Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Мене ме интересира, кога се договарале за упадот во Собранието, дали Муковски и компанија имаат волонтирано да ги отворат вратите или имаат фрлано коцка, па на кого ќе му падне парето? И друго, дали ако имаат волонтирано знаеа дека во Собранието има камери и се се снима? Има и други прашања кои ме мачат во врска со настаните од Собранието, ама прво мора ова да го знам.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
Da go vratime Grujo ako ne
moz Hojt li nema da dojde
Da napravime analiza i na youtube da stavime
војната 2001 а и сите предходни војни на Балканот кога ти беше во пелени ги испланира ЦИА, не амбасадорите тука , тие се само пренесувачи на пораки од нивните држави...
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
Мене ме интересира, кога се договарале за упадот во Собранието, дали Муковски и компанија имаат волонтирано да ги отворат вратите или имаат фрлано коцка, па на кого ќе му падне парето? И друго, дали ако имаат волонтирано знаеа дека во Собранието има камери и се се снима? Има и други прашања кои ме мачат во врска со настаните од Собранието, ама прво мора ова да го знам.[/QUOT

Glej im gi facite kako blago retardirani se site
[DOUBLEPOST=1511952261][/DOUBLEPOST]
војната 2001 а и сите предходни војни на Балканот кога ти беше во пелени ги испланира ЦИА, не амбасадорите тука , тие се само пренесувачи на пораки од нивните држави...
Da i sto mozeme nie da napravime ako resat taka da bide ?
Koj faktor sme ?
 
S

silmarillion

Гостин
Мене ме интересира, кога се договарале за упадот во Собранието, дали Муковски и компанија имаат волонтирано да ги отворат вратите или имаат фрлано коцка, па на кого ќе му падне парето? И друго, дали ако имаат волонтирано знаеа дека во Собранието има камери и се се снима? Има и други прашања кои ме мачат во врска со настаните од Собранието, ама прво мора ова да го знам.
Кажано им е дека ќе се иде на вонредна состојба во која по пат на сила Грујо ќе добие боља позиција за преговарање и ќе се договори сеопшта амнестија. Аналогно на тоа, покрај длабинската анализа зашто го испушија на избори ќе треба да направат интерна реконструкција на настаните да видат кој се испичка у задњи момент, дали тие во собрание или командата. Проблемот е што Грујо не сфати дека и со убиство на Заев, америте немаше да му простат што се сврте према Русите и Кинезите на поклонета држава од баш америте. Така да 27ми Април од аспект на америте изгледа како тотално небитен настан у кој и да имаше мртви немаше нешто многу да се претегнат. Место Заев ќе беше некој Маев и тоа е тоа. А тек сега со Хојт Ји ако стварно дојде им се доеба мамето. Се надевам на биро на првиот ден од работа ќе го пречекаат разни принтскринови и извадоци од весници : ) Да сум на негово место би издејствувал депортација на цели семејства од Америка ако имаат поврзаност со некој што изел говна за него овде :)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.446
Поени од реакции
36.381
Мене ме интересира, кога се договарале за упадот во Собранието, дали Муковски и компанија имаат волонтирано да ги отворат вратите или имаат фрлано коцка, па на кого ќе му падне парето? И друго, дали ако имаат волонтирано знаеа дека во Собранието има камери и се се снима? Има и други прашања кои ме мачат во врска со настаните од Собранието, ама прво мора ова да го знам.
Мислам дека со камерите се заебаа. Наредниот ден "непознати лица" упаднале во Собранието и ги собрале сите снимки од камерите.

Ама работата е што во исто време снимките се зачувуваат и на посебен сервер и таму останаа...:icon_mrgr:
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
Мислам дека со камерите се заебаа. Наредниот ден "непознати лица" упаднале во Собранието и ги собрале сите снимки од камерите.

Ама работата е што во исто време снимките се зачувуваат и на посебен сервер и таму останаа...:icon_mrgr:
pa nepismeni :D
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
I ne doznavme sea, koi se pravite teroristi ?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.014
Поени од реакции
3.757
Мене ме интересира, кога се договарале за упадот во Собранието, дали Муковски и компанија имаат волонтирано да ги отворат вратите или имаат фрлано коцка, па на кого ќе му падне парето? И друго, дали ако имаат волонтирано знаеа дека во Собранието има камери и се се снима? Има и други прашања кои ме мачат во врска со настаните од Собранието, ама прво мора ова да го знам.
Секако дека знаеле за камерите но сметале на тоа дека планот ке им успее па снимките ке си ги гледаат само интерно во партијата за да се фалат и да се види кој како си ја завршил задачата. Затоа, откако им се усра планот, прво што направија утредента пратија некои дечки од дбк да ги соберат снимките од собрание... али неписменоста си го зама данокот па снимките останаа.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
Ќе може линк?
ne go najdov od Ju Tjub, no ima duzina od internet no i pečateni vesnici od Srbija i Hrvatska... e sega ima nekoj nejasnotii, pišuva deka intervjuto za Večernje Novosti e od juni 2016 a Meyer dava analizi za nestručnosta na Trampovata ?? administracija okolu sostojbata na Balkanot, taka deka verojatno se raboti na poveće negovi izjavi, ne samo taa od 2016 ...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Мислам дека со камерите се заебаа. Наредниот ден "непознати лица" упаднале во Собранието и ги собрале сите снимки од камерите.

Ама работата е што во исто време снимките се зачувуваат и на посебен сервер и таму останаа...:icon_mrgr:
Aко знаеа за камерите и сепак волонтираа, тогаш се работи за амбиција да се лижат кај Гвујо. На обвиненјата за тероризам треба да им се надодатат и обвиненија за полтронство, иако тоа не е законски казниво. Сметаа дека ако планот успее ќе бидат привилегирани во новиот распоред на силите.

Кои говеда, мајко мила. Гнаси. 11 години грaбаа со двете раце, и потоа се согласија да убијат луѓе за да можат да продолжат да грабаат. Сето тоа треба да се затвори на минимум една деценија. Децата им плачеле.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom