НБА сезона 2016-2017

Кој тим ќе биде овогодишен шампион?

  • Голден Стејт Вориорс

    Гласови: 23 76,7%
  • Кливленд Кавалирс

    Гласови: 7 23,3%

  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
G

garthok

Гостин
Обично одбегнувам вести, дискусии, емисии... да читам/гледам за нба пошто е нереално и различно од перспектива на индивидуалецот (секој различно ја дефинира реалноста) но Колин го имам сајбскрајбнато пошто е интересен и блиску сме со ставовите. Ова му е јако видео
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Кевин Дурант изгледа имал фејк акаунт/и на твитер кај што ги тролал хејтерите. Колку е очаен мајко мила...
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Snake e mame mu ebam, ama i go boli kur, uste mu se zamaraat od OKC ne mozat da go prebolat, a on ke si lapa i godinava prstence
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Па и не сум баш сигурен дека го боли ку*от, освои титула - да и ќе освои пак најверојатно - да, а он се смара на твитер со фејк акаунти со луѓе што едвај топка водат.
Така да ..
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.446
Поени од реакции
5.446
Па и не сум баш сигурен дека го боли ку*от, освои титула - да и ќе освои пак најверојатно - да, а он се смара на твитер со фејк акаунти со луѓе што едвај топка водат.
Така да ..
И вади патики за хејтерите, многу ниско падна Дурант.
 
G

garthok

Гостин
Тоа е проблемот со луѓето што имаат премногу пари и сите можни добри услови за живот, што не знаат за доста. Си пукаат во колено. И леброн е еден од нив, па еве и кајри. Затоа данкан, новицки, Леонард... се сметаат за досадни, пошто кога ќе го спуштиш егото да, досаден си. Humans love drama.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.612
Поени од реакции
10.295

Кој ќе стигни сери на Дурант моментално.. Џабе и титула и се, никој не го цени, САМИОТ СЕБЕСИ НЕ СЕ ЦЕНИ
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.210
Поени од реакции
107.949
Нека го серат сите, го заболе курот него, си освои човекот титула и САМ го разнесе Кливленд и Леброн и докажа дека може да биде лидер и дека проблемот лежеше во ОКС и тимот околу него, а не во самиот Дурант. Има и на СП и на ОИ докажувано дека може да биде лидер така да јадењето гомна околу Дурант е без потреба.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.612
Поени од реакции
10.295
Нека го серат сите, го заболе курот него, си освои човекот титула и САМ го разнесе Кливленд и Леброн и докажа дека може да биде лидер и дека проблемот лежеше во ОКС и тимот околу него, а не во самиот Дурант. Има и на СП и на ОИ докажувано дека може да биде лидер така да јадењето гомна околу Дурант е без потреба.
Да не го болеше сеа ќе си одмараше со јаки пичици на Карибите негде а немаше да се кара по твитери со фејк акаунти :icon_lol:
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Нека го серат сите, го заболе курот него, си освои човекот титула и САМ го разнесе Кливленд и Леброн и докажа дека може да биде лидер и дека проблемот лежеше во ОКС и тимот околу него, а не во самиот Дурант. Има и на СП и на ОИ докажувано дека може да биде лидер така да јадењето гомна околу Дурант е без потреба.
Дурент ти ли си ?
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Се гледа дека не му е сеедно и дека и покрај титулата пак пробва да докажи нешто
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.446
Поени од реакции
5.446
Нека го серат сите, го заболе курот него, си освои човекот титула и САМ го разнесе Кливленд и Леброн и докажа дека може да биде лидер и дека проблемот лежеше во ОКС и тимот околу него, а не во самиот Дурант. Има и на СП и на ОИ докажувано дека може да биде лидер така да јадењето гомна околу Дурант е без потреба.
Ако не го болеше немаше да се глупира со патиките и твитер акаунтите. Дно дна излезе КД, па уште му се јавил да му се извини на Били Донован хахахахаах
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom