Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Од нигде никаде ми се избришаа квадратчињата за логирање, дали некој знае како да ги вратам?
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
На вас што не ви се отвара со образложени “this site can't be reached“, стиснете shift и ctrl и додека ги држите со маусот кликнете на релоад :)
 
Член од
23 јуни 2015
Мислења
192
Поени од реакции
340
Друга тема не најдов па да прашам, имам проблем со Search, односно пребарувањето, дали знае некој како можам старото пребарување, со слика и текст каде кога ке пребаруваш ти излегуваат најблиските и оние најмногу тражени, сега тоа го нема едноставно само текст излегува, без слика, и мора скроз да го пишуваш името на твоите пријатели или страници. Ако може мало помош добро би дошло.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Друга тема не најдов па да прашам, имам проблем со Search, односно пребарувањето, дали знае некој како можам старото пребарување, со слика и текст каде кога ке пребаруваш ти излегуваат најблиските и оние најмногу тражени, сега тоа го нема едноставно само текст излегува, без слика, и мора скроз да го пишуваш името на твоите пријатели или страници. Ако може мало помош добро би дошло.
Сврти на страна 234 во темава и барај ги моите постови :)
Иначе, од пред некое време, со „решението“ што го најдов, повторно не ми ги појавува како што треба.
 
Член од
23 јуни 2015
Мислења
192
Поени од реакции
340
Сврти на страна 234 во темава и барај ги моите постови :)
Иначе, од пред некое време, со „решението“ што го најдов, повторно не ми ги појавува како што треба.
Фала на помошта, најдов решение, ке видиме само до кога ке трае.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Фала на помошта, најдов решение, ке видиме само до кога ке трае.
Моето предложено? Ако е друго, сподели, пошо ти кажав мене веќе не ми работи тоа решение.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Како да вратам пост кој ФБ ми го има избришано ? Не знам која е причината што ми го нема кај мене на профил?
Има начин?
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Како да си го сменам името на профилот? Еве сега сум потпишан на кирилица а сакам да го променам во латиница. Како?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Дечки малку помош, името на фб страницата ми е напишано на кирилица но кога се пребарува со латиница не ја вади страницата. Можи некако да се се појавува кога се пребарува со латиница а да си остани името само на кирилица?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.082
Поени од реакции
8.130
Имате проблем со праќање слики на чат со мобиле дата?
Кај мене вооппто не ги праќа се додека не се закачи на wifi.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Имате проблем со праќање слики на чат со мобиле дата?
Кај мене вооппто не ги праќа се додека не се закачи на wifi.
Месинџер?
Нема проблем, сеа проверив.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Имате проблем со праќање слики на чат со мобиле дата?
Кај мене вооппто не ги праќа се додека не се закачи на wifi.
vidi da ne ti e potrosen netot, nema ni kaj mene cel den nikakov problem
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.082
Поени од реакции
8.130
Месинџер?
Нема проблем, сеа проверив.
Да месенгер, ова не е од сеа од многу поодамна ми се дешава истиот случај и кај братучедми нејке све додека се закачи на вифи[DOUBLEPOST=1506365000][/DOUBLEPOST] Screenshot_20170925-204216.png
vaka mi stoi se dodeka se zakaci na wifi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom