Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.721
Поени од реакции
52.656
Баш ме интересира кога последен пат Мозес успеал да нафрли без да го погоди првиот противнички играч пред него.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.285
Море требаше со тројца напаѓачи да остнаеме изгледа :D

Брееј колку неаме среќа бе, уште фали Жиру да се повреди :mad: :mad:

Сва среќа следна утакмица ни е во петок со Хал во ФА куп па може да ротираме малце..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.285
Жиру со чалмава вака малце ме потсеќа на шатираното на Бакајоко :D

...иначе се заебаваме али во право беше Конте сепак му требало време да се навикне Жиру, еве одма прва утакмица заврши со дупната глава :D[DOUBLEPOST=1518470638][/DOUBLEPOST]Им се браниме на последните бе :facepalm:

МОРАТА Е ЖИВ!!!! :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:

Мозес :vozbud: :vozbud:

upload_2018-2-12_22-24-22.png
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.721
Поени од реакции
52.656
Може да се диши :D
Имаше нестабилни моменти, ама се на се добар натпревар кој се надевам дека ќе им ја крене самодовербата. Ептен е битно што се врати Мората, и се виде дека сакаше да игра. Жиру исто добар беше, фалеше напаѓач кој знае ептен добро да прими топка, да се загради и да проигра со соиграч.

Хазард се спрема за против Барса :icon_mrgr:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.285
Не ми се верува дека сме тоооолку очај сезонава.......а ако ги тепаме Јунајтед следната утакмица ќе се израмниме со нив......ама битно Челзи со 14 играчи ростер е во криза а Јунајтед не е. Ок.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Вчеговме у форма а?
Пола тим незнаат да проиграат и да подадат како што треба,се чудам што ли прават на тие тренинзи.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.038
Поени од реакции
1.982
Ете ја старава формација од лани и веднаш друг Челзи, поопасен и поконкретен.

Му лега на Челзи тешкаш тип на напаѓач, Дрогба - Коста- Жеру.
Жеру е повеќе стил на игра Дрогба, Мората - Торес.

Јас би го играл тимов против Барса, освен Запакоста би го ставил Алонзо.
Џокери Мората, Вилиан.

Како и да е позитивен став од Конте промени формација, изротира колку толку и забележа победа.
Многу лесно можевме и кикснеме ако Вба ги искористи тие поклони ама како и да е добро е што со победава колку толку ја прекинавме кризата.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.285
Вака така ќе испаднеме единствена англиска екипа што нема да игра 1/4 финале :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.285
Донев пред почеток на групна фаза: Јас немам проблем и втори да завршиме, битно да одиме понатаму.

Донев пред утакмицата со Атлетико: Не е проблем и да не тепаме, уопште нема разлика дали тоа можни противници ќе ни бидат Порто и Базел или ПСЖ и Барселона, дури и сакам втори да бидеме.

Донев пред ждребот: Сакам да ни се падне Барселона.

Донев после ждребот: Јес, убеден сум дека идеме даље.

Донев после 6 дена: Па добро, уште сме во игра, возможно е да се вратиме на реваншот.

Донев после реваншот: Па добро, битно стигнавме до 1/8 финале не е битно дали 1-0 или убедливо-0, пораз си е пораз, дури посреќен сум вака лесно што изгубивме него ли во последни секунди...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.721
Поени од реакции
52.656
Бакајоко, Луиз и Баркли недостапни за утре.

Би требало Емерсон да го видиме.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.285
Да, Конте кажал дека ќе игра Емерсон и најверојатно Ампаду.

Ептен заебана работава со повредиве...ептен.

Кажал дека и Вилиан ќе игра утре или од клупа или од старт[DOUBLEPOST=1518728332][/DOUBLEPOST]Мичи дава голови во Франција - Ех не ја бива лигата и баба ми таму ќе доминира

Мичи дава голови во Англија и носи титула на Челзи - Ех против слаби екипи и ја можам, дај у битни утакмици да го видам!

Мичи дава гол на гости против Атлетико во 90+ минута за да нанесе прв пораз на Атлетико на новиот стадион - Ех, на среќа е..не го бива..

Мичи дава голови во Германија - Мех, тапа е лигата..

Мичи дава голови против италијанска екипа - Мех, местачи се талјаните..

Мичи дава хет-трик против вонземјани од планета специјално измислена за играње фудбал - Мех......тапа му е фризурата бе...[DOUBLEPOST=1518738401][/DOUBLEPOST]Него утре што очекувате во напад? Жиру или Мората? И на двајцата им фалат стартови во тимов...а ова доаѓа пред Барса...заебано..

Конте кажа нешто во стил на "Да, возможно е да играме со Жиру и Мората напред ама само ако играме со тројца во среден ред" ....а нема да играме со тројца во среден ред така да.. :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom