Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.285
Море со Барса не ќе е лошо да ја гледаме....пошто за разлика од капиталистот Донев, немаме сите Арена дома за гледање :D
 
R

Redhead

Гостин
Море со Барса не ќе е лошо да ја гледаме....пошто за разлика од капиталистот Донев, немаме сите Арена дома за гледање :D
Јас нема да бидам во Скопје така што гледајте без мене па ќе видиме дали јас сум малерот. :unsure:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.285
Не памтам некогаш да сме имале потешка серија од три меча по ред (па можда и ретко која екипа имала вака тежок распоред)

upload_2018-2-17_23-40-9.png

Во најмала рака бод од двава лигашки меча и да не изгубиме со повеќе од гол разлика против Барса не би било крај на свет.

На спротивната страна на спектрумот па, не би било лошо да ја тепаме Барса и Јунајтед. За со Сити да речеме очекуваме пораза ама не е ни нерешено ептен нереално.

Секако три порази се и те како возможни...да се надеваме нема да се случат.

Многу е битно како ќе се поставиме со Барса и Јунајтед. Ако играме ептен дефанзивно и на реми сме си ебале мајката.

За со Барса ај и ок, ама со Јунајтед дефинитивно можеме да победиме ако се поставиме офанзивно и со желба за три бода.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Надам се дека другар ми Конте гу е гледаја утакмицу Јувентус и Тотенхем и дека е сфатија нешто. Ако по некоју случајност искочи против Барселону сас ултра дефанзиван тим и тактику, да се брани и да ми игра контре још од старт, очекуе не фијаско и блам од епски размери.
Играчи и тим како комплет што ги имамо, нити умев да играв „тактички“ и дефанзивно, нити су дисциплинирани, нити имав менталитет за големи утакмице сас искљчучак на индивидуалци. Не смее никако да потпаднемо под притисак и да не играмо „своју“ игру, а наша игра овуј сезону е едн голем знаk прашалник сас оглед на варијацие у форму, тактику и формацију. Надам се на 3-4-3 без Хахајоко у средину, без Кехила и Луиза и без шпанскога коњушара Педру. Сакам средину од Кантета и Фабрегаса сас Вилиана, Морату и Хазара у напад. Никако дефанзивно, никако повлечено, сакам да се игра мушки, без стра, без респект и да се нагази на топку.
Свакако, ја сам крајно скептичан и неверују дека тој ќе се деси али нада загња умире. :D
 
B

Beginner

Гостин
Нели е можно да игра со Жиру, Мората и Азар напред

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.721
Поени од реакции
52.656
Џабе кога му се бројат само два. Тој за титула и тој за победа во Мадрид.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.285
upload_2018-2-18_16-25-39.png

Реално се освен чување на третата замена со Барса до 120та минута за да се стави Вили од клупа би било глуп потег (oсвен ако нели не ги решиме 7-0 уште првата па да нема потреба за екстра тајм на втората :/ )

П.С. Мислите Меси конечно ќе ни даде гол? Реално ако на овие две не даде никад нема да ни даде...[DOUBLEPOST=1518967791][/DOUBLEPOST]
Нели е можно да игра со Жиру, Мората и Азар напред

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Конте кажа дека би играл со Жиру и Мората само ако игра со тројца во среден ред, а реално не верувам дека тоа било кога би се случило :D

Ма да.....да им мавнеме бункер на Барса на реваншот не би било лошо..

Куртоа
Азпи-Рудигер-Луиз-Кристенсен-Алонсо
Дринквотер-Канте-Бакајоко
Хазард
Жиру-Мората

8 играчи во одбрана, Хазард малце пред шестнаесетник, Мората и Жиру на средина на терен :vozbud: :vozbud: :drk:

Ептен ми се гледа ова постава без заебанција :D[DOUBLEPOST=1519000762][/DOUBLEPOST]Љоренте има 2 гола дадено цела сезона за Тотенхем во сите натпреварувања.

Ви текнува дека во Август требаше да го земемe наместо Мичи? :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Последно уредено:
Член од
26 август 2008
Мислења
726
Поени од реакции
523
Прегледај го приврзокот 185873

Реално се освен чување на третата замена со Барса до 120та минута за да се стави Вили од клупа би било глуп потег (oсвен ако нели не ги решиме 7-0 уште првата па да нема потреба за екстра тајм на втората :/ )

П.С. Мислите Меси конечно ќе ни даде гол? Реално ако на овие две не даде никад нема да ни даде...[DOUBLEPOST=1518967791][/DOUBLEPOST]
Конте кажа дека би играл со Жиру и Мората само ако игра со тројца во среден ред, а реално не верувам дека тоа било кога би се случило :D

Ма да.....да им мавнеме бункер на Барса на реваншот не би било лошо..

Куртоа
Азпи-Рудигер-Луиз-Кристенсен-Алонсо
Дринквотер-Канте-Бакајоко
Хазард
Жиру-Мората


8 играчи во одбрана, Хазард малце пред шестнаесетник, Мората и Жиру на средина на терен :vozbud: :vozbud: :drk:

Ептен ми се гледа ова постава без заебанција :D[DOUBLEPOST=1519000762][/DOUBLEPOST]Љоренте има 2 гола дадено цела сезона за Тотенхем во сите натпреварувања.

Ви текнува дека во Август требаше да го земемe наместо Мичи? :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Aбе треба да ни дадат да играме со 12 играчи оти уште ни должат од 2009.
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2017
Мислења
393
Поени од реакции
256
Ќе има ли некое групно гледање со навивачи на Челзи за утре?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom