Електричен скутер

Член од
14 јануари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали знае некој колкави се давачките ако си купам електричен скутер од странство.На пример во европските држави се минимални или воопшто нема заради еколошкиот момент.Конкретно ке земам електричен скутер со помошни педали од Алибаба и ке ми го пратат по брод до Солун и се вкупно ке ме коста 560$ до Солун.Е сега нашите давачки не ми се јасни или пак дали ке се регистрира тоа чудо?Или ако некој има некое искуство со бродски шипинг нека ми помогне.Еве и спецификации од скутерот

Battery: 48v 12ah Lead-acid battery
Motor: Rear brushless hub motor 350w
Max speed: 32km/h
Range: 35-40km
Charging time: 6-8 hours
Material: Al alloy
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
Ако си од Скопје,жити се најмило немој да го купуваш ! боље земи точак и вози си,и онака во Скопје летоска е гунгула,уште ти и твоето електрично моторче ни требаш,со максимум 32 на саат...немој жити се ! :nesumjas::neetaka:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.719
Поени од реакции
15.594
па имаше тука на времето убави мотоцикли снага околу 350в и не беа поскапи од 550-600евра, мислам кај трговскиот до Мајчин Дом во Аеродром а и Вучко имаше...Во Охрид или Струга луѓе купија и од 1,5кВ моторцикли, ама за нив треба поскапи батерии. Ако веќе сакаш јас ти препорачувам од Хрватска да видиш, интерересна е "конверзија" на 18МБ бајк.
..http://artas.hr/vozila/elektricni_bicikli_dijelovi.htm
 

AndrejGagale

Феномен
Член од
1 февруари 2010
Мислења
26
Поени од реакции
4
Малце е стара темата но мислам дека ќе има некој што може да ми помогне. Дали сте запознаени со поновите да речам електрични скутерчиња со дебели гуми.
Конкретно ми е понудено MINI HARLEY 1000w 60v 12ah, но неможам никако да најдам од кај може да се земат дали кај нас има продавници кои продаваат или се само препрадавачи?
Дали некој знае каде може да се најде во МК ваков вид на скутер, и дали некој има да сподели како е задоволен?
Еве и слика:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Малце е стара темата но мислам дека ќе има некој што може да ми помогне. Дали сте запознаени со поновите да речам електрични скутерчиња со дебели гуми.
Конкретно ми е понудено MINI HARLEY 1000w 60v 12ah, но неможам никако да најдам од кај може да се земат дали кај нас има продавници кои продаваат или се само препрадавачи?
Дали некој знае каде може да се најде во МК ваков вид на скутер, и дали некој има да сподели како е задоволен?
Еве и слика:
Досега само едни видов да нудат, дали е фирма незнам имаше два типа различни во седиштето
Мислам дека по огласи гледав ама не сум сигурен неможам да најдам

Која цена е овој?
 

AndrejGagale

Феномен
Член од
1 февруари 2010
Мислења
26
Поени од реакции
4
Досега само едни видов да нудат, дали е фирма незнам имаше два типа различни во седиштето
Мислам дека по огласи гледав ама не сум сигурен неможам да најдам

Која цена е овој?
Мислам околу 800 евра беше, има со 2 седишта и со 1.
Неможам да најдам ни по огласи јас сега затоа прашувам овде доколку некој е запознаен со човек кој продава.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Мислам околу 800 евра беше, има со 2 седишта и со 1.
Неможам да најдам ни по огласи јас сега затоа прашувам овде доколку некој е запознаен со човек кој продава.
Ако успеам да најдам ќе ти пратам линк
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
bump.

Да не знае некој кај има продажно место за електрични скутери како тој погоре ко Харли што личат.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
bump.

Да не знае некој кај има продажно место за електрични скутери како тој погоре ко Харли што личат.
Kaj Plasticarskata Ulica mislam kaj Eurocom prodavaat ovakvi elektricki skuteri i cenata im e mislam 850 evra....

Imam drugarce ima ovakvo go fali mnogu....So polnenje od dva casa pominuva edno 50km....Mnogu e startno.....So alarm so led sijalicki napred svetloto so displej sto pokazuva se....I koga se zaklucuva i gumite mu se blokiraat.....

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
И

Име И Презиме

Гостин
Дали само мене ми е грдо моторчево ? :свиркам: Да не зборам за безбедно .Ми наликува на тори
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Каква е регулацијата на електричниве моторчина? Некаква возачка, определено место за возење...?

 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Мислење за скутерчево, викаат до 30км батеријата тера

Тоа е макс ... толку тера и обичниот м365 со 100кг и на угорнички ми истера 26км

Ако сакаш ваков да купиш пиши пп за кеш само или essential нови со гаранција
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.062
Поени од реакции
11.411
Тоа е макс ... толку тера и обичниот м365 со 100кг и на угорнички ми истера 26км
26км е добар range што си го извадил, овој мислам ќе биде реални 20-22км

Ако сакаш ваков да купиш пиши пп за кеш само или essential нови со гаранција
Туѓина сум, планирам овој модел од линкот да го земам, на попуст е сега пред есен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom