Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Да али и покрај сите работи кои ги наброја, во последни десет минути влеговме егал (25-25 ако не се лазам) и покрај катастрофалната партија на тој момент на Криштопанс( освен две асистенции), типот у клучните моменти од инат влагаше и шутираше. Зелен е момаков, во такви ситуации коа не иде нема што да силуваш. Ајде како што викаш да не се осудува пред време, али некако тешко да успее да го среди како Борозан. Пред се поради неговото споро движење ( кое за неговата висина е сасвим ок) меѓутоа се одразува на препознатливата игра на Вардар. Многу лесно му излагаа противничките дефанзивци и со еден допир го решаваа а со тоа ја прекинуваа нашата игра. Не знам, дај боже да грешам, ајде почеток на сезона е, па да оставиме времето да покаже како ќе биде.
Апсолутно. Нема збор дека денеска беше катастрофа, се што кажа си во право. Меѓутоа го гледав и на утакмиците против РНЛ и против Гумерзбах. Далеку од тоа дека ќе биде на нивото на Алекс (тешко и дека Вардар ќе има некогаш толку квалитетен десен бек), но таму изигра каде-каде подобро и на тоа го темелам оптимизмот. :)
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Полека полека долга е сезоната. Секако небитен е мики маус купов спрдачина тешка. Нека ја темпираат сезоната и пак нека екслодираат април мај никој нема ни да се сеќава на турнирчево. Верувам дека Раул знаел што прави кога го зимал Кристо така што ноу ворис.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А уствари кој фактор е Барса да игра на турниров за светски шампион? Првакот на Шпанија добива покана за учество?:pos:
Специјална покана од организаторот, долго време беа врзани со Катар.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Војводиќ многу ме потсеќа на Циндриќ во начинот на игра иако рака на срце, треба да работи на реализацијата. Ѓорѓески има потенцијал, солиден рефлекс, само му требаат утакмици, добар тренер и малку да му качат килажа :).
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Војводиќ многу ме потсеќа на Циндриќ во начинот на игра иако рака на срце, треба да работи на реализацијата. Ѓорѓески има потенцијал, солиден рефлекс, само му требаат утакмици, добар тренер и малку да му качат килажа :).
Тачно. Војводиќ е таков тип на ракометар. Одличен еден на еден, ја има таа игра како Циндра. Лука е поатрактивен, поелегантен во движењето, али Војводиќ може да го замени. Има и филинг за асистенција и до сега минутажата која ја има добиено од Раул ја има искористено максимално.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Доволно е едно влагање во фан шопот да ви стане јасно колку некои работи се само фарса. Во Еуроазија на времето имаше подобар избор на роба :tapp: Ќе имате од ова? Па неее, не знам... што знам? Што ми донесат, тоа. Не ја кривам продавачката ама кажете еден фан шоп на странски спортски клуб што работи на принцип „што ми донесат, тоа“?
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.484
Поени од реакции
9.909
Реално и продавачките ич не се замараат, можеби мене така ми се погодиле, да ти падне глупо да ги прашаш нешто или да купиш како од дома да ги собрале без плата да работат, али ајде можеби и грешам. Вардарец да е некој барем за делот на Вардар, со мерак би продавал сигурно и би се ангажирал секогаш нешто ново да се извади и штосно, колку мотиви можат да се искористат за маички и шалови ама тоа е :)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Ко прво тоа не е фан шоп, се знае какви се фан шоповите по светот.
Така да ова е само едно ќоше на една продавница.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Толку доминантни станавме, што неодбележано помина "дерби" против риваливе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom