Cinedays

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.810
Поени од реакции
33.657
Само Happy End или Killing of the Sacred Deer му одговара на Џими.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.810
Поени од реакции
33.657
Ајде вака. Договорот падна да го гледаме заедно Happy End на Ханеке. Проекцијата е во вторник, 14.11, во 22:00, кино Милениум. Се чекаме во 21:40 пред кафе книжарница Три, ГТЦ, прв кат, веднаш до кино Милениум.

Ќе ги тагнам оние кои присуствуваа на заедничките дружби изминативе години, а и некои кои знам дека сакаат да дојдат прв пат, па кој сака да се дружи, е добредојден (се извинувам ако испуштам некого, сепак многу луѓе беа): @Anon , @Corvus , @Shawn Spencer , @Saladin , @Andrew , @Natural-girl , @Shepard Fairey , @Iceboy , @MyloXyloto , @џимеј , @dragonsky , @Mary Poppins , @King Kai . Тагнете ги и другарчињата кои сакате да ни се придружат. Се гледаме на кино!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Хмм 22 ми е малку касно, може да заспијам в кино. Мада 1:47 трае, би требало да издржам.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Зависи како ќе бидам на работа, сакам да ве дружам, филм немам седнато да гледам 2 месеца, ќе гледам да се средам со смениве...
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Првиот филм на CINEDAYS (КВАДРАТОТ) е распродаден (450 продадени билети, 55 протоколарни).
Браос штом ја распродале премиерата. Лани шиткаа билети за Машиновозачот, а сега цела сала распродадена. :bravobe:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.810
Поени од реакции
33.657
Браос штом ја распродале премиерата. Лани шиткаа билети за Машиновозачот, а сега цела сала распродадена. :bravobe:
Лани беше филмче за кое повеќето прв пат слушаа, годинава е освојувачот на Златна палма. #NмаРазлика
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Лани беше филмче за кое повеќето прв пат слушаа, годинава е освојувачот на Златна палма. #NмаРазлика
Годинава се „шминкери“ и „позери“ што идат само на отворање. :D
#NмаРазлика

Многу ми е идиотски кога луѓе идат само на извикани филмови со Палми, Лавови и слични додатоци. Ако сакаш филм ќе отидеш и на некој филм од Панама, а не само на наградувани филмови.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Ајде вака. Договорот падна да го гледаме заедно Happy End на Ханеке. Проекцијата е во вторник, 14.11, во 22:00, кино Милениум. Се чекаме во 21:40 пред кафе книжарница Три, ГТЦ, прв кат, веднаш до кино Милениум.

Ќе ги тагнам оние кои присуствуваа на заедничките дружби изминативе години, а и некои кои знам дека сакаат да дојдат прв пат, па кој сака да се дружи, е добредојден (се извинувам ако испуштам некого, сепак многу луѓе беа): @Anon , @Corvus , @Shawn Spencer , @Saladin , @Andrew , @Natural-girl , @Shepard Fairey , @Iceboy , @MyloXyloto , @џимеј , @dragonsky , @Mary Poppins , @King Kai . Тагнете ги и другарчињата кои сакате да ни се придружат. Се гледаме на кино!
Ајде, 99% идам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Годинава се „шминкери“ и „позери“ што идат само на отворање. :D
#NмаРазлика

Многу ми е идиотски кога луѓе идат само на извикани филмови со Палми, Лавови и слични додатоци. Ако сакаш филм ќе отидеш и на некој филм од Панама, а не само на наградувани филмови.
Ја не знам ни на кој филм идам, ни шо има освоено ни колку трае ни кој е режисер/глумци, не знаев ни дека е отворање.

Како ти експерту заклучи од кои причини луѓето одат на филмови?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ја не знам ни на кој филм идам, ни шо има освоено ни колку трае ни кој е режисер/глумци, не знаев ни дека е отворање.

Како ти експерту заклучи од кои причини луѓето одат на филмови?
по празните сали во останатите денови, експерту. Се оди само на Вуди Ален филмови, отворање, затворање и поизвикани филмови. Останатите проекции едвај по 20-50 човека собираат.

А ако ти се најде во она „ќе одиш и на панамски филм“, ондак јеа, пошто мене ми се досадни фаци што не експериментираат и гледаат филмови со оцена повисока од 7 и 1000+ гласови на ИМДБ и награди од звучни фестивали.

Многу француски комедии има со оцена 5-6ка на ИМДБ и 10.000 гласови, што се добри комедии, а добиваат хејт ради тоа што се француски, панамски, шпански и слично, така што fuck off dude.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Све позеришта особено овој десно[DOUBLEPOST=1510267906][/DOUBLEPOST]
по празните сали во останатите денови, експерту. Се оди само на Вуди Ален филмови, отворање, затворање и поизвикани филмови. Останатите проекции едвај по 20-50 човека собираат.
Што бараш на популарните филмови?
Позер.
Ако ги посетуваш популарните филмови ќе немаш доволно време за експерименталните.

А ако ти се најде во она „ќе одиш и на панамски филм“
Ти тресеш глупости по многу различни основи, така што јас можам да се најдам во сè.

пошто мене ми се досадни фаци што не експериментираат и гледаат филмови со оцена повисока од 7 и 1000+ гласови на ИМДБ и награди од звучни фестивали.
Како може да ти е досаден некој со тоа што одлучува да си гледа општо прифатени добри филмови?
Ти си дефиниција за хипстер. Мене па, тие ми се досадни. Шалче, капче, ранче, смеѓа коса, очила... едно те исто. Ич не експериментираат.
Чекај малку бе, зар не беше ти оној што го бараше „експерименталниот“ српски филм Panama?
Да, да, ти беше тој. Ха-ха
https://forum.kajgana.com/threads/Помош-софтверски-проблеми-и-совети.8601/page-1026#post-7636317

Многу француски комедии има со оцена 5-6ка на ИМДБ и 10.000 гласови, што се добри комедии, а добиваат хејт
Француски комедии.
Звучни интересно за експериментирање.
 

Attachments

Последно уредено:

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Ајде вака. Договорот падна да го гледаме заедно Happy End на Ханеке. Проекцијата е во вторник, 14.11, во 22:00, кино Милениум. Се чекаме во 21:40 пред кафе книжарница Три, ГТЦ, прв кат, веднаш до кино Милениум.

Ќе ги тагнам оние кои присуствуваа на заедничките дружби изминативе години, а и некои кои знам дека сакаат да дојдат прв пат, па кој сака да се дружи, е добредојден (се извинувам ако испуштам некого, сепак многу луѓе беа): @Anon , @Corvus , @Shawn Spencer , @Saladin , @Andrew , @Natural-girl , @Shepard Fairey , @Iceboy , @MyloXyloto , @џимеј , @dragonsky , @Mary Poppins , @King Kai . Тагнете ги и другарчињата кои сакате да ни се придружат. Се гледаме на кино!
А и убаво ќе биде ако некој има контакт од гранде-јуве да го покани.

и @wot да дојде ако отворија визер линија од струмица до скопје.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Како што кажав веќе имам карти за Мајсторот и Маргарита во вторник, ќе го глеам Ханеке на репризата во 17.30 во среда. Така да, ќе кажете импресии...

Ако некој е експериментален филм, неизвикан, и со право добитник на Златна палма поради својата уникатност, сатира, паметен хумор и длабоко прикажување на еден поинаков начин човечкиот карактер и моменталното општество тоа беше филмот што го одбраа да се отвори годинешниот Синедејс, The Square. Јас ќе ти потврдам дека 80% од публиката не беше дојдена ради тоа што е победник на Кан, туку ради самата содржина и веројатно Force Majeure.

Во врска за The Square, малце послаб од Force Majeure, не ради самата структура и содржина туку поради тоа што некако не успеа толку да ме раздрма како претходниот. Инаку мислам сите ќе се сложат со мене што беа на филмот дека Рубен нуди такво искуство на гледање на филм што со секој свој негов филм воведува некој нов начин во кинематографијата. Предобрата камера, уметноста, прикажувањето на модерната технологија, не знам, за мене ова е експериментален филм. Фан сум и јас на нискобуџетни филмови и добри балкански филмови, али глупост е да кажеш дека сите дошле на премиерата само ради дека е победник на Кан.[DOUBLEPOST=1510273181][/DOUBLEPOST] upload_2017-11-10_1-19-34.png

:love::love::love::love::love::love:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom