UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Конечно да се сложам со Прокрастинаторот, има квалитет во Кимих само да не го шетаат лево десно, нека си ја закова една позиција.

Инаку @Uli Hoeneß навивач на Баерн на форумот на Ман Утд пишува дека уште од старт му била шкљ работава со Карло а и големиот дел германски навивачи на Баерн како него го имале истото мислење. Најмногу зошто во тренерскиот тим набутал пола роднини и фитнес тренерот се појавил со цигара на еден тренинг и имало муабети демек и Алаба му се приклучил на по една :icon_mrgr:


:pos: :(
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.945
Поени од реакции
25.213
Овие тројцата за Баерн секогаш колективно ги снемува после пораз, на чело со @STEALTH :pos:
Него @STEALTH уште го нема бе. Секогаш ми бил глуп тој муабет дека се губат фанови после пораз, затоа што најчесто сум ги гледал тука како пишуваат. Ама стварно е фасцинантно како се губи он секогаш после пораз на Баерн, секоја чест :cuc:
Овој па го види :facepalm:

Вчера после саат време откако завршија наптреварите пишал не снемувало после пораз, сега пак. Да не треба веднаш после крајот на натпреварите на Баерн да пишувам тука и да давам отчет заради некој како тебе да не помислува дека не снемувало по пораз. Не смеам после неколку саата или ден подоцна да се појавам на темата и да пишам впечаток од натпревар и мислење? Значи до саат најкасно по крајот на натпреварот морам тука да се појавам според тебе така?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Конечно да се сложам со Прокрастинаторот, има квалитет во Кимих само да не го шетаат лево десно, нека си ја закова една позиција.

Инаку @Uli Hoeneß навивач на Баерн на форумот на Ман Утд пишува дека уште од старт му била шкљ работава со Карло а и големиот дел германски навивачи на Баерн како него го имале истото мислење. Најмногу зошто во тренерскиот тим набутал пола роднини и фитнес тренерот се појавил со цигара на еден тренинг и имало муабети демек и Алаба му се приклучил на по една :icon_mrgr:


:pos: :(
На Алаба треба да му дадат да пуфне нешто друго пред утакмица зашто веќе сезона-две е послаб од Прањиќ.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.945
Поени од реакции
25.213
Конечно да се сложам со Прокрастинаторот, има квалитет во Кимих само да не го шетаат лево десно, нека си ја закова една позиција.

Инаку @Uli Hoeneß навивач на Баерн на форумот на Ман Утд пишува дека уште од старт му била шкљ работава со Карло а и големиот дел германски навивачи на Баерн како него го имале истото мислење. Најмногу зошто во тренерскиот тим набутал пола роднини и фитнес тренерот се појавил со цигара на еден тренинг и имало муабети демек и Алаба му се приклучил на по една :icon_mrgr:
И мене ми беше сумлива работата со Карло, зашто следев и тренинзи и пресконференции од стартот на неговата работа. Ама помислата од тоа шо освојувал титули со Реал и Милан ме некако тераше да си седам мирен и ми даваше надеж дека ќе си биде во ред работата. Го пишав тоа и во фан клубот прееска.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Не ви беа потребни денови во 2013-та да се појавите, напротив, ве имаше на претек после секоја утакмица.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Не ви беа потребни денови во 2013-та да се појавите, напротив, ве имаше на претек после секоја утакмица.
2013 е пред 4 години кога сме биле со други обврски во животов. Свесен си кои глупости ги трескаш? Колку мизерен муабет терате, жалосно дури.

едит - најди пост од 2013 кај што сме се курчеле после второ коло во групи. Ти сакаш да направиш паралела со нокаут фази кога нормално дека еуфоријата е поголема или разочарувањето поголемо. Како и да е - дно муабет сакаш да направиш, продужи си сам.
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
2013 е пред 4 години кога сме биле со други обврски во животов. Свесен си кои глупости ги трескаш? Колку мизерен муабет терате, жалосно дури.

едит - најди пост од 2013 кај што сме се курчеле после второ коло во групи. Ти сакаш да направиш паралела со нокаут фази кога нормално дека еуфоријата е поголема или разочарувањето поголемо. Како и да е - дно муабет сакаш да направиш, продужи си сам.
Можам да ти најдам пост од 2017 кај што се "курчиш" пред утакмица од второ коло во групна фаза.
...и покрај толку обврски секако.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не може никој да ме убеди дека со тие играчи шо ги има во Баерн дека не можат да играат јак и борбен фудбал така да вината си е кај Анчелоти. Го спомнуваш Робен дека е стар, но забораваш дека сезонава и играчи како Видал, Тиаго и Левандовски играат слабо. Па не игравме само вчера слабо. И со Хофенхајм на гости изгубивме 2:0, ептен слаба игра прикажаа, дома со Волфзбург исто. Ама толку си ги гледал и тие натпревари освен вчера со ПСЖ можеби. А за титула во ЛШ и да имаш прејак состав тоа не ти гарантира титула во ЛШ исто како што и на ПСЖ тоа не им гарантира со Нејмар и Мбапе. Долги години веќе гледаме ЛШ и сите ни е јасно дека за титула да освоиш во ЛШ треба сите коцки да се поклопат. Но, не може никој да ме убеди дека со тие играчи било кој тренер да ни бил дека ќе игра таков мизерен фудбал.
Сте се фатиле читам и вчера за Суле и Руди. Па Суле, Руди и Кимих беа единствени добри играчи во тимот сезонава. Суле е млад играч со потенцијал да биде еден од најдобрите дефанзивци башка за млаку пари што се донесе сооглед на днешните суми шо се вртат. Тоа дали ќе биде и дали ќе успее е друг муабет. Руди како слободен играч дојде и сите фанови на Баерн ги изненади пријатно со добрите игри шо ги прикажа кога играше. Така да воопшто не се проблем тие двајца играчи со лошите игри шо ги прикажуваше под Анчелоти. Против Хофенхајм и Волфзбург не сте ни гледале утакмциите ама битно Суле и Руди се виновни за лошите настапи на тимот под Анчелоти.

Проблемот е што во минатото можеби можеше подобро да се реагира на трансфер пазарот со офанзивни играчи. Играчи како Даглас Коста Коман беа донесени за псотепено да ги наследат Робен и Рибери, но Бразилецот не успеа, а на Коман слабо му оди во тоа. Тука лежи поголемиот проблем, а не кон Суле и Руди :facepalm:

Пред две години и Пеп го сакаше Де Брујн во Баерн, ама пред две години незамисливо беше за Баерн да платат 80 мил.евра за играч исто како што е незамисливо и ден денес тоа да го направат. Ќесето да го одврзале велите често, а ќесето за кој да го одврзат. Да не требаше Дракслер да го земат? Ништо подобар од Коман, а поскап играч. Озил? Или Ројс кој често се повредува. Еве го како шо тргнало ќе грее клупа и во ПСЖ сезонава. За Мбапе и да беа спремни да платат 180 мил.евра пак беше голем знак прашалник дали ќе сака во Баерн да потпише. Или ете Марсијал од Монако кој имаше неколку добри натпревари во дресот на Монако па требаше да платат 80 мил.евра?



И ние фановите на Баерн сме/бевме свесни дека ќе иде малку полош период бидејќи сеа донесоа лоши одлуки со Даглас Коста како и со Коман кој уште го чекаме да стане Мбапе така да нити Игорче нити некој друг не не има просветлено со тоа. Работата и проблемот сегашен е дека и со тие класа играчи што ги имаме сега играме мизерен и никаков фудбал, без идеја, без добри акции, тотално ништо. Тоа е проблемот. И не може да бидеш сигурен дека со било кој друг тренр дека ќе пак играме таков никаков фудбал

Фановите на Баерн му возвратиле на Игорче дека и играчите на Дортмунд не се ништо посебно. Каков детски муабет Џони. :pos:
Keine....

Тоа дали било желба на Анџелоти или на управата не знам ама знам дека некако несоодветен играч е за целата филозофија и концепт на Баерн Минхен бидејќи претежно е многу спор и недисциплиниран играч што не верувам дека ќе се вклопи во целовкупната филозофија..Џејмс е перфектен играч за Рома,Монако и таквите екипи што играат офанзивен фудбал со максимална слобода и без посебни задачи за играчите како Џејмс.

Баерн неможи да игра јак и борбен фудбал со Робен и Рибери на 33+ години,со Видал здебелен 5 кила и Милер во катастрофална форма,со Кимих сосила десен бек ,со Рафиња како единствена замена на десен бек и Алаба во мизерна форма,со Алкантра падни-стани форма поради повреди и Левандовски не е супермен да игра 50 утакмици на врвно ниво секоја година..јас напротив ги гледав натпреварите против Шалке кога победивте 0-3,со Волфзбург 2-2,Леверкузен кога победивте 3-1 и Хофенхајм 2-0..сосе вчера тоа се 5 натпревари и на сите 5 натпревари Баерн Минхен немаше контрола на натпреварот и не создаваше шанси како тоа што го правеше порано,не играше постојан пресинг и беше ранлив во одбраната..тоа не беше Баерн Минхен што го знаеме но работата е тоа што јас лично очекував такви перформанси и мене не ми се чудни за разлика од вас самите фанови кои живеете во филм дека сте сеуште јаки како во сезоните 2013/2014/2015.

Пола ваш фан клуб ги спомнуваше Суле и Руди како солидни засилувања кои ќе го освежат составот,Игорче на чело заедно со мене и со Стефан ви објаснувавме дека таквите играчи како него и Толисо неможат да бидат соодветни засилувања на Баерн освен нормални резерви бидејќи тие не се играчи што прават разлика и што можат да го освежат составот како што имавте вие такви нереални очекувања па затоа нив ги спомнав а не дека главниот проблем е кај нив...проблемите ги спомнав во претходниот пост..Руди и Суле како и Толисо не се матријал за Баерн Минхен и ќе си видите допрва со новиот тренер дека ништо драстично нема да се промени во перформансите.

Тоа за замените на Робен и Рибери самиот клуб требаше соодветно и навреме да реагира а не ние од овде да му го правите есапот дали Марсијал или Де Брујне биле скапи,имаше денови кога овие двајца можеа да се донесат за смешни цени но клубот како и сега сеуште живееше во филм дека Робен и Рибери се вечни и можат да ги заменат со еднонасочен играч како Коман и Коста (кој искрено разочара со некостантноста)...е сега откако станаа популарни звезди нормално е дека нема да ги пуштат нивните клубови за испод 80 милиони.

Цел фан клуб на Баерн му возвраќаше на Игорче дека Топрак,Пулишич и останатите небиле ништо посебно и биле просечни играчи кога овај ви се инаетеше за Суле и Руди а чоекот добро ви потенцираше дека за ЛШ и успех на сите полиња со тие играчи нема да постигнете,додека амбициите и нивото на Дортмунд е многу пониско од Баерн Минхен па затоа ви немаше логика вашите контрареплики кон Игорче за неговата критика..тој детски муабет како што се обидуваш да го начниш всушност го започнавте самите вие и членот Стелт со неговото гламурозно и пристојно однесување па јас само го спомнав во контекст на Игорче.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Можам да ти најдам пост од 2017 кај што се "курчиш" пред утакмица од второ коло во групна фаза.
...и покрај толку обврски секако.
disclaimer: Многу веројатно е да биде обратно и да јадам ремет, али јбг.
Слеп си? Имаш проблеми со видот? Ако ти е мал фонтот од постот - можам истово да ти го нацртам у Пејнт, не е проблем.

Реметот после пораз е ОК и очекуван на форум како овој, ама муабети како ботов Донев што ги тера - јок.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Веќе го имат во Кимих.. Доста играчи во Баерн заслужват плукање но не детево.. Подобра замена за Лам неможеа да сонуват
Кимих не е по дифолт десен бек .. туку принудно игра на таа позиција ако не се лажам заден везен му е природна позиција нешто како Алонсо .
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Слушај го ботов, па земал ме тагирал на два поста. Опсесија сум ти? Сакаш да те клецнам? Скини ми се с курца, ја неам други работи во животов, та на тебе или другиве тука ќе го правдам Баерн после изгубена утакмица. Сум се "губел" после порази.
Добредојде назад. Како си? Вчера ги прегазивте.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Џони, во одбрана на овие од Баерн, за КДБ не знам дали можел да се земе евтино од Волфсбург зошто и Сити релативно скапо го плати (не памтам сума а и ме мрзи искрено да гуглам) тогаш ама за Марсијал не зезај, ние го земавме 90 милиони сосе клаузулите и тоа кога никој не знаеше кој е. Ама веројатно инсинуираш дека Баерн треба да се учи да го одврзува ќесето и да почне да плаќа квалитет, што е логично.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Добредојде назад. Како си? Вчера ги прегазивте.
Одличен. Вчера после прегазувањето клецкав, а денес до пред саат и пол бев на работа која ми носи 50+к месечно. Ти што правеше од вчера од 22:30 до сега, освен што замараш по форуми и очекуваш некој на форум да ти се „правда“? Мизерија.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Одличен. Вчера после прегазувањето клецкав, а денес до пред саат и пол бев на работа која ми носи 50+к месечно. Ти што правеше од вчера од 22:30 до сега, освен што замараш по форуми и очекуваш некој на форум да ти се „правда“? Мизерија.
:pos:
Јас па мислев ќе речеш прав навивач си и после пораз тагуваш 24 часа, па се враќаш во нормала :icon_lol:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Џони, во одбрана на овие од Баерн, за КДБ не знам дали можел да се земе евтино од Волфсбург зошто и Сити релативно скапо го плати (не памтам сума а и ме мрзи искрено да гуглам) тогаш ама за Марсијал не зезај, ние го земавме 90 милиони сосе клаузулите и тоа кога никој не знаеше кој е. Ама веројатно инсинуираш дека Баерн треба да се учи да го одврзува ќесето и да почне да плаќа квалитет, што е логично.
Токму така,неможи веќе да се купуваат квалитетни млади играчи што можат да направат разлика за 15-20 милиони евра туку ако сакаат да бидат во чекор со останатите фудбалски гиганти односно екипата во фаза на ремонт(како што е Баерн Минхен) мораат да искешираат добри пари за да земат играч што можи да направи буст и да се почуствува разлика на теренот па потоа лесно е да го градиш тимот кога имаш еден таков играч како на пример Јувентус што го има Дибала или Јунајтед што го има Погба.

Несвојствено за управата на Баерн Минхен што прави вакви очигледни грешки но од друга страна лесно е да се коментира одпосле односно тешко кој предвидуваше дека Санчез ќе биди промашен трансфер и за една сезона ќе оди на позајмица во Свонси или пак на Даглас нагло ќе му падни формата..и ова се дел од причините што Баерн изгледа истрошен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom