Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Идеологијата на главинот лик, не е единствената убавина во филмот, а биографиските филмови никогаш не се целосно прецизни, прашање е дали тоа што авторот на видеото го интерпрентирал се поистоветува со идеологијата и наводната хипокризија на Крис.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Friendly reminder да не верувате на Пајрат беј кога пишува дека seed/leech е 0/0.
За овој долниов пишуваше 0/0...
 

Attachments

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Џимки пиши ни за Blade Runner 2049 :giggle:
И мене ми беше мака дека не го гледав на кино. После ми текна дека на факултет имаме кино, па го гледавме вечерва со колеги :D

Визуелно, спиритуално, егзистенцијалистичко, секакво искуство е. Мислам дека е (т.е. ќе биде) најважниот филм на оваа декада. Неверојатно.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Го читам @Донев во Moviespotting едвај чекал да го гледаме Mom and Dad. Тој му дал мизерна двојка, јас би му дал -2. Потрошив саат и пол за глупости, ебате филмот никаков. Родители сакаат да си ги убијат децата, децава се кријат во подрум и единственото што ги дели нив и роителите е обична врата. Но, зошто би се мачеле родителиве да ја скршат вратата кога можат цел саат да се обидуваат да влезат. Очајна глума од актеркава што ја глумеше мајката, Кејџ со манијачката фаца немаше потреба да глуми дека сака да убива, таков си е природно. Крајот беше :гомце:, ниту се разјасни нешто ни ништо, збореа децава и оп крај. Катастрофа е пофалба за филмов, друг збор треба.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Го читам @Донев во Moviespotting едвај чекал да го гледаме Mom and Dad. Тој му дал мизерна двојка, јас би му дал -2. Потрошив саат и пол за глупости, ебате филмот никаков. Родители сакаат да си ги убијат децата, децава се кријат во подрум и единственото што ги дели нив и роителите е обична врата. Но, зошто би се мачеле родителиве да ја скршат вратата кога можат цел саат да се обидуваат да влезат. Очајна глума од актеркава што ја глумеше мајката, Кејџ со манијачката фаца немаше потреба да глуми дека сака да убива, таков си е природно. Крајот беше :гомце:, ниту се разјасни нешто ни ништо, збореа децава и оп крај. Катастрофа е пофалба за филмов, друг збор треба.
Твојата може и пореална е, ама кај мене почнува со 1 со самото тоа што успеале да го реализираат. И плус уште 1 доби поради Кејџ затоа што за разлика од многу други, јас си го поштував ко помал. И немав долго време гледано нешто со него, па кога го видов ова си реков таман да видам што прави човекот. Не требаше :D
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Твојата може и пореална е, ама кај мене почнува со 1 со самото тоа што успеале да го реализираат. И плус уште 1 доби поради Кејџ затоа што за разлика од многу други, јас си го поштував ко помал. И немав долго време гледано нешто со него, па кога го видов ова си реков таман да видам што прави човекот. Не требаше :D
Абе има добри филмови Кејџ не викам не, Leaving Las Vegas, Snake Eyes, Con Air, 8mm, Lord of War, Vampire's Kiss, ама ова беше пробивање на дното. Не знам, јака конкуренција има за најлош филм, нека им дадат оскар на сите, нема друго решение.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Абе има добри филмови Кејџ не викам не, Leaving Las Vegas, Snake Eyes, Con Air, 8mm, Lord of War, Vampire's Kiss, ама ова беше пробивање на дното. Не знам, јака конкуренција има за најлош филм, нека им дадат оскар на сите, нема друго решение.
Го реметат зашто не знае да глуми и ја имаа она шмог фаца у секоја сцена ама се слагам има доста добри и забавни филмчиња со него. Покрај тие што ги спомна ми се допаѓаат и Gone in 60 seconds, The Rock, Face Off, National Treasure и Knowing.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.330
Кејџ е во слободен пад и во приватниот живот, камоли во професионалниот. Жена му го остави, децата не го ебат 2 %, плус изгуби скоро 200 милиони долари во погрешни инвестиции. Во последните 10тина години живееше како да нема утре.
Незнам шо прави во последните 2-3 години не сум гледал ништо ново со него, али има ебачки филмови Кејџ во кои си издоминира. The family man и Con Air ми се омилени заедно со Face Off со Џон Траволта.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.747
The Rock e еден од најдобрите на Кејџ, после тоа ми се Con Air и Lord of War. The Rock го има еден од најдобрите саундтраци евер.

 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Свака част за Хит, али џокерот на Џек не е ништо помалце од него, за мене и подобар е, ама јас сум старомодно копиле... и да, секако дека Хопкинс како Ханибал Лектор го ставам пред Хит. Кејџ не е глумчиште али има повеќе успех од многу други глумчишта, а реалноста е дека има еден тон добри филмчишта, повеќето сте ги навеле, нема многу простор да го сереме, освен нормално ако ви е антипатичен :D Со Џими за Ранерот се согласувам тотално. Убави тематики сврзавте не можев да одолеам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom