Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
druze jas imam i vraboteni u mkd i invesirano poveke od sto ti i celo tvoe semejstvo ke zaraboti nardnive nekolku zivoti.
Исто и курви колку шо имаш клецнато цел форум толку го нема издркано
 
P

psychostasia

Гостин
Od kaj znaesh sto rabotime ja i moeto semejstvo? ;)
Ne se sekiraj, pozdrav do #patriotite vo Oustrelija.
Tebe date bivalo nemalo da sedis vo firom i da cekas na zaev.


Не знам вчера штокур барал Заев кај Хорхе. Требало скроз да ги одјебе и чао пријатно, какво помирување каков политички реваншизам бре.
 
S

silmarillion

Гостин
prvo nemam vrska so sidnej taka da zhabe skokas, po tvoja logika mnogu si glup posto 100 pati sum kazal kade ziveam. vtoro kuka u rockdale kosta poveke od zgradata u koja zivees, bashka sto rockdale e top naselba blisku do centar na okean, daleku podobra od drugite delovi kade ziveat emigranti u sidnej. treto deka si totalno nesposoben i kutar se gleda po tvojte postovi tuka... totalno nebitno zasto sakas promena na ime, fakt e deka sakas, deka si bez rbet, moral i pred se bez mozok. jebi ga sto moze da se ocekuva od kopilj od mesan brak, normalno mkd nisto ne ti znaci... aj sega produzi po potraga na asalen hamburger i zbori ni za gastronomija lol...
Батали ме мене, ја не се поистоветувам со држава ко глуперда ко тебе. Таткоти се поистоветуваше со Југославија па ете му ја сјебаа и ваљда сконта стариот дека не вреди. Како му се роди толку глуп син не му е јасно ни на него :) Продужи да праќаш пиратки и бамбус столици од Виетнам за фирмата со 10те вработени твои во Скопје : ))) Доста ти е урда и на тебе за денес :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.364
Поени од реакции
81.675
Meѓу приведените и правнукот на Методија Андонов – Ченто





Меѓу приведените за настаните од Собранието на 27 април, приведен е и правнукот на првиот претседател на Президиумот на АСНОМ, Методија Андонов – Ченто.

Јане Ченто, инаку претседател на македонското патриотско здружение “Пере Тошев” бил приведен вчера утрото, а информацијата ја потврдија и од здружението на нивната Фејсбук фан страна.

Засега не е познато со каква судбина ќе се соочи пред Кривичниот суд во Скопје.

http://markukule.mk/meѓу-приведените-и-правнукот-на-Методиј/
А син му у Вејце да не погинал на овој?
Ако не, ништо. Џабе плава крв, џабе педигре.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Хојт Ји ќе биде назначен за амбасадор во РМ --

http://fokus.mk/hojt-ji-ke-bide-imenuvan-za-ambasador-na-sad-vo-makedonija/
Ако ова е вистина Гвујо ќе го бара Бејли назад. Едвај чекам некој новинар од некој куртон медиум да го праша Хојт Ји дали Трамп знае дека Ји е амбасадор на САД во Македонија.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
Хојт Ји ќе биде назначен за амбасадор во РМ --

http://fokus.mk/hojt-ji-ke-bide-imenuvan-za-ambasador-na-sad-vo-makedonija/
ако им треба за притисок врз Србија подобро таму да го ставеа, но веројатно од тука подобро ќе го синхронизира формирањето на Голема Албанија, а кое го најави ех директор на Циа, имам пост вчера...
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
ако им треба за притисок врз Србија подобро таму да го ставеа, но веројатно од тука подобро ќе го синхронизира формирањето на Голема Албанија, а кое го најави ех директор на Циа, имам пост вчера...
Od prva ruka informacija ti e ova ?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.560
Поени од реакции
23.104
Батали ме мене, ја не се поистоветувам со држава ко глуперда ко тебе. Таткоти се поистоветуваше со Југославија па ете му ја сјебаа и ваљда сконта стариот дека не вреди. Како му се роди толку глуп син не му е јасно ни на него :) Продужи да праќаш пиратки и бамбус столици од Виетнам за фирмата со 10те вработени твои во Скопје : ))) Доста ти е урда и на тебе за денес :)

odamna te bataliv de ti rekov i predhodno ne te biva...

aj so ete neli glup si posto nemas memorija, aj sto ni edna pretpostavka ne ti e tocna ama i razmisljas ko napizdena srednoskolka od mesan brak
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom