Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
20 февруари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Во мизерна форма е, незнам по кој основ викаш дека е поспремен. Воопшто не се исплати на ретард ко Троицки на 1.60 да ставаш пари. Подобро избегни ја, па дури и 60 60 60 да тепа Виктор
Троицки има солидна техника и талент, само и тој не знај. И кондиција има. Ама ум нема.
Заедно со другарчето Фоњини се најголемите чочки шо заиграле тенис. Евер.
Фоњини ми е на прво место.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.872
Поени од реакции
4.384
Троицки има солидна техника и талент, само и тој не знај. И кондиција има. Ама ум нема.
Заедно со другарчето Фоњини се најголемите чочки шо заиграле тенис. Евер.
Фоњини ми е на прво место.
Другар,Троицки уште од Вимблдон влече повреда на грбот,а и не верувам дека го решил тој проблем уште :)
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ливерпул 1-4 позиција
Брајтон, Гетафе, Мец - испаѓа
16 коеф. мислење?
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
Се чудам како е можно на толку многу следење тениси @Stefan-kobe да не можеш 1.5 коефициент да погодиш.Значи незнам колку пати сум прочитал онака да си убеден во типовите и коментарите околу мечот да ти се ок, а мечот ептен друг правец да фати.
Не го сфаќај ова како провокација.И ние со фудбаливе правиме киксови ама ајде ќе речеш таму 11 играчи има ама пак мислам дека тие тимови што ги следеме почесто не е проблем да ги погодиме, барем онака насоката на мечот.
А букмејкериве не се разбираат во тенис и тие 1.5 ги даваат на тепка?

За тие што прашавте за страната, @Chazzspaz , @Tutor , еве сега гледам моментално работи, но знам дека претходните 2-3 дена не работеше. На следниов линк директно ви се симнува софтверот SportZone кој работеше и во периодот кога страницата не беше активна. Истиот го има и за мобилен доколку ви треба, доста се наоѓа. :)
Во spoiler имате слика како изгледа.

 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.172
Поени од реакции
11.301
@The King of Clay
Абе Интер ги следам секое коло и пример со Рома ГГ имаше 1.5 коефициент и од тоа што сум го гледал сезонава и минатите сезони ми беше 99% сигурна за ГГ.
Хајдук - Истра кец имаше 1.15 коефициент и ја играм кец и 1+прво на 1.45 коефициент.Да не го тупиме со примери ама многу полесно ми изгледа дека во фудбалов се најдуваат тие убавите типови отколку тенис.Или па можно е кладилниците да даваат многу мали коефициенти на тенисот во споредба со фудбалот,битно нешто има.
Некако ми е многу чудно да очекуваш 6 гема да земе противникот на надал на цел меч, а тој да гиземе уште во првиот сет.Безброј такви пример сум прочитал на темава и тоа мизерни коефициенти од 1.2 или 1.3 а мечот да има скрос спротивен правец.Не сакам да ви се правам експерт,туку само сакам да ви дадам совет да почнете да се кладите на фудбал.[DOUBLEPOST=1504052512][/DOUBLEPOST]
http://www.evrotip.mk/bet/#/home#top
Специјали фудбал[DOUBLEPOST=1504052179][/DOUBLEPOST]Тука имате добар стрим:
https://www.batmanstream.com/tennis-live-streaming-video-2016-21.html
Може да се врзуваат два тима што ќе испаднат од иста лига?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.141
Поени од реакции
37.312
Во фудбалот кога има 1.20 или 1.25 коеф за тимот во 85-90 % од случаевите утакмицата е решена со 2-3 гола разлика. Во ебениот тенис 50-50 се шансите утакмицата да биде лаганица. Вчера еден куп вакви случаеви имаше , а прво коло шо се вика каде шо аутсајдерите треба да бидат само статистика на теренот. Убедливо најлош спорт за кладење, индивидуален спорт каде што ако му тргне лошо на педерот се оди во вода. Вчера ми беше последен пат да уплатам тенис.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
@The King of Clay
Абе Интер ги следам секое коло и пример со Рома ГГ имаше 1.5 коефициент и од тоа што сум го гледал сезонава и минатите сезони ми беше 99% сигурна за ГГ.
Хајдук - Истра кец имаше 1.15 коефициент и ја играм кец и 1+прво на 1.45 коефициент.Да не го тупиме со примери ама многу полесно ми изгледа дека во фудбалов се најдуваат тие убавите типови отколку тенис.Или па можно е кладилниците да даваат многу мали коефициенти на тенисот во споредба со фудбалот,битно нешто има.
Некако ми е многу чудно да очекуваш 6 гема да земе противникот на надал на цел меч, а тој да гиземе уште во првиот сет.Безброј такви пример сум прочитал на темава и тоа мизерни коефициенти од 1.2 или 1.3 а мечот да има скрос спротивен правец.Не сакам да ви се правам експерт,туку само сакам да ви дадам совет да почнете да се кладите на фудбал.
И јас се изненадив што Лајович беше на праг од добивање на сет. Лично го имав одиграно 3-0 за мизерни 1.27 или сепак перфектни со оглед на тоа што беа само 1.15 во SportLife.
Иако сум фан на Надал, далеку од некаква пристрасност, Душан Лајовиќ не е тенисер кој би требало да дојде до сет против Надал, на било која подлога. Проблемот веројатно лежеше во тоа што се играше под кров, играта е побрза, а неколку саати пред мечот играчите тренираа на отворено.
Букмејкерите си ја знаат работата фантастично, многу малку дупки можеш да најдеш, ако воопшто се дефинираат како дупки или поголема доза на среќа во даден случај. Ова посебно го мислам за популарните спортови, за фудбал и тенис.
Фиорентина против Интер имаше интересна квота да постигне гол, играат отворено и ретко се случува да не дадат гол. Бев убеден дека ќе дадат и на тој меч, а во претходните меѓусебни дуели последен пат се случило во 2012 да не постигнат гол против Интер, независно дали дома или гости. Одиграниот тип е промашен, Интер добива со 3-0 иако во целиот меч Фиорентина напаѓаше, имаше одлични шанси, статива и уште неколку 100% шанси.
Final conclusion, коцка е коцка, кога оди оди, кога не оди.... не може ни да мрдне.

Во фудбалот кога има 1.20 или 1.25 коеф за тимот во 85-90 % од случаевите утакмицата е решена со 2-3 гола разлика. Во ебениот тенис 50-50 се шансите утакмицата да биде лаганица. Вчера еден куп вакви случаеви имаше , а прво коло шо се вика каде шо аутсајдерите треба да бидат само статистика на теренот. Убедливо најлош спорт за кладење, индивидуален спорт каде што ако му тргне лошо на педерот се оди во вода. Вчера ми беше последен пат да уплатам тенис.
Букмејкерот Трајче Трајчески дава квота 1.20 за Реал Мадрид да победи против Валенсија на домашен терен, истата квота му ја дава и на Шварцман да го победи Берлок затоа што според него и двата настани да излезат се со иста веројатност.
Премногу е едноставно. Е сега како ќе излезат работите не може да се знае, пример вчера сите зицери испаднаа од US Open освен Ферер и Конта, а можеби претходниот викенд кикснале многу повеќе фаворити фудбал во опсег квоти од 1.10 - 1.30.
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.172
Поени од реакции
11.301
Интер првото коло ја играв т1, а на тоа јакото ливче ми беше играна 1+пп&2+ на 1.4коефициент.
Е сеа види колку полесно влегува овај тип од тенис со 1.4
Па финалина каде што играа Џоко-Федерер(Вимболдон 2014) коефициентот за Џоко беше 1.4 а мечот е далеку од толку сигурен.
Не дека во фудбал најдуваш 1.4 и обавезно влегува,ама шансите се многу поголеми.[DOUBLEPOST=1504053793][/DOUBLEPOST]@The King of Clay
Да се надополнам.На оние фибоначи тикетите што се во спортлајф бараат по 1.4 коефициент.
Пиши 15-20 тениси со по 1.4 квота а јас ќе пишам со фудбал, па да видиш колку полесно се гаѓаат фудбалите.Играм редовно по 20 фудбали со над 1.4 коефициент и во викенд под 15 погодени не сум.И од тие погодените типови 90% влегуваат онака на право без потење, а и голем дел од турнатите биле апла 50-50 до крајот.
Тенис кога ќе видам со 1.4 мислам дека шансите се 60-40% во најмала рака.
Заеби ти примери со Реал што кикснал, за тоа горе долу се сложуваме на таквите мизерни коефициенти од 1.15 поверојатно е да погодиш на тенис од фудбал,ама колку пари ќе фатиш со по 1.15 коефициенти?
 
Последно уредено:

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
Интер првото коло ја играв т1, а на тоа јакото ливче ми беше играна 1+пп&2+ на 1.4коефициент.
Е сеа види колку полесно влегува овај тип од тенис со 1.4
Па финалина каде што играа Џоко-Федерер(Вимболдон 2014) коефициентот за Џоко беше 1.4 а мечот е далеку од толку сигурен.
Не дека во фудбал најдуваш 1.4 и обавезно влегува,ама шансите се многу поголеми.
Не било никогаш 1.40 на Новак на Вимблдон.
2014 било околу 1.60 и победи 3-2, можеше многу порано да го заврши мечот, сепак на крајот победи и "фаворитскиот" тип помина. Следната година имаше за нијанса повисока квота, беа скоро пата пата, околу 1.80 на Новак, тогаш победи во 4 сета во меч со помалку драма.

Зошто Фенер не победи со квота 1.11 дома? Па ликовите не изиграа ни дупла шанса, двојка си помина 21 квота. Исто и во Скопје имаа квота 1.36 и повторно Вардар победи.
Имаш милион примери, ако не ти е мака ајде земи статистика од повеќе лиги на фаворитски квоти па ќе сфатиш дека се е променливо и квотите се само очекувањата на букмејкерот за одреден меч и дека истите тие букмејкери не се ретардирани некој да се полни пари на нивна сметка.

Да се надополнам.На оние фибоначи тикетите што се во спортлајф бараат по 1.4 коефициент.
Пиши 15-20 тениси со по 1.4 квота а јас ќе пишам со фудбал, па да видиш колку полесно се гаѓаат фудбалите.Играм редовно по 20 фудбали со над 1.4 коефициент и во викенд под 15 погодени не сум.И од тие погодените типови 90% влегуваат онака на право без потење, а и голем дел од турнатите биле апла 50-50 до крајот.
Тенис кога ќе видам со 1.4 мислам дека шансите се 60-40% во најмала рака.
Заеби ти примери со Реал што кикснал, за тоа горе долу се сложуваме на таквите мизерни коефициенти од 1.15 поверојатно е да погодиш на тенис од фудбал,ама колку пари ќе фатиш со по 1.15 коефициенти?
Не можеме да го земеме податокот како релевантен ако ти одиграш тикет со 20 фудбали, а јас со 20 тенииси (сите квоти над 1.40).
Ајде ако сакаш чисто за тест, утре има многу тениси, јас ќе одиграм тикет со 987% фибоначи бонус (20 утакмици), уплати и ти со фудбали доколку имаш понуда.
btw. Таков изиграв вчера, епилогот е 12/20 (60% пролазност).
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас пред 2-3 години кога пишев дека тенисот е ебиветер спорт за кладење и коефициентите немаат никаква вредност Ставрогин и Стефан будала ме правеа,кошарката па уште помалце..1.7 коефициент во кошарка е како 2.50 во фудбал..истото е со тенисот 1.40 коефициент во тенис е како 1.7-8 во фудбал...фудбалот строго на конечен тип има најголема вредност...само работата е што јас сум прилично ретардиран и знам да ги изиграм т1 или т2 па ќе си еби мајката натпреварот и ќе заврши 1-0.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
Јас пред 2-3 години кога пишев дека тенисот е ебиветер спорт за кладење и коефициентите немаат никаква вредност Ставрогин и Стефан будала ме правеа,кошарката па уште помалце..1.7 коефициент во кошарка е како 2.50 во фудбал..истото е со тенисот 1.40 коефициент во тенис е како 1.7-8 во фудбал...фудбалот строго на конечен тип има најголема вредност...само работата е што јас сум прилично ретардиран и знам да ги изиграм т1 или т2 па ќе си еби мајката натпреварот и ќе заврши 1-0.
А не си запознаен со фактот дека при целосна изедначеност на трите настани во фудбал имаш соодност 33% - 33% - 33% , а кај тенис 50% - 50% ?
Ако екипа X има квота 1.90 да победи, тогаш истата квота е за X2 т.е. твојот тип да биде недобитен.
Се друго е среќа, знаење има многу малку и може да дојде до израз кога се играат сингл мечеви, но без ксмет во комар нема просперитет.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А не си запознаен со фактот дека при целосна изедначеност на трите настани во фудбал имаш соодност 33% - 33% - 33% , а кај тенис 50% - 50% ?
Ако екипа X има квота 1.90 да победи, тогаш истата квота е за X2 т.е. твојот тип да биде недобитен.
Се друго е среќа, знаење има многу малку и може да дојде до израз кога се играат сингл мечеви, но без ксмет во комар нема просперитет.
Само што изгледа намерно немаш спомнато дека тие процентите се надополнети со 11 души на терен, а не индивидуален спорт,тука фудбалот има огромна предност и вредност....во кратки црти квалитетот во тимскиот спорт полесно излегува на виделина.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.172
Поени од реакции
11.301
@The King of Clay
Другар, не правиме муабет за секој можен тип од билтенот туку за одредени типови кои што самите си ги бираме.
Многу поголем е изборот на типови за фудбал.Како прво имаш повеќе мечеви, а како второ за секој меч имаш по 100+ типови по кладилнициве.Ваљда и тоа е пресудното зошто е подобар за кладење.
И немој да ми пишуваш примери со Фенер со 1.1 коефициент и слични, затоа што јас самиот пост над тебе пишав дека за таквите најотепани коефициенти е можеби и подобар тенисот.А исто можам да ти дадам примери од Надал,Новак,Мареј и нз кој друг каде што губеле со 1.1 кеофициент.
Правиме муабет за коефициенти кои што ќе ти ги размножат парите, а не за 1.1 кеофициент.Много полесно е во фудбалот, што сакаш можеш да кажуваш.
И не ми се верува дека и ти самиот си веруваш дека Рома-Интер ГГ со коефициент 1.54 е исто сигурна колку што е некој тенис со ист толкав коефициент.
Еве ти слики од последните 3 мои бинго тикети(Сабота,Вторник и минатата Недела), па види колку чисти типови имаат коефициент над 1.4
kgn1.jpg kgn2.jpg kgn3.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom