Романтика и романтични гестови

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
asfalt напиша:
ех сеа и ти, не моиш да речеш виното е клише, пошто виното е од памтивек поврзано со љубовта, еве кај нас со љубовта кон Христа, и се разбира дека виното има некоја енергија, шо е секако романтично и далеку од клише...
Добро, еве да го тргнеме на страна тоа со клишето, сепак нема потреба од вино за романтика, пред се зошто лично не сум љубител на вина. :) Генерално, нема потреба од алкохол...

Сеа, тоа си е индивидуално, нели. :icon_lol:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Oк, генерализирање-никако! ама сепак добра работа е тоа... јас обожавам винце, и вапцано јазиче:)))) така да...
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
ne mora nesto posebno da bide ambientot. ponekogas i neznosta go pravi seto toa romaticno da bide. cokolado ili med mi se sovrsena kombinacija za romantika.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ако под романтика се подразбира милион свеќи, кревет послан со ружини латици, рецитирање на поезија,симињање на ѕвезди и слични филмски клишеа онда не правам ништо такво, нити пак очекувам партнерот да го прави тоа за мене.
Не ми се потребни посебни гестови или којзнае какво пренемагање за да се осетам како на "седмо" небо. Доволно ми е да ме погледне за да знам дека му значам(ух, у поезија забегав:icon_razz). Така да, тргнувајќи од себе, најчесто покажувам љубов со спонтани,мали гестови, како на пример, некое мало поклонче без посебен повод, слатка(али не лигава:icon_bigg:icon_razz) смс порака и сл.:)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Не сум романтик али сакам такви работи ама ретко. Свеќи, вино, тивка музика и слична таква атмосфера може, некој гест:smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Па сум за во одредени случаи...може и така да се почне ама после и да прерасне во нешто...:vozbud:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Sakam da me iznenadi partnerot so nesto romanticno, do sega mi se nema sluceno. Riba sum vo horoskop.. po defakto romanticna dusa :)
imam pisuvano na forumov za nekoi situacii sto gi imam napraveno so devojkata... svekicki vecera vince i slicno...
:)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
epten sakam romantika...zivotna zelba mi e da si najdam nekoj romanticen...ruzi da mi kupuva...lele epten sakam...ednas tatko mi za rodenden na majkami i kupi 30 ruzi...tolku godini praese...jas pomala bev :)ah..soubo..... sum pravela jas romantiki..ehee...romanticni veceri...so sveki jadenje...vino....i red drugi raboti...pa sum mu stavala pismenca vo palto...bez da znae :)ama mene nisto :(
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
обожавам романтика!!!А и самата сум врло романтична особа:pipi:Сакам да изненадувам со убави работи но сакам и да ме изненадуваат.И од партнерот очекувам да биде исто многу романтичен за времето да ни биде исполнето со мн.убави моменти:pipi:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
А пијам вино обавезно ја заебуем романтиката :icon_lol: сакам бе романтика,јас сум романтичар,имам неискористени квалитети ама немам со кого да ги поделам :( :pos:
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Сакам романтика..Али спонтана, неќам кога е организирано.. Сакам полна када со пена, со црвено вино, и после тоа покрај камин гушнати. АЛи тоа да не биде испланирано
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Romantika... aaahhh... sodrzana e vo sekoe delce od mene :pipi:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дефинтивно сум ептен романтична личност и многу сакам романтични моменти, али како што рече некој погоре, тоа да биде спонтано и неиспланирано.
И не мора да биде со вино,со свеќи...
Едноставно моментот да се погоди...
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Сум, веома.
Арно ама, мојата инспирација многу зависи од дотичниот.

Ако знам дека ниту ќе го примети,па уште помалце цени гестот и сето сценарио, кревам раце.
A инаку јас лично стварно ценам, пошто многу ми значи посветеното внимание :)
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Леле колку копнеам за една таква вечер. Ептен романтичарски тип сум, непоправлива романтичарка.
Сакам, сакам, сакааам...
Исто сакам и да правам романтичарски гестови, ме исполнуваат и прават да се заљубам уште повеќе.
А и кој не сака внимание..посебно од ваков тип..
И да, таквите моменти остануваат засекогаш врежани во сеќавањата..
Никогаш нема да се избришат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom