A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Ја неможех да ги најдам у хд Спортклуб
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Не работи BBС earth кај мене.
Вика не си претплатен?
А сум на комбо s пакетот
Има и кај други вака?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.514
Поени од реакции
11.585
Можи да ми сликаш како ти се наместени параметрите за пребарување на канали (nit, рачно, целосно) и да ги прескенирам?
Објавени се дигиталните фреквенции во пост #5034.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Не работи BBС earth кај мене.
Вика не си претплатен?
А сум на комбо s пакетот
Има и кај други вака?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Незнаат ни они што прават од толку пакети. Јави се види дали у пакет ти идат. Слично е и кај мене бидејќи сум корисник на ДТВ 120 пакет од екс Близу уште од 2012, и доплаќам 149 МКД за Спорт Тотал пакетот (СК 1, 2, 3, N1, Cinemania, Grand), и лудациве не ги зеле во предвид старите пакети па уште од контакт центарот ми викаат ќе треба уште 150 МКД да доплаќаш ако сакаш да ги гледаш СК 2 и 3 во HD, а СК 1 во HD го имам демек овој канал кај сите ќе бил free. Па така пошто ми е истечен договорот уште од пред 3-4 години можам и јас со нив да си играм малце, па после малце карање ми кажаа ќе разгледаме дали да ви ги пуштиме во тој пакет. :mad:
А па кога ги барав таа 3 пати се премислуваше дали ми следуваат у пакет или не, и на крај ете тоа излезе - ќе видат што и како.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Можи да ми сликаш како ти се наместени параметрите за пребарување на канали (nit, рачно, целосно) и да ги прескенирам?
NIT Search Parameter:
Frequency: 690000 kHz
Symbol Rate: 6875
QAM: 64

SK 4, 5, 6 ти се на 762 MHz ако бараш мануелно.[DOUBLEPOST=1514836158][/DOUBLEPOST]
Не работи BBС earth кај мене.
Вика не си претплатен?
А сум на комбо s пакетот
Има и кај други вака?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Незнаат ни они што прават од толку пакети. Јави се види дали у пакет ти идат. Слично е и кај мене бидејќи сум корисник на ДТВ 120 пакет од екс Близу уште од 2012, и доплаќам 149 МКД за Спорт Тотал пакетот (СК 1, 2, 3, N1, Cinemania, Grand), и лудациве не ги зеле во предвид старите пакети па уште од контакт центарот ми викаат ќе треба уште 150 МКД да доплаќаш ако сакаш да ги гледаш СК 2 и 3 во HD, а СК 1 во HD го имам демек овој канал кај сите ќе бил free. Па така пошто ми е истечен договорот уште од пред 3-4 години можам и јас со нив да си играм малце, па после малце карање ми кажаа ќе разгледаме дали да ви ги пуштиме во тој пакет. :mad:
А па кога ги барав таа 3 пати се премислуваше дали ми следуваат у пакет или не, и на крај ете тоа излезе - ќе видат што и како.
upload_2018-1-1_20-45-12.png
Не се тачни овие. 200 денари реално само за SK 2 HD и SK 3 HD. Овие IDXtra ХД, Showcase HD, Animal Planet HD ги исклучија, N1 верувам и така слабо е гледана, а не па во HD. Телеком барем имаат за 250 денари ама сите СК (+1-3 во HD) + сите Арени во HD за таа цена, Неотел целосно бесплатно ги имаат пуштено во најосновниот пакет :tapp: :eek:
Мајке ми не се нормални. :mad: На Неотел новогодишен подарок му дадоа Вип па и Телеком.

Инаку BBC Earth треба во сите пакети да е вклучен, барем според нивниот сајт.
 
Последно уредено:

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Со Спорт Клуб не можеа поголема глупост да направат. Таман ги пофалив, посебно и за BBC Earth.
Нека ги исклучат Спорт Клуб SD верзиите и нека ги остаат само HD, ќе заштедат струја и ќе биде се исто.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
Ги отклучија и Cinestar Premiere 1 и 2.

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
Ама тоа е гратис само еден месец


Sent from my iPad using Tapatalk
Од VIP и тоа е премија .Не осакатија цел пакет документарен од Discovery во ХД и СД со еден канал BBB Earth го компензираа.


Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Од VIP и тоа е премија .Не осакатија цел пакет документарен од Discovery во ХД и СД со еден канал BBB Earth го компензираа.


Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
Да,нè осакатијабез дискавери инаку кабелска без дискавери не е кабелска


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Не дека сакам да ги бранам, ама и дискавери не е тоа што беше (зборам само за дискавери каналот)
На времето имаше многу поквалитетна програма.
Митбастерс на пример.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom