UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Одличен. Вчера после прегазувањето клецкав, а денес до пред саат и пол бев на работа која ми носи 50+к месечно. Ти што правеше од вчера од 22:30 до сега, освен што замараш по форуми и очекуваш некој на форум да ти се „правда“? Мизерија.
Кое е дно треба да си да се фалиш у тема за ЛШ дека си клецкал и имаш плата 50к.:pos:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Абе баерн неможе да им направи шанси на волфсбург и хофенхајм а истиве креираат шанси со леснотија. Очигледно анчелоти незнаеше кај тера никаков концепт сите трчаат ко муви без глави во одбрана па не е до толку тимот.

Можеби за освојување ЛШ би им требало да се поклопат коцките али да неможеш игра да развиеш против просечни БЛ екипи очогледно не штима. Па истиов тим победи во мадрид пред 6,7 месеци и да не беше црврниот можеби ќе се пласираше понатаму.

За трансфери што треба да се уложи треба доста се носеше баерн во европа со евтини играчи 40 мил им е најскап трансфер а на јунајтед и сити 40 мил им се поевтините играчи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.747
Тешко да поверува човек дека некој како стелт зема 50к месечно, али све е можно у државава.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Одличен. Вчера после прегазувањето клецкав, а денес до пред саат и пол бев на работа која ми носи 50+к месечно. Ти што правеше од вчера од 22:30 до сега, освен што замараш по форуми и очекуваш некој на форум да ти се „правда“? Мизерија.
Кај си бе Диме Спасов бе, што направи со швалерката, ќе те тужи?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Нешто смрди и во трансфер политиката на Баерн, веќе две години по ред преплаќаат чудни играчи (Толисо, Санчес), нешто што е сосема несвојствено за екипа како Баерн која отсекогаш била синоним за сигурност и стабилност. На страна секако проблемот со Карло кој најубаво го опиша Џонтра, еднодимензионален готован од тренер.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Кимих не е по дифолт десен бек .. туку принудно игра на таа позиција ако не се лажам заден везен му е природна позиција нешто како Алонсо .
Епа чим дадоа 100 милиони за Ренато, Толисо и Руди значи и не рачунат толку на него за та позиција.. Како и да е, одличен десен бек е од то шо сум гледал.. Посебно за Германците.. На европското лани најдобар поединец им беше

Од четворицата одбрана вчера + голманот, најмалце крив е Кимих.. Алаба веќе некое време го буши кој ќе стигни незнам шо му се деси
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Епа чим дадоа 100 милиони за Ренато, Толисо и Руди значи и не рачунат толку на него за та позиција.. Како и да е, одличен десен бек е од то шо сум гледал.. Посебно за Германците.. На европското лани најдобар поединец им беше

Од четворицата одбрана вчера + голманот, најмалце крив е Кимих.. Алаба веќе некое време го буши кој ќе стигни незнам шо му се деси
Тоа се тие непотребни трансфери кај Баерн ..
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.934
Не дека ќе им ги решеше сите проблеми, ама требаше Баерн да го искешираа Алексис. Дефинитивно ќе беше замена за едниот од Рибери/Робен.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.273
@Џони Вајсмилер

Значи си ги гледал сите натпревари и сметаш дека играчите се слаби и единствено виновни се тие што прикажаа таков лош перформанс против Волфзбург, Хофенхајм и ПСЖ.Исто како што сметаш дека и под било кој друг тренер дека така ќе играле против Волфзбург, Хофенхајм и ПСЖ. Значи не креирале шанси и играле лошо бидејќи играчите се слаби.
Твое мислење и имаш право на тоа. Исто како што и јас имам право да не се согласам ама тотално ич со тоа и да ми изгледа смешно дека Лева, Видал, Тиаго, Хумелс, Мартинез и др. дека толкав им бил максимумот и дека под било кој тренер ќе играле така лошо како што играа.

За тоа со Игорче јас дискутирав со него изминатите денови напоменувајќи му дека централните дефанзивци се просечни и слаби за да очекува успех во смисла да прикаже супер игри и да се спротистави добро таа одбрана со офанзивците на Тотенхем и Реал. Исто како и лошата полтитика да ги враќаат Шахин, Геце и Кагава кои веќе нема да играат како шо играа на почетокот кога беа во Дортмунд пред неколку години. Тоа не се веќе млади играчи, а од младите играчи како Пулишич немам ништо лошо кажано (така да не знам од каде го извади него) напротив мислам дека ќе го биде во иднина и ќе станува се подобар играч. И дискусијата ја зпаочнав откако го забележав тоа сезонава, а не кога тој пишал дека Суле и Руди се лоши играчи. Па чекај демек контра ќе му одам како ти што пиша „Игорче им кажуваше дека се слаби играчи, но тие му возвратија дека играчите на Дортмунд се слаби“ :pos:
Кој што сака нека пише за Суле и Руди, но тие никако не се лоши трансфери и ниту се донесени за замени за Рибери и Робен бидејќи играат на други позиции. Едниот без пари дојде и изненади веќе сезонава, другиот со потенцијал да биде еден од најдобрите централни дефанзивци.
И никако не можам да се сложам со Игорче или да водам дискусија кога почна да користи детски реплики од типот на Топрак е велемајстор за Суле и слично како што вчера цитирал еден член бидејќи се инаети зашто сум искритувал политиката на клубот. Или пак мене хејтер на Дортмунд да ме прави зашто сум рекол дека управата на Дортмунд прави грешки со тоа што ги враќа веќе екс играчите како Геце, Шахин и Кагава кои нема веќе да ги прикажуваат игрите што ги прикажувале во минатото додека играле во Дортмунд и што купуваат централни дефанзивци како Бартра и Топрак.
Дортмунд никако не се ниво на Баерн за да правам споредби, но никако не се веќе за жалење сооглед на тоа колку пари земаа од играчи шо продадоа и како и на кој начин ги трошат за играчи како Топрак и Бартра.

Марсијал и Де Брујн имало време кога можеле да се донесат за смешни суми? Стварно?
Па Марсијал по првата професионална сезона во Монако замина во јунајтед за околу 80 мил.евра. Де Брујн првата сезона беше позајмен во Вердер од Челзи па после купен од Волфзбург за да после биде продаден 80 мил.евра на Сити.

Велиш Хамес е перфектен во тим кој што игра офанзивен фудбал и има слобода во играта. Па каков фудбал игравме во минатото под Пеп и Хајнкес? Дефанзивен ли? Ти викам чекај да помине некое време па ќе го коментираме Хамес, сега после второто коло ЛШ и 7-то коло Бундес не е фер да коментираме за Хамес дали ќе го биде и дали е погрешен трансфер кога цел тим играше слабо сезонава освен два-тројца играчи. Рекво и јас малку се сомневам во него ама дајте нека помине време па после ќе судиме.

И не сме биле во филм дека сеуште сме јаки како претходните сезони, напротив и Ченто и bayern_fan и MiaSanMia често зборуваа дека треба јаки играчи да се земат за замени на Робен и Рибери. Зборот ми е као што кажав веќе 10 пати и ќе ти повторам пак. Никој не вели дека со тие гирачи сме број 1 или број 2 кандидат за титула во ЛШ ама никој не може да ме убеди дека не можеме да играме убав фудбал и да се спротиставиме како што доликува и да се носиме со тимови како ПСЖ, Челзи, Ливерпул, Јунајтед, Сити и Барса. Па било кој тим да играше со нас вчера од тие шо ги набројав исто ќе не победеа. Ама не заради тоа што играчите се слаби туку заради Анчелоти. Затоа што лошо игравме и против Волфзбург и против Хофенхајм. За среќа се реагираше и навреме се даде отказ на Анчелоти.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Нешто смрди и во трансфер политиката на Баерн, веќе две години по ред преплаќаат чудни играчи (Толисо, Санчес), нешто што е сосема несвојствено за екипа како Баерн која отсекогаш била синоним за сигурност и стабилност. На страна секако проблемот со Карло кој најубаво го опиша Џонтра, еднодимензионален готован од тренер.
Баерн пред се најмногу се заеба кога го даде Крос за 30 денари а како негова замена го доведе факинг Тиаго Алкантара, ако нејќат они да признаат...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Баерн пред се најмногу се заеба кога го даде Крос за 30 денари а како негова замена го доведе факинг Тиаго Алкантара, ако нејќат они да признаат...

Тиаго и Крос играа во баерн една сезона па потоа си отиде Крос. Крос бараше 10 мил баерн му нудеа 8 мил за 2 милиони се ценкаа Румениге и компанија демек не заслужувал а Геце зимаше 12. И на крај да биде најтрагично баерн фрла 80 мил за Санчес и Толисо играчи од средината за кој немаше да има потреба доколку Крос останеше.

Добар играч е Крос али Реал е моментално машинерија и на просечен играч не би му се глеале недостатоците. Коа тимот е скоцкан тогаш и самите играчи изглеаат подобро па баерн 2013 реваншто со барса го играше со 35 годишен ВАН ФАКИНГ БАЈТЕН и не му мрднаа истиот ван бајтен што му го пиеа мозокот 3 години.

Муабетот ми е и Крос да е сеа во баерн место X игрча ќе се изгуби во сивилото и нема да може ништо да направи.

Некој луѓе направија ко баерн да има моментално просечен тим а реков истиве играчи се држеа со Реал пред 4,5 месеци.

Не штимаше со Анчелоти имаше многу шпекулации дека немале многу фитнес тренинзи игрчаите не биле доволно добро физички спремни, тактика нула само пуштени играчи на терен дефанзивна организација нула. Сеа искочи и статија на спорт1 како анчелоти им го соопштил првиот состав против ПСЖ, влегол остаил ливчето и си искочил го бапна син му асистент таму ау.

Има и шпекулации дека Анчелоти е веќе договорен со некој кинески тим па затоа сакал да си иде како и да е уште од пријателските летово се виде дека не иде работава нешто
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom