UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Убаво напишав,Тотенхем како екипа општо му одговара на Јувентус,нивниот стил и концепт на игра..Тотенхем утре ќе игра исто како со 10 играчи,Тотенхем е катастрофален на гостувањата што ти се доволен показател дерби натпреварите во Англија,Тотенхем доаѓа од три дерби тешки дуели и плус натпревар во Фа купот со оние Њупорт додека Јувентус имаше тренинг натпревари.

Овие фактори ако не се доволни тогаш неможам да те разубедам(што всушност не ми е тоа поентата)..туку само чисто информативно си искажвам свое мислење дека Тотенхем според мене е преценет на дуелот и Јувентус релативно лесно ќе поминат
Кој црн тренинг натпревар имаше јуве со Фиорентина ? Значи поништен гол на фиорентина кој ќе променеше доста во останатиот дел од натпреварот ти викаш тренинг натпревар . Еве јас сум за Реал ама ти се кладам дека Јуве утре нема да победи . Ќе се кладиме по аватар доколку Јуве тепа јас ќе ставам аватар што ќе го одредиш ти и ќе го чувам цела година ако испадне обратно ти го правиш истото..[DOUBLEPOST=1518481749][/DOUBLEPOST]
Вајнама ќе игра?..најсериозно прашвам.
Ќе влезе во второ да испали ваков проектил.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Еве јас сум за Реал ама ти се кладам дека Јуве утре нема да победи
Дете, пиши ја полувреме X крај 1 или од 0 до 2 гола, (сингл) лапни некој денар, оди со девојката на боза, трилече какви Рејал какви Тотенхем.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Вајнама ќе игра?..најсериозно прашвам.
Е, тоа не знам :D. Тоби не игра сигурно, па претпоставувам Даер ќе е на клупа, сигурно нема харикири да се оди без резерва централен. Предност ваљда ќе има Ванјама пред Сисоко, али ништо чудно и Лукас да стартува утре па некоја нова трипетдва формација да испадне.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дете, пиши ја полувреме X крај 1 или од 0 до 2 гола, (сингл) лапни некој денар, оди со девојката на боза, трилече какви Рејал какви Тотенхем.
Каков јувентус какви бакрачи нема шанси нив на тикет да ги играм против тотенхем ..
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Е, тоа не знам :D. Тоби не игра сигурно, па претпоставувам Даер ќе е на клупа, сигурно нема харикири да се оди без резерва централен. Предност ваљда ќе има Ванјама пред Сисоко, али ништо чудно и Лукас да стартува утре па некоја нова формација да испадне.
Кај Тотенхем многу зависи кои бекој ќе играат(мајтапот на страна),ако играат Ауер и Роуз тогаш се посериозна и постабилна екипа во нападот што можат да направат вишок...додека Трипиер и Дејвис се безопасни и role-players само што Покетино гледам повеќе нив ги преферира поради различни околности...Деле Али е толку лош и катастрофален што не ми се коментира за него ,а што е најтрагично сигурно ќе игра бидејќи неможи надежниот Англичанец да не го игра...и секако кој ќе игра до Дембеле дали Вајнама или Дајер...Вајнама го измисли фудбалот за Дајер и е многу подобар играч само проблемот е тоа што идеше од повреда мислам и не се знај колку е спремен.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.169
Поени од реакции
11.298
@Џони Вајсмилер

Ти се врза филмо дека биле ептен појаки и готово,кладилниците будали биле поклони давале.
Коефициентиве од 1.7 вс 5.0 си ги даваш само поради името на клубот.

Еве каква е реалната ситуација:
Квадрадо,Дибала,Матуиди и Барзаљи се аут.Овај последниов не е сигурно али голема е веројатноста.Без или со овие играчи Јуве не е баш истиот.Матуиди кој ќе го замени? За играва која ја негува Тотхам,неиграњето на Матуиди е голем минус за Јуве.
Кејн е бр1 во Европа моментално,не сум сигурен дека староно Киелини ќе го дочува со сигурност. Јуве не ја игра таа одбрана што ја играше минатите години.Ништо чудно и некое пеналче над Кејн од старион да видеме.
Се на се Јуве е благ фаворит,далеку од тоа што ти сакаш да го прикажеш.
И не треси глупости дека не си кикснувал кога си 100% сигурен.Не е мн одамна Челзи - Арсенал кога беше за 1 милион евра уплата.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.221
Поени од реакции
85.888
Јуве не ја игра таа одбрана што ја играше минатите години
Ок твое мислење е постот погоре, али овој дел... Последните 16 мечеви на Јувентус



Барса, Наполи, Интер (во форма тогаш), Рома и Торино (градско дерби). Староно Келини нема засега пад во форма, игра константно на ниво.
Не сакам да звучам ко Џони дека Јувентус 100% ќе тепа, оставам простор и Тотенхем да извлечат плен од Торино... али да видиме колку ќе се снајдат англичаниве против тактичка екипа, тим што не иде безглаво на гол и трпеливо го игра натпреварот 90 минути.

Предност на Тотенхем е што нема провредени играчи, додека Јувентус има 2-3 што кога би биле здрави сигурно би се нашле во првиот тим.
 
R

red.devil

Гостин
Дај факти прикажи,кога сум напнувал дотолку за некој натпревар и да сум промашил??..ете ќе те потсетам лани Арсенал-Баерн пред да почнат тврдев тука дека шансите се 100-0 за Баерн и бев вака слично убеден како сега..и погоди како заврши?..10-1 во двата дуела.
Многу јака експертиза. Тешко кој друг ќе го предвидеше ова. :ROFLMAO:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
@Џони Вајсмилер, пријателе, дали знаеш колку е 90% шанси? Тоа значи дека Јуве треба да го згази Тотенхем со 3-4 гола разлика, за да се остварат твоите 90% кои ги даваш, а да не пројде со судни маки и да ми солиш памет овде како си бил во право.
Друга работа, човек да те чита ќе помисли ни еден тим во Англија нема добри БЕКОЈ. Дејвис и Трипие се повеќе од солидни сезонава, не за џабе се прв избор пред Орие и Роуз. Во одбрана се одлични, штета што им фали Алдервилд, одлични се со Вертонген и Даер (вака ја почнаа сезоната до повредата на Алдервилд, со тројца позади). Средината им е исто одлична, Дембеле, Даер, Ериксен и Али би требало да стартуваат цврста компактна средина и секој еден од нив е одлично технички поткован. Навистина Али е во катастрофа форма сезонава, ама не претерувај оти Тотенхем ќе играл со играч помалце.

Тотенхем е одлична екипа, тактички одлично подготвена (иако ги мразам од дното на душата :D) и на Јуве нема да му е лесно. И јас типувам Јувентус дека ќе пројде понатаму, ама двомечот ќе биде многу тесен и сигурно дека Јувентус нема 90% шанси за пролаз понатаму.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom