Романтика и романтични гестови

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Романтичен? Самиот хороскоп ми налага да биданм таков...сум прочитал,романтичен,стаствен,емотивен...можеби и добро е некогаш романтика,но во последно време не се прави многу многу,убаво е кога некој ќе направи за тебе нешто што ќе ти го стопли срцето,ќе те разнежни и слично...но да не претеруваме некогаш тоа знае да стане и здодевно
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Во глобала,не сум романтична душа,иако понекогаш сакам да бидам,ама или не ми успева,или не знам како:kesa:А сакам кога некој ќе направи нешто романтично за мене,но сепак тоа да биде во границите на нормалата,инаку може да предизвика спротивен ефект:)
 
L

LittLE_SugAr

Гостин
Шеќер...незнам шо да речам

Романтика-патетика



Напишано од Lady
Под романтика отсекогаш сум подразбирала околниот амбиент...Добро поставена вечера, украсени свеќи, добар и луксузен хотел:)
Oна симнување на sвезди од небото и сл.пропратни глупости многу ме засмејуваат:)


Delux на овој коментар мислев.На симнувањето на ѕвезди итн. тоа на мене не ми е романтично.Романтика на пример седете некаде заедно и го гледате зајдисонцето.Затоа го реков тоа.Извини ако некаде сум погрешила.
 
D

Delux

Гостин
Напишано од Lady
Под романтика отсекогаш сум подразбирала околниот амбиент...Добро поставена вечера, украсени свеќи, добар и луксузен хотел:)
Oна симнување на sвезди од небото и сл.пропратни глупости многу ме засмејуваат:)


Delux на овој коментар мислев.На симнувањето на ѕвезди итн. тоа на мене не ми е романтично.Романтика на пример седете некаде заедно и го гледате зајдисонцето.Затоа го реков тоа.Извини ако некаде сум погрешила.
Ама не треба да ми се извинуваш...ништо не сум ти забележил ниту нешто ти замерувам.
Зајдисонце е твој репер за романтика,ништо страшно.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Добро де, секој со свој "репер за романтика". Може звучи како клише ама за мене ружите, свеќите, зајдисонцето, огнот, тоа е романтика. И уште нешто, колку ќе бидеш романтичен зависи и од личноста со која си.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Добро де, секој со свој "репер за романтика". Може звучи како клише ама за мене ружите, свеќите, зајдисонцето, огнот, тоа е романтика. И уште нешто, колку ќе бидеш романтичен зависи и од личноста со која си.
apsostrumfno - "sprema covekot i kotekot "
inaku da za "zacvrstuvanje" moze i lady in red so red red vine i nekoi cokolatca - nikogas nema da ti izbega:smir:
-provereno:pos2:

Не пишувај со болдирани,добро ни служи видот!
Leandra
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Споени се,да не се расплинуваме (како што би рекол мојот шеф :) )
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
Hmm

па пред 3-4 месеца на едно девојче шо го сакав ептен... ама не ми обрнуваше внимание! И појдов во цвејќара и купив еден букет и една кутија со чоколадчиња... cherry мислам се викаше... таја е така поромантична(cherry тоа бонбоњерчето) и и напишав едно писменце и и ги остадов пред врата и избегав(да не ме вит ) и другата вечер во оаза(дискотека) дојде и ми рече фала и падна добро мување :D:D ! Некогаш се исплаќа да бидеш романтичар ! :)
 

^182^

The New Girl
Член од
12 јануари 2008
Мислења
77
Поени од реакции
25
romanticni slucaevi mi se imat slucuvano mnogu ... haha smesno e malku. odev si nakaj doma i bas mi se pojavi toj sto ne trebase ("golem" fraer e deteto a mene toa me nervirase i sakase na glup nacin da dojde do mene) i zema na cel glas pesna da mi pee S: site go slusat on pee a na mene sraaaaam sraaaaam hahahaha

ina4e interesna slu4ka bese :pos2:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Романтика во мали примеси да, :) Сакам, и преферирам, и приредувам на одредени особи
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
некогаш не се битни зборовите туку делата .....
ми збореа и мене ама нишо од делата.....
а делата можат да кажат многу


јас не знам дали и имам некој да му кажам дека го сакамм...
па да пријателите мајка ми ......не сум баш заљубена

поздрав
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
38
Поени од реакции
2
Како те изненадил дечкото/девојката

Како те изненадил дечкото/девојката???


Мене девојката ме има изненадено 1000 пати, ама на 17 август 2008 година... таман пред излегување додека ја чекам, ми звони и вика качи се да се пресоблечам оти се извалкав.. И се качувам горе, и шо да видам, торта, прскалки, полу-осветлена соба од свеќи насекаде, шампанјац и две стегнани чаши... другото е наша работа:baeh:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Сакам романтика и романтични гестови под услов да се креирани од соодветната личност инаку би доживеале спротивен ефект кај мене затоа што сум слабо романтична да не речам ич иако во секој случај зависи од личноста.
А од мене романтика ако некој чека најверојатно има и да се изначека па затоа со време нека си се помири со судбината :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom