UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.903
Поени од реакции
8.006
Не му баксузирајте пред време на Јунајтед, сеуште не си го изиграл првиот натпревар :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Превод од јужномакедонски:

ЛШ ќе биде интересна затоа што кoнечно ќе има 1/4 финалиња со 4 или повеќе англиски екипи, конечно не отпаѓаат ко најквалитетни кандидати на конкурс за македонска администрација, конечно Јунајтед ќе игра у нив, како пред 10 години.
У право си,треба секоја титула да ви биде како онаа кога игравте со Дунде,Балимена и Крагујевац,јебеш енглези ;)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.501
Поени од реакции
5.055
Не ја пратиш дискусијата бро, Чемпионс братот кажа дека сите тимови му имале подеднакви шанси за освајање.
бро пишувате по 73280420389 поста во секунда може да се промакне нешто, плус како што кажа нема да го спомнат Ливерпул од другава текма, али што би рекол братот Амди, јас тоа ти го пишав (50-50) само ти го вртам малку
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.629
Поени од реакции
10.343
Превод од јужномакедонски:

ЛШ ќе биде интересна затоа што кoнечно ќе има 1/4 финалиња со 4 или повеќе англиски екипи, конечно не отпаѓаат ко најквалитетни кандидати на конкурс за македонска администрација, конечно Јунајтед ќе игра у нив, како пред 10 години.
fixed
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.197
Поени од реакции
84.925
^ И ја мислам дека Јуве ќе ја врти или Севиља ќе изненади :D

Чакир ќе биде судија на Челзи-Барса во вторник. Да се надеваме нема да има ептен работа.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.141
Поени од реакции
37.306
Барса нема пораз кога им судел Чакир, 4 победи и 2 нерешени. Само да не го замразите како Овербо. :icon_lol:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.645
Поени од реакции
52.518
Не ми е јасно зошто сите зборат дека он бил тој кој го исклучил Тери, ко да има тоа некаква врска.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.109
Поени од реакции
64.563
Па има, зашто ми делува како attention seeking whore, и ако може да донесе одлука која ке го сјебе мечот, баш тоа и ке направи, пошто нели, само за него да се збори. Нели, и Нани го исклучи за истото.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.645
Поени од реакции
52.518
Па има, зашто ми делува како attention seeking whore, и ако може да донесе одлука која ке го сјебе мечот, баш тоа и ке направи, пошто нели, само за него да се збори. Нели, и Нани го исклучи за истото.
За Нани значи :D
Не знам каков си е он лично, ама тоа со Тери може да се каже дека беше исправна одлука, иако можеби малце строга. И самиот после си кажа дека направил глупост. Така да не гледам јас како има поврзаност со натпреварот во вторник.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.197
Поени од реакции
84.925
Не ми е јасно зошто сите зборат дека он бил тој кој го исклучил Тери, ко да има тоа некаква врска.
Чакир е судија што има исклучено најмногу играчи на англиски екипи во ЛШ :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.109
Поени од реакции
64.563
За Нани значи :D
Не знам каков си е он лично, ама тоа со Тери може да се каже дека беше исправна одлука, иако можеби малце строга. И самиот после си кажа дека направил глупост. Така да не гледам јас како има поврзаност со натпреварот во вторник.
За тоа и зборам, лесен е на вадење црвени, и после се збори за него, отколку за мечот, и знае да сјебе утакмица прописно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom