Романтика и романтични гестови

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Пригушено светло, фонди со растопено чоколадо и јагодки, после тоа една многу добра масжа би и приредил со некое етерично масло, која понатаму би прешла во увертира во бурната ноќ.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
  • Романтична вечера, со свеќи, седнати еден спроти друг (не се може без неа)
  • Црвено винце, за пиење
  • Тивко опуштачко музиче во позадина (Barry White на пр.)
  • После вечера, продложување со уживање на винцето во убодно троседче гушнати (и сите попратни ствари)
  • Следува заплетот :) (со сите марифети)
  • И секако расплет во када
 

Worf

Leader of the High Council
Член од
1 мај 2006
Мислења
412
Поени од реакции
3
Зима, истура снег, планинска колиба, камин, оскудно облечени, добро црвено вино, 2 чаши и нормално твојот/ата сакан/а! Ништо повеќе!
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Worf напиша:
Зима, истура снег, планинска колиба, камин, оскудно облечени, добро црвено вино, 2 чаши и нормално твојот/ата сакан/а! Ништо повеќе!
Па кој ти прај романтика на тоа време :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Koga devojka ke stigne na vozrast od 24-5 veke e puna so iznenaduvanja i pokloni koi se dadeni na najrazlicni nacini..romanticni i neromanticni. Ako ednas dobila 100 ruzi..veke vtoriot pat toa i e ko repriza i sve ostalo sto veke dobila ne e za nea potpolna romantika. Od toj aspekt za da mozes da pogodis nekoja osoba i da ja dopres dlaboko mora da gi znaes nejzinite cuvstva i zelbi, treba da znaes sto i fali i naravno da znaes kako da ja ispolnis. Iskreno za romantika dusha davam...i mnogu mi e zal sto vo posledno vreme devojkite se so izguben oset na romantika, razocarani, nepoverlivi i krseni!
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
па дефинитивно правам со гестови со делата , додека сме заедно со начинот на однесување незнам али имам многу работи што си ги знам ама не ви ги кажувам после ебачи.та ќе станете. али правам зошто знам дека и се потребни на девојката и убаво и е
 
S

Sasha

Гостин
Obicno preku sitnici mu pokazuvam kolku go sakam,nekogas mu pisuvam i romanticni pesni,za da si ja iskazam ljubovta sto ja cuvstvuvam kon nego!
 
Член од
2 февруари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
1
Romantika

Sakam da znam dali seuste postoi nekoj koj e romanticen. Dali nekoj razmisluva kreativno i interesno, koja e najromanticnata rabota sto ste ja napravile ili nekoj predlog ili idea, nesto sto bi sakale da vi napravat!
:smir:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
озбилно, ај дај кажејте што според вас е најромантично... некаде на планина со саканата особа, излежавање, со гитарче, поглед од височина, колоритно зајдисонце, тркалање по сочна трева,прегрнати...
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Глупаво би било љубовта да се ские во себе,да ја чуваш ада не ја покажуваш!

Секој човек има потреба и сака да го има покрај себе саканиот, и се разбира да ги искажува чуствата на свој начин,да биде оргинален!

Најчесто многу ми се свигаат оние мали ситници кои ми даваат до знаење дека тој нешто чуствува за мене!

А јас како ги искажувам! Па и јас изглеа со тие мали ситници, а најчесто со те сакам во очи! Али го велам само ако навистина го чуствувам. а ако е кажано без чуства не буди кај мене никаков ефект а помалку кај партнерот!
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...samo muabet praenje,prikaski i paznja kompletna...kombinirana so odbrani frazi i zborovi i nema utka nikad...
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
Мистичен напиша:
Дали ги правите и на кој начин му ставате до знаење на партнерот дека го сакате? :)
da , ama da bide iskreno . ako ne e iskreno , zenite osekaat
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
A? Па не е само тоа ТЕ САКАМ романтичен гест, нели? Понекогаш ако на пример бил таков денот знам да ја изненадам со нешто убаво, на пример убава црвена роза:back:. А најдобра ситуација до сега ми била кога ептен истураше снег а јас изнервирано и се јавив на сега бившата моја сакана, и реков да излезе баш на местото каде што има најмногу улични светилки а снегот така врнеше што скоро ништо не се гледаше освен светлата. Јас нормално имав ружа во рака и ја чекав како по обичај:). Дојде и уплашена ме праша што ми е а јас ја извадив ружата и на целиот тој снег уффф, се наежив додека го пишував ова. И ми разбуди спомени:( али ај добра роматника е сепак за убави моменти кои што се памтат
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Тоа вечера со свеќи, вино, бла, бла... Клише. :) Мене поромантично ми е кога правиме некои “наши„ работи, нешто интерно, посебно, поразлично... Иначе секако дека треба романтика во една врска, ништо без тоа. :) Нежност, убави зборови, мали слатки изненадувања... Доволно е. :)
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
ех сеа и ти, не моиш да речеш виното е клише, пошто виното е од памтивек поврзано со љубовта, еве кај нас со љубовта кон Христа, и се разбира дека виното има некоја енергија, шо е секако романтично и далеку од клише...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom