со него на која било тема и да станам негов соговорник во истата без никакви обиди за вртење тема, бегање или одложување на одговорот ако ми е поставено прашање. Сепак мое лично мислење, не прам муабет за сите од понежниот пол.
 
T

Tetro

Гостин
Другар, лично јас секогаш би прифатила да разговарам со него на која било тема и да станам негов соговорник во истата без никакви обиди за вртење тема, бегање или одложување на одговорот ако ми е поставено прашање. Сепак мое лично мислење, не прам муабет за сите од понежниот пол.
Прашањето ми беше со нагласок Вие (исто како и Ти, само во друга смисла). Ретки се тие кои размислуваат како тебе толку отворено, ова од искуство ти зборувам. Повеќето се прават срамежливи и неупатени.
Па дури ме изненади и што одговори на прашањето, повеќето форумџики ги скокаат директните прашања на вакви теми :smir:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Прашањето ми беше со нагласок Вие (исто како и Ти, само во друга смисла). Ретки се тие кои размислуваат како тебе толку отворено, ова од искуство ти зборувам. Повеќето се прават срамежливи и неупатени.
Па дури ме изненади и што одговори на прашањето, повеќето форумџики ги скокаат директните прашања на вакви теми :smir:
Јас пак те сватив демек "Вие жениве". :) Па искрено да ти кажам немам многу заприметено на форумов зш сум тазе дојдена (иако од порано рег.) ама за општо во животов во право си. Добро не за џабе сме различни со поинакви карактери и размислувања. И во двата пола имат некој шо се повлечени и не сакет да разговарет секогаш на каква било тема.:smir:
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Хммм... па физички не треба да е лепотан, нејќам убави машки, сакам да е симпатичен или шармантен, нормален дечко, потоа карактеров што треба да го има ...можам само да си го сонувам. Па да можам да бирам би избрала некој, на кој ќе можам да му верувам. Некој кој ќе ме цени, ќе ми покаже дека му значам. Некој кој нема да ме лаже или вара. Некој кој ќе знам дека без разлика на се ќе биде покрај мене, некој што ќе ми дозволи да го сакам и да направам се за него без да се плашам дека некад тоа низ нос ќе ми го извади :)
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Физички - не мора да има супермодел фигура, не сум толку delusional, сваќам дека во реалноста луѓето баш и не изгледаат така, но сепак сакам да изгледа пристојно, еве на пример многу поважно ми е градите да и се цврсти отколку големи, со долга или средно долга коса (минус поени ако е плава, фарбана или не). Битен елемент е да биде личност на која и важен физичкиот изглед и се труди на тоа поле колку што може (тоа дека ако некој те сака, ке те сака каква и да си можеби држа вода до некаде, ама сепак впечатоците се важни). Да биде моја височина или пониска (180 цм), не би ми било пријатно со повисока, сепак сме пораснале со некакви општествени притисоци. Ау да, стварно ми е важно да има полни усни, онака сочни, филингот е поголем.
Карактер - барем кај мене фаќа 70% од целата слика. На 23 годишна возраст и со завршен факс сум драстично променет од пред неколку години и важно ми е да биде интелектуалка, и да биде способна да разговара на повеќе теми. Не мора да бидат тоа од истата област како мојата, секако не, но да биде личност со свои критички размислувања и ставови и да знае да ги одбрани истите. Интелигенцијата е јако секси ;). Магарешкиот инат никако не е прифатлив. Јас сум човек што си ги признава и се труди да ги поправи своите грешки и тоа го очекувам и од другата страна. Трпелива, амбициозна и да има добро чувство за сопствена вредност, да не се потценува но и да не мисли дека е од друга планета и сите ние сме обични смртници за неа (хел ноууу).

И не знам како да го категоризирам ова но важно ми е да биде sexual, да биде отворена кон таа тема, да експериментира, свесна за себе и за својот партнер и спремна да дава и да прима....фидбек :)) АБЕ МАНИЈАЦИ КАЈГАНЏИИ

У главно тоа е, за некои ова е барање многу но и спремен сум да дадам многу така да...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Повеќе сакам бринети но девојкава е перфекција...

 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.765
Повеќе сакам бринети но девојкава е перфекција...

Штета што не сум талентиран за музика, инаку ќе бев диџеј со бесна техника на скречување :)
Еве уште едно видео.
 
E

elena.

Гостин
Повисок од мене барем десетина cm...а тоа значи околу 185, а за изгледот не можам да потенцирам некои карактеристики, немам универзални работи што ми се свиѓаат кај сите машки, тоа е индивидуално. Сепак преферирам смеѓи, со подолга косичка, и не знам зошто, ама слаби :) Повеќе улога ми игра карактерот и однесувањето, а и МНОГУ ми значи каква музика ќе слуша...во тој поглед сум многу строга :icon_lol:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Повисок од мене барем десетина cm...а тоа значи околу 185, а за изгледот не можам да потенцирам некои карактеристики, немам универзални работи што ми се свиѓаат кај сите машки, тоа е индивидуално. Сепак преферирам смеѓи, со подолга косичка, и не знам зошто, ама слаби :) Повеќе улога ми игра карактерот и однесувањето, а и МНОГУ ми значи каква музика ќе слуша...во тој поглед сум многу строга :icon_lol:
:O,taman ko za tebe 185 sum,hihi,so 77kg,mhmhmh,ko po tvoja merka da me praele:):):):)))):pipi:E sea za muzikata,ke me karas moze,ali nema veze:pipi:

--- надополнето ---

Moze helanki da oblaka i suknjicki,moze ako saka i bez gakji4ki da odi,ako saka moze i da izvadi nekoe dekolte kaj sto samo pupkite nema da i se gledaat,ali zad toa da se krie edna cesna zenska sto samo mene ke mi dava:):):):):pipi::pipi::pipi:

PS:Jbg,21 vek sme:)
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
1.Неодолива насмевка и убави очи
2.Бели заби:baeh:
3.Да не е романтичен како Онур:icon_lol:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Од изглед..
Нешто повисок од мене (нека биде околу 182-3 а може и повеќе)
МОРА да има кратка коса (одма отпаѓаат тие со долга коса)
Преферирам машки со кафени и црни очи (не дека и другите не ми се допаѓаат)
Не сакам плави машки:toe:
Не сакам ни некое преубаво машко, па секоја втора женска да се загледува во него. Нека биде со средна убавина (не некоја грдотија:nenene: )

Сакам да ме сослуша, кога ми треба да ми даде совет
Сакам гушкање. Значи мора да ме гушка често
И сакам постар партнер!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom