Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
23 август 2010
Мислења
38.297
Поени од реакции
108.444
@Stefan-kobe Која е легендава со Симон шо игра?
Мораинг, до оваа сезона се маткаше по ИТФ турнири, сега почна и Челенџери, класична лопата од играч, сервис и удари со сета сила па што биде.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.077
Поени од реакции
6.699
не памтам толку лош сет на Кербер, а неочекувана игра од Конта според нејзината форма, ова е обратен сет тотално[DOUBLEPOST=1518721624][/DOUBLEPOST]Konta main gun is out of function

првиот брејк на Кербер во третиот сет и идемо по паре :vozbud:
 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.080
Поени од реакции
17.863
Се истурија од голови овие Лига Европа, изиграј ги во 70та минута ќе има вкупно три гола.

Се да им изнаебам.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.034
Поени од реакции
36.307
Два пресврти полувреме-крај, ако завршат така Сосиедад и Ница.[DOUBLEPOST=1518724247][/DOUBLEPOST]Ех штета, за малце ти ебам курвите баскиски.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.297
Поени од реакции
108.444
Ја најискрено немам коментар за ова теле. Имаше катастрофален АО, дно допре, па во Дејвис купот ги тепаше Де Минаур (едвај 3-2) и Киргиос кого го прегази со 3-0. Под итно му беше потребен добар резултат на некој турнир. Епа ако не го тепаш Сепи кого ќе тепаш, Федерер? Надал? Да ти ебам тоа тенџерето од играч, 5-6 гемови погледав вчера и мислам дека подобро ќе беше да блеам во бел ѕид отколку да ја гледам таа срамота. Не може два удари да врзе, мизерија.

За денес Кербер, Халеп, Возниацки и Рублев.

Кербер игра со Конта која е во многу лоша форма. Вчера имаше среќа што беше повредена Суарез Наваро и не можеше да се движи убаво. Многу греши Јохана, по 5-6 дупли во просек прави, а Кербер е можеби најдобриот дефанзивец во светот така да не гледам како ќе победи денес, едино Кербер да искочи во некое ланско издание што не ми се верува со оглед на тоа дека прејако игра сезонава. Башка спора е подлогата чисто да напоменам.

Халеп има 3424234234234234234-1 со Севастова, и тоа тој пораз пред 7 години се случил, кога Халеп не беше ова што е денес. Лани 3 пати ја доби, 3 пати со 2-0. Нема Севастова решение за неа, ова е можеби најдобриот меч ап за Халеп на турот.

Возниацки со Никулеску, мислам дека не треба да трошам зборови за мечов.

Рублев е многу лош меч ап за Дамир, им ги гледав сите три меѓусебни дуели, едноставно на Дамир не му лежат играчи со разорен форхенд, односно играчи кои не може да ги смара со неговиот атипичен стил на игра. Башка вреди да се напомене дека Дамир не е баш во форма, плус раскина со девојка му и малце ко да е залутан во последно време.

Среќно ако прати некој, ако не среќно само на мене. :D
Кој испрати на здравје. :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.080
Поени од реакции
17.863
Кој испрати на здравје. :D
Сакав да те препишам сабајле, 3.3 коефициент правеше во СЛ, ама не ми се ставаше пари, максимум 200 денари и си велам ај бе за 400 денари ќар, не вреди да ризикувам.

Добро ќе ми дојдеше барем за малер разбивање три месеци немам фатено.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.297
Поени од реакции
108.444
Сакав да те препишам сабајле, 3.3 коефициент правеше во СЛ, ама не ми се ставаше пари, максимум 200 денари и си велам ај бе за 400 денари ќар, не вреди да ризикувам.

Добро ќе ми дојдеше барем за малер разбивање три месеци немам фатено.
Да не биде дека се курчам ама многу бев убеден за сите 4, му ги пишав на @Löwe уште вчера на ФБ, Некогаш има таков развој на настаните да во прво коло на Грен Слем турнир од 64 меча не можеш три нормални парови да одбереш, а има и вакви како денес кога понудата беше мед.

Пак ќе кажам, во тенисот се е до меч апот и до моменталната форма.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Laganica od 19:00 goleada na site utakmici nema utakmica pod 3 gola.Ovie od 21:00 kaj sto ocekuvav golovi Napoli i Lyon,si spijat mirno 0-0....Usput i Lazio malce da gi ispcujam posto mi se X2 :D Bravo @Stefan-kobe za denesnive tenisi,site gi prepisav zgora na toa Wozniacki ja pisav 2:0,malce se tresev ali nepotrebno :D Mada ako ne vleze nisto od vecernive liga evropa sum na moi pari,sepak posle ona vcera sto go gledav od Zverev,zenskite me iznenadija :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom