A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
Не дека сакам да ги бранам, ама и дискавери не е тоа што беше (зборам само за дискавери каналот)
На времето имаше многу поквалитетна програма.
Митбастерс на пример.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Myth Busters се уште одеа на Discovery Since и Showcase.

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Myth Busters се уште одеа на Discovery Since и Showcase.

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
Да ама репризи се.
Со програми од типот на реалити шоуа ко на пример тие што бараат злато , златна грозница или како и да се викаше, или тие што бушат нафта на платформа, или па тие што собираа риби и ракчиња а овие ги снимаат а па овие што се наддаваа по складови со стари предмети.....све е тоа булшит.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
Да ама репризи се.
Со програми од типот на реалити шоуа ко на пример тие што бараат злато , златна грозница или како и да се викаше, или тие што бушат нафта на платформа, или па тие што собираа риби и ракчиња а овие ги снимаат а па овие што се наддаваа по складови со стари предмети.....све е тоа булшит.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
За Dark Wood Justice ми е не ги догледав уште 3 епизоди

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
317
Додека Вип и Телеком укинуваат Дискавери и слични, Кабелнет си реди нови Дискавери канали.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.511
Поени од реакции
11.574
Додека Вип и Телеком укинуваат Дискавери и слични, Кабелнет си реди нови Дискавери канали.
Паметно од нивна страна, и во аналогната ТВ понуда на Телекабел сеуште ги има ЕуроСпорт каналите и Discovery каналот.

Татко ми е кај баба ми овие денови додека ја обновуваат куќата, и вели дека и во дигиталната ТВ понуда на Телекабел сеуште се достапни ЕуроСпорт каналите.

Можеби Телекабел сеуште се освестуваат од новогодишната прослава, па затоа сеуште не ги отстраниле Discovery каналите и ЕуроСпорт каналите, но како и да е`, ќе дознаеме после Божиќ 2018.

Чисто за потсетување, официјалниот список на дигитални ТВ канали на Телекабел во АААВМУ, е ажуриран на 29 ноември 2017, поради што можеби во текот на декември 2017 ги обновиле авторските права за Discovery каналите и ЕуроСпорт каналите.

Како и да е`, ако и после Божиќ 2018 останат Discovery каналите и ЕуроСпорт каналите во телевизиската понуда на Телекабел, ќе правам математики дали само телевизијата да ја префрлам на Телекабел, или да го префрлам и Интернетот на Телекабел сега кога и нивниот оптички Интернет е достапен во мојата зграда.
 
Член од
16 ноември 2005
Мислења
52
Поени од реакции
5
Да не заборавиме дека Discovery Channel, TLC i Animal Planet се 100% локализирани на македонски! Компензацијава што ни ја дадоа и воопшто не е компензација туку е чист криминал! BBC Earth допрва се локализира а за другиве канали воопшто не ни несакам да зборам, гарант ги имаат гратис добиено и ни ги имаат шлапнато на платформа а демек ние глупи сме и сркаме. Поздрав и се гледаме на Неотел или ако останат достапни како што се до сега на Телекабел бидејки провајдер кој не ти ги овозможува најгледаните канали во светот а тоа е пакетот на discovery, eurosport или FOX network е заебанција.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Како за инфо Телекабел си ги продолжиле авторските права за Еуроспорт и Discovery до 2020. Аирлија бричење од Вип и Телеком. :) Како си играат со корисниците мамето нивно. :)
 
Член од
24 август 2009
Мислења
73
Поени од реакции
85
Како за инфо Телекабел си ги продолжиле авторските права за Еуроспорт и Discovery до 2020. Аирлија бричење од Вип и Телеком. :) Како си играат со корисниците мамето нивно. :)
Ова проверена информација е или...
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Како за инфо Телекабел си ги продолжиле авторските права за Еуроспорт и Discovery до 2020. Аирлија бричење од Вип и Телеком. :) Како си играат со корисниците мамето нивно. :)
Vo red e toa ama treba i poveke balkanski kanali da ima na primer prva srpaka happy tv pink i red drugi ima luge sto sakaat balkanski kanali taka da treba poveke balkanski kanali inace bravo sto ke gi ima eurosport i Discovery
Ama treba poveke balkanski kanali da ima na Telekabel.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Корисниците на услугите за кабелска телевизија на ВИП и Телеком, можат да ги раскинат договорите без да плаќаат пенали, откако операторите укинаа дел од програмите, велат од Агенцијата за електронски комуникации.
Од први јануари операторите ВИП и Телеком ги укинаа каналите „Дискавери“ и „Јуроспорт“, заменувајќи ги со други канали. Корисниците на нивните услуги можат да ги раскинат договорите бидејќи не се испочитувани одредбите на договорите.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Еве, и потврда од застапникот. Телеком и Вип одлучиле да ја прекинат соработката, Телекабел и другите локални оператори ги продолжиле договорите. Кои дебили се човече. :mad:
http://lokalno.mk/one-vip-i-telekom-samoinitsijativno-gi-iskluchile-diskaveri-i-eurosport/
Eve sega stom moze bez penali dase raskinat dogovorite moze na telekabel ili neotel dase gledaat ovie kanali ** ke se isklucime od vip ili telekom ,no sto pravime so mobilnata telefonija koja nie vo kombo ili magenta pakti * gubime site povolnosti sto gi imame sega... taka da kako ida vrtime ni ostanuva G.... pozadi kene Dupa* kako sakaat, momentalno bez dogovor i so atv/dtv za odlicna cena e samo telekabel....
http://netpress.com.mk/poradi-ukinatite-kanali-dogovorite-so-vip-i-telekom-mozat-da-se-raskinat-bez-penali/
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.511
Поени од реакции
11.574
Како за инфо Телекабел си ги продолжиле авторските права за Еуроспорт и Discovery до 2020. Аирлија бричење од Вип и Телеком. :) Како си играат со корисниците мамето нивно. :)
Ова проверена информација е или...
Браво за Телекабел, сега можам да направам математика дали да ја исклучам само телевизијата од Вип ТВ, или да го исклучам и кабелскиот Интернет од Вип ТВ.

Единствениот вистински проблем се двата постпејд мобилни телефони за кои моите добија попуст кога се споија Вип, Оне и Близо во 2016 година, поради што ќе треба да видам колку ќе плаќаат ако се префрлиме на Телекабел или на Неотел, бидејќи сепак нивните мобилни телефони ќе останат на Вип.

Само оптичкиот Интернет од Телекабел заедно со кабелската телевизија ќе не` чинат 1.350 денари месечно, ако на ова го додадам и фиксниот телефон ќе не` чинат 1.500 денари месечно. На ова ќе треба да ги додадам двата постпејд мобилни телефони на Вип, но ќе треба да видам која тарифа ја користат сега со попустот кој го добија кога се споија Вип, Оне и Близо.

Како и да е, убаво е да се знае дека навистина имаме алтернатива на випосаните.

http://avmu.mk/trd-robi-telekabel/

http://avmu.mk/wp-content/uploads/2017/06/ROBI-Telekabel.pdf

И на официјалниот веб сајт на Телекабел се вратени Discovery каналите и ЕуроСпорт каналите во дигиталната ТВ понуда, а од аналогната ТВ понуда и онака никогаш не беа отстранети.

http://telekabel.com.mk/index.php/mk/телевизија/аналогна-телевизија/листа-на-аналогни-канали

http://telekabel.com.mk/index.php/mk/телевизија/дигитална-телевизија/листа-на-дигитални-канали

eurosport ke se ukinat sekade ne samo na vip telekom i telekabel.....
znaci pak ke kazam eurosport ke bide ukinat sekade vo makedonija bez razlika stp na neotel pisuva deka do oktomvri imaat dogovor.....
znaci ne e do vip nit telekom do samiot eurosport e kanalite imaat zabrana za emituvanje kaj nas....
А зошто, кој ја воведува забраната ?
pa samiot eurosport kanal......
dobro ne ti e cudno sto site operatori gi ukinuvaat kanalite? tuka ti e odgoborot
Среќна Нова 2018 година и на тебе.

Ако целта ти беше да уживаш во тролање на форумов, се надевам дека уживаше додека ти траеше таквото задоволство.

Во спротивно, добредојден си да придонесеш за објективна дискусија со реални факти, наместо со твоите лични шпекулации дека "сите" оператори ги укинуваа(т) Discovery каналите и ЕуроСпорт каналите.
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2010
Мислења
787
Поени од реакции
506
Браво за Телекабел, сега можам да направам математика дали да ја исклучам само телевизијата од Вип ТВ, или да го исклучам и кабелскиот Интернет од Вип ТВ.

Единствениот вистински проблем се двата постпејд мобилни телефони за кои моите добија попуст кога се споија Вип, Оне и Близо во 2015 година, поради што ќе треба да видам колку ќе плаќаат ако се префрлиме на Телекабел или на Неотел, бидејќи сепак нивните мобилни телефони ќе останат на Вип.

Само оптичкиот Интернет од Телекабел заедно со кабелската телевизија ќе не` чинат 1.350 денари месечно, ако на ова го додадам и фиксниот телефон ќе не` чинат 1.500 денари месечно. На ова ќе треба да ги додадам двата постпејд мобилни телефони на Вип, но ќе треба да видам која тарифа ја користат сега со попустот кој го добија кога се споија Вип, Оне и Близо.

Како и да е, убаво е да се знае дека навистина имаме алтернатива на випосаните.

http://avmu.mk/trd-robi-telekabel/

http://avmu.mk/wp-content/uploads/2017/06/ROBI-Telekabel.pdf

И на официјалниот веб сајт на Телекабел се вратени Discovery каналите и ЕуроСпорт каналите во дигиталната ТВ понуда, а од аналогната ТВ понуда и онака никогаш не беа отстранети.

http://telekabel.com.mk/index.php/mk/телевизија/аналогна-телевизија/листа-на-аналогни-канали

http://telekabel.com.mk/index.php/mk/телевизија/дигитална-телевизија/листа-на-дигитални-канали











Среќна Нова 2018 година и на тебе.

Ако целта ти беше да уживаш во тролање на форумов, се надевам дека уживаше додека ти траеше таквото задоволство.

Во спротивно, добредојден си да придонесеш за објективна дискусија со реални факти, наместо со твоите лични шпекулации дека "сите" оператори ги укинуваа(т) Discovery каналите и ЕуроСпорт каналите.
slusaj dekster ja imav informacija deka ke se ukinuva na sekade i zatoa kazav ne mi bese celta da trolam... i jas sum korisnik na vip uslugi i jas gubam....i jas gi pratev tie kanali... a sto se odnesuva do te odlucise dali si riba i ili devojka ... se nekako ne ti se ide od vip a samo go tupis protiv niv.....pozdrav i do tebe
 

Kajgana Shop

На врв Bottom