Фудбалски/трансфер дискусии

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.596
Поени од реакции
7.720
Сери нека го купат , Дембеле ако Дортмунд попушти а Кутињо воопшто нека не го купуваат . Но управата дала дури три понуди :tapp:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.631
Поени од реакции
10.350
ајт доста беше со миџетот нека си остани мизерен во скаузерленд

 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
Има и полошо, 100 милиони фунти за факинг Милер.

Ne zaebavaj sine, Miler ako zborimo za onoj od Baern e bog otac fudbala za onoj i look like pato merchant, toa mu bese edini fudbalski kvalitet dur igrase u Italija, ne sum go sledel mnogu od togas ali moem da zamislim.
A i po statistikava negova Suso vredi 180 mil evra sea.
Miler od druga strana igraciste, provereno od proverena ekipa i statistika sto lici za taa suma, da ne zborim za impaktot u tim so go ima Miler i so go ima Kutinjo
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
A Kutinjo kj postoi?
Pa da bile za nego malce 120mil funti, a za Miler mnogu 100??
Ne igrajtr kurot be :pos:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
Зошто за Милер тогаш не нудат 120 милиони, него се фатиле за непостоечкиот Кутињо? :cautious:

Zasto momentalniot predsedatel na Barsa e dead man walking, i ova e klasicen panic buy.

I vtora rabota, cel svet znae deka Baern nema da go prodade Miler[DOUBLEPOST=1503078162][/DOUBLEPOST]
Дечко, Сусо го продававте за 60м у фан клуб и ти се смееш? :)

Pa Suso vredi isto kako Kutinjo cak i moem komotno da kazem deka e podobar fudbaler, toa i ce se vidi godinava koga ce ima podobri soigraci okolu nego.

Problemot e sto italijanskata liga ima mnogu los PR poslednive godine, i nepravedno se zanemaruvaat igracite od istata, za razlika od precenetiot premier ali jbg toa e :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јак е Кутињо бе Марли не заебавај..веднаш се чуствува разлика во Ливерпул со него и без него,многу покреативни и поопасни се кога Кутињо е во игра и плус можи да ја стегни од 20-25 метри мрежата да ја распара..шутот му е многу силен и тука прави разлика.

Е сега е малце некостантен ама тоа е можеби и до напорниот распоред и тешкиот фудбал што се игра во ПЛ....напреднат е во споредба со годината кога пристигна 2013 мислам дека беше.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Pa Suso vredi isto kako Kutinjo cak i moem komotno da kazem deka e podobar fudbaler,
Сусо е подобар од Кутињо и тоа ќе се види ВО ИДНИНА.
Марли, сите сме помалку или повеќе субјективни али ова ја надминува и субјективноста на навивачи на Манчестер Јунајтед :D

Да не се разбереме погрешно, Сусо е супер фудбалер, интелегентен и многу ми беше криво кога го продадоа АМА...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
Сусо е подобар од Кутињо и тоа ќе се види ВО ИДНИНА.
Марли, сите сме помалку или повеќе субјективни али ова ја надминува и субјективноста на навивачи на Манчестер Јунајтед :D

Да не се разбереме погрешно, Сусо е супер фудбалер, интелегентен и многу ми беше криво кога го продадоа АМА...

Kje se vidi sezonava kaj sto milan kje bide poeksponiran.
Bea dno poslednive nekolku godine i nikoj kur ne go bolese za niv :)
On i sega e podobar fudbaler, ali kao sto kazav niti Serija A ne e tolku jaka i eksponirana marketinaki a Milan uste pomalku :)
Ali ok, ti imas svoe mislenje go postuem toa, si go cenis fudbalerot na svojot tim ali da kazes deka 100 mil funti e malce, e u najmala ruka neobjektivno

65+15 treba da izgledas dve utakmice u zivotot za da znaes deka Miler e igracina za Kutinjo :)
Ali ok, se izvinuem so upadnav na vasata tema golemi fudbalski eksperti
 

Kajgana Shop

На врв Bottom