Романтика и романтични гестови

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.681
Поени од реакции
13.295
Многу ја сакам романтиката...сега не ми е битно да бидеептен во свеќи и вино но, самите гестови да бидат изведени изненадно, со доза на спонтаност
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
уффф ИЧ не сум романтичен тип и ВООПШТО не ја сакам романтиката ... :tapp: не знам зошто ама мн одбивност имам кон тоа , некако ептен ми е патетичен секој романтичен гест !!! што да праам :-( лоша сум :)
 
Член од
27 октомври 2007
Мислења
73
Поени од реакции
0
sakam romantika no ne prwemnogu cesto:)onaka od vreme na vreme....
 
Член од
21 декември 2007
Мислења
168
Поени од реакции
1
ednas romanticar - sekogas romanticar!
"was this the face that launched a thousand ships
and burneth the topples tower of Illyum?
Oh, sweethe Helen, make me immortal with a kiss,
thy lips sucks forth my soul -
see where it flies!
Come Helen, come
give me my soul again,
here will I dwelve
for heaven bee in theese lips,
and none but thou
shalt be my paramour!"
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Дали ја сакате романтиката?Сакате ли партнерот да ве изненади со романтична ноќ.Балади,свеќи,пригушено светло,вино и еден ГОЛЕМ кревет а врз него Рози.:wub: :love2: :wub: :wub: :wub:
МРШШШШШШШ!!!!! МИ ЈА ЗЕМАШ ИДЕЈАТА!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Инаку.. Зашто да не.. Наспроти скитање сам по улици секоја вечер, добро би ми дошла една таква вечер. :D:D:D
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Романтични души или...

Дали сте по романтиката (и ако сте,споделете некое искуство кое ве оставило без здив од ваша страна или од партнерот) или пак за вас тоа се само лигави работи:)!?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Романтиката е ОК ама без претерано лигавење :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ах би сакала, ај ако ми дојде нешто на памет,
ама стварно не сум романтична душа:nesum:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сум романтична душа,сакам романтични моменти,ама да биде неиспланирано и да биде некоја таква мала убава ситница.
На пример да ме бакне додека врне или додека дува ветар,некои такви работи.Сум имала некои романтични моменти кои за некои други можеби не би звучеле толку романтично,али јас така си ги осеќам.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.681
Поени од реакции
13.295
Мислам дека имам одговорено еднаш на овакво нешто. Ај ќе одговорам пак. Ја сакам романтиката се додека не забега во кич. Значи без многу свеќи и амбиенти кои преоѓаат во кич туку само спонтаноста и изненадувањето би ги одвоил. И да сепак дождот како амбиент и тоа оној летен “пљусак’’ што би рекле хрватите.
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
169
Поени од реакции
0
Романтична сум , сметам оти секи човек, мало и вного е романтик,али не секи си го признава.Кој нема потреба от волшебството на романтиката?
По житејската п'тека к'м заветното б'деште, нак'де е устремен човек, он поминува през огин и вода, ветрове го дууат, дож го в'рне, сонце го грее, цветинја го кичат.
Таков е живото, обагрен во разни краски. кога на пат на човек има преп'ни камен, кога е тажен , кога мака е обвила с'рце, една добра дума, една песна, едно цвеке, една усмивка,едно гушкане, ке му помогнат да прескочи камено!
што се отнесува до лјубовта-она е -Жар в с'рце, огин в душата, л'чи в очите, грејнало лице!!!
Прекрасна, Божествена-тја- Лјубовта идва ведн'ж в живота, блјасва с неземна сетлина, пр'ска искри, и оставја незабравима следа след себе си! Ако ја немаше романтика,што ке остане кога лјубовта си помине, каков спомен ке е остал у човеко?
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Sum romanticna dusha, i sum osekala takvi momenti, ali ja se zadovoluvam so sitnite momenti na romantika ne so pregolemitee.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Под романтика отсекогаш сум подразбирала околниот амбиент...Добро поставена вечера, украсени свеќи, добар и луксузен хотел:)
Oна симнување на sвезди од небото и сл.пропратни глупости многу ме засмејуваат:)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Под романтика отсекогаш сум подразбирала околниот амбиент...Добро поставена вечера, украсени свеќи, добар и луксузен хотел:)
Oна симнување на sвезди од небото и сл.пропратни глупости многу ме засмејуваат:)
Исто и овде:helou:
Ми се имаше случено еднаш тоа симнување ѕвезди и не можејќи да издржам од смеење станав и си отидов. Глупаво е знам :kesa:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
сум романтична душа и тоа многу...живеам за романтиката..таа има посебно место во мојот живот..ми се десиле неколку романтични работи кои и до ден денес ги памтам и имаат значајно место во моето срце..сакам и јас да изненадувам романтично..да му подарам нешто ситно без никакво значење..спонтано да направам нешто романтично кое тој не го ни очекувал..ахх романтика:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom