Фан Клуб: Челзи

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Затоа и пишав, средина од Канте и Фабрегас е самоубиство против Барса, исто како со играч помалце да се игра затоа што во таа средина Фабрегас нема топка да чепне, Барса 90% посед ќе има. Така може само против послаби тимови во лига и тоа на домашен терен кога знаеш дека ќе се затворат и ќе ти ја остават топката.
Канте, Фабрегас и Дринквотер се единствените достапни играчи за во средина, па затоа се надевам дека Конте го спрема Луиз за таму. Единствена шанса да извадиме добар резултат според мене е доколку игра он во средина, без разлика дали ќе игра 3-4-3 или 3-5-2. Луиз има карактер за вакви натпревари и знае како ептен јако да изигра кога е најпотребно.
Исто уште од сега планирајте си дека Кејхил најверојатно ќе игра. Очекувам Конте да му верува поради искуството.
А Конте нема шанса да го игра Луиз...
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Јас мислам дега го има отпишано и само го игра кога мора бар тоа е мое мислење
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.285
Јас го сонував цел натпревар, па да ви кажам што ќе се случи, да не се нервирате вечер. Ептен цврст натпревар, ама Хазард ќе успее да даде гол за 1-0, само не знам кога точно. После во 86та свират пенал за Челзи ама Хазард некако успева да го утне цел гол, над гол шутна. И во 90та Барса дава за 1-1...
:icon_mrgr:
Ова звучи како нешто што би се случило реално :D

И не знам како успеваш цела утакмица да ја сонуваш од старт :D Ја секогаш кгоа сонувам утакмици само делови сонувам :D

За да не е цел стрес само вечер, да го распоредиме низ денот, почнувајќи со ова.
Pedro, who could line up in a front three with Hazard and Willian, says Barcelona and Messi are not invincible.

Ќе биде интересно ако стварно почне со Хазард како напаѓач :D
ЛАЖНАТА ДЕВЕТКА ШТО ЦЕЛА СЕЗОНА НИ НОСИ ЈАД И ЧЕМЕР ПАК ЌЕ ЈА ИГРАМЕ ПРОТИВ БАРСА ВО УТАКМИЦА КАДЕ ШТО ИМАМЕ 2ЦА НАПАЃАЧИ СО ЕВРОПСКО ИСКУСТВО?
 
B

Beginner

Гостин
Мората и Жиру повредени се ? Ако не се мора да игра 1 од нив 2.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.038
Поени од реакции
1.982
Барса е ова. Искрено се надевам дека има Конте друга опција, ако направи така како што пишуваш ти, ќе видиш што ќе се случи. Треба да им се пружи отпор на средина, а не само да се браниш. Канте и Фабрегас против Бускетс, Иниеста, Паулињо и Ракитич на средина е самоубиство. Што ќе ти е Фабрегас во таква ситуација кога топка нема да чепне.
Не дека има многу опции, ама единствена прилика со двајца во средина гледам доколку играат Канте и Луиз. Се друго ќе биде ептен лошо.
А ти очекуваш ли Челзи да има повеќе посед од 30% против Барса?
Барса апсолутно ќе доминира во посед, Челзи ќе игра на контра напади веќе видено сценарио ти е ова. Само прашање е колку ќе бидеме организирани и конкретни во нападите.
Со троица мидфилдери, Хазард и напаѓач како ти што викаш имавме натпревари сезонава во Англија и освен од Манчестер Ј бевме надиграни од сите. Челзи нема такво профил на мидфилдери сите се спори освен Канте. Хазард сам неможе ништо на направи напред.

Ако излеземе со Вилиан, Хазард и Жеру имаме шанса, со едно крило и напаѓач ќе си го голтнеме апчето...

Баш во ваквите натпревари Донев секој играч треба да си работи тактички, значи и Вилиан и Жеру може да покриваат дефанзивно кога треба. Повеќе играчи во средина не значи посигурна одбрана.

Фабрегас трча највеќе од сите во средината запазете му го просекот во лш дека секогаш има над 15 км истрчано.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.721
Поени од реакции
52.656
А ти очекуваш ли Челзи да има повеќе посед од 30% против Барса?
Барса апсолутно ќе доминира во посед, Челзи ќе игра на контра напади веќе видено сценарио ти е ова. Само прашање е колку ќе бидеме организирани и конкретни во нападите.
Со троица мидфилдери, Хазард и напаѓач како ти што викаш имавме натпревари сезонава во Англија и освен од Манчестер Ј бевме надиграни од сите. Челзи нема такво профил на мидфилдери сите се спори освен Канте. Хазард сам неможе ништо на направи напред.

Ако излеземе со Вилиан, Хазард и Жеру имаме шанса, со едно крило и напаѓач ќе си го голтнеме апчето...

Баш во ваквите натпревари Донев секој играч треба да си работи тактички, значи и Вилиан и Жеру може да покриваат дефанзивно кога треба. Повеќе играчи во средина не значи посигурна одбрана.

Фабрегас трча највеќе од сите во средината запазете му го просекот во лш дека секогаш има над 15 км истрчано.
Пак, која ќе му е улогата на Фабрегас во таков натпревар? Не знае да брани, само може да добие жолт/црвен. Ептен е спор, не може да брка играчи, не може да истрча брза контра. Што ќе прави?

И дај не биди единствен во свет што не го пишува Жиру ко што треба :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.721
Поени од реакции
52.656
Спремете се, изгледа точно е дека Хазард ќе игра лажна деветка :icon_mrgr:
 
H

HoT _iCe

Гостин
Ako iskoci sas Hazarda na laznu 9ku pokraj Moratu i Giroud, nejku da izgubimo, sakam da ne deklasirav i da mu se iznaebe Roman sve po spisak jutre posto ke iskoci klasicna italijanska picka.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Ako iskoci sas Hazarda na laznu 9ku pokraj Moratu i Giroud, nejku da izgubimo, sakam da ne deklasirav i da mu se iznaebe Roman sve po spisak jutre posto ke iskoci klasicna italijanska picka.
Не се узбуџавај, ќе ве декласираат и со лажна деветка, и со вистинска деветка, и без деветка.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.972
Поени од реакции
11.609
Ова е оправдано само ако имаат повреда и Жиру и Мората... и знаете што ќе биде најсмешно? Ако Алонсо, Моузес, Вилијан нафрлуваат во шеснаесетник на Барселона. :D :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.285
Штета што Роман не е толку жесток колку што беше порано иначе ќе лапаше отказ со пораз Конте 200%

И заслужено би било.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom