Романтика и романтични гестови

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ја па иам гаден проблем, барем до сеа.
Ептен сум романтичен, и сакам вакви дешавки, ама партнерките ми били сигурно не романтични, па ретко ми се прикажувала шанса за да докажам дека сум романтичен.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
StormAngel напиша:
Ova ti e greska.
Treba ponekogas da mu se kaze na covek deka go sakas, i bez toj/taa da ti go pobara toa. ;)
Pomaga mnogu, veruj mi.

abe ne ponekogas mene ne mi e dovolno toa...sekoj den treba ne samo da kazesh tuku i da pokazesh....a romantikata umre odamna taka velat... daj be luge malku obrnete na romantika racinja drzenje, cunkuvanja ti rekov mi rece...ne e se u sex i sl. jas sum si romanticar u dusa i sakam site okolu mene barem po malku da se romanticni i da obrakaat vnimanie barem edna min u den na nekakov gest baknuvanje na raka ili barem kafe da i stavite na partnerkata, koleskata i sl.veke i toa e romantika oti e retkost i da znaete deka pali...a za zenive da se pravat malku poveke zeni ne nekoi isfrustrirani sex simboli ili sl. dajte malku smile malku podrugi raboti...eden zbor znaci mnogu

dajdo напиша:
ja mislam deka go iam napraeno najromantichniot gest a u isto vreme i najsladok mislam ja vaka ja sfakam romantikata!! za 17 rodenden na bivshata i se javiv u 2 sabajle i imav 50 crveni baloni vrzani za nejzinata terasa (zivee na prizemje i plus edno gooolemo kartonche so zborovite "za tebe od hm ma znaesh ti od koj te sakam" i normalno utre denta plus ja odnesov u grad da ja pochastam nesho
bravo be dajdo alal da ti e taka prodolzi!!!

jas dobiv 1000 crveni ruzi za 20tiot u mojot stan od bivshi, fustan i vikend u dubrovnik :) i toa nikogash nema da go zaboravam u mojot zivot...ali poentata e i u malite stvarcici koi go pravat zivotot poubav...

Ајде сите давајте предлози како би направиле романтика за вашиот партнер.:wub:
 
Член од
13 март 2006
Мислења
245
Поени од реакции
1
Романтична вечер!

Дали ја сакате романтиката?Сакате ли партнерот да ве изненади со романтична ноќ.Балади,свеќи,пригушено светло,вино и еден ГОЛЕМ кревет а врз него Рози.:wub: :love2: :wub: :wub: :wub:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Сакаме сакаме ...:)
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Јас лично сакам!И тоа многу!Самиот негов труд да се изгледа и биде романтично е она што ми значи.Не сакам претерување ама сакам од време на време нешто романтично како вечера тотално испланирана од него :wub:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Ја сакам. По природа сум многу романтичен тип, само штета што не можам да си најдам сродна романтичарска душа. Ама и подобро така.. многу во филм ќе влезиме ако и двајцата сме романтичари.:icon_lol: Сакам партнерот постојано да ме изненадува со романтични гестови.. јас тоа постојано го правам, ама многу ме нервира кога понекогаш не реагира на нив.:lut:


П.С. Би ја споила темава со романтични гестови ама, првите постови се содржајно различни.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
The`bItCh напиша:
Ја сакам. По природа сум многу романтичен тип, само штета што не можам да си најдам сродна романтичарска душа. Ама и подобро така.. многу во филм ќе влезиме ако и двајцата сме романтичари.:icon_lol: Сакам партнерот постојано да ме изненадува со романтични гестови.. јас тоа постојано го правам, ама многу ме нервира кога понекогаш не реагира на нив.:lut:


П.С. Би ја споила темава со романтични гестови ама, првите постови се содржајно различни.
Лелеееее:lut:Е тоа ме вади од такт!Ќе си прочита он ова :star:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Dani^^^ напиша:
Лелеееее:lut:Е тоа ме вади од такт!Ќе си прочита он ова :star:
И тоа како ме курчи! Ти трошиш време, енергија, мислиш како да го изведеш замислениот романтичен гест и тој на крај не реагира на него!!:(:ija:
Ти доаѓа да се убиеш, ама кога подобро ќе размислиш најдобро е него да го убиеш.:icon_lol::star:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Lele kako me nervira i mene toa! Si se potrudila se i toj mrtov laden!!?? :shok: Ne e fer,se propagja taka :(
Inaku sum epten romanticna i bi sakala se od toa :):):) Duri i najmaliot gest bi mi znacel.
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
I jas bi si sakal nekoj romanticen..............
Ama ne mi se pogoduvaat bas bas takvi
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
cherrykiss напиша:
Дали ја сакате романтиката?Сакате ли партнерот да ве изненади со романтична ноќ.Балади,свеќи,пригушено светло,вино и еден ГОЛЕМ кревет а врз него Рози.:wub: :love2: :wub: :wub: :wub:
мммммммммммм......... сакам:wub:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Лично ич не сум романтична, а кај другите тоа ми е дури одбивно :).
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
Goddess of Chaos напиша:
Лично ич не сум романтична, а кај другите тоа ми е дури одбивно :).
no coment
prv pat da slusnam vakvo nesto!svasta samo da se zborelo bezveze:blabla:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
cherrykiss напиша:
Дали ја сакате романтиката?Сакате ли партнерот да ве изненади со романтична ноќ.Балади,свеќи,пригушено светло,вино и еден ГОЛЕМ кревет а врз него Рози.:wub: :love2: :wub: :wub: :wub:
Нормално дека ја сакаме!:icon_lol:
Е сега, дотолку сеуште ме нема изненадено ... ама има и други начини освен тоа ... чак што више мислам дека и сам не е свесен колку е романтичен понекогаш ... :kajg:
Друга работа ... на моја голема среќа не е таков да не препознава романтичен гест од моја страна ... цени све и мх, мх, мх ај да не ја тупам:pehar:
 
Член од
15 март 2006
Мислења
95
Поени од реакции
5
Iako sum realist po priroda,dobro mi doagaat nekoi ubavo isplanirani romanticni veceri.Samo steta sto se pocesto jas gi smisluvam,odamna tipot ne me iznenadil:lut:Ali nema veze,pak e super :wub:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom